Komunikaty PR

Popularne aplikacje ułatwiające podróże po Chinach

2023-06-19  |  18:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Zięba
Instytut Konfucjusza w Krakowie

Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/

Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza we wtorek 20 czerwca o godz. 18:30 na wykład prof. Yang Huiling pt. „Survival Apps in China: from my latest visit to China 2023”.

 

Technologie i aplikacje mobilne nieustanie się zmieniają, dlatego prof. Yang na podstawie swoich doświadczeń z tegorocznej podróży przygotowała listą najbardziej użytecznych aplikacji mobilnych, dzięki którym podróżowanie po Chinach może stać się szybsze, wygodniejsze i tańsze.

Podczas wykładu omówione będą:

  • aplikacje zakupowe 淘宝,
  • aplikacje do rezerwacji hoteli lub hosteli 携程,
  • aplikacje do płatności 支付宝、微信,
  • inne funkcjonalne aplikacje.

 

Wykład będzie prowadzony w języku chińskim i angielskim.

 

Chiny to kraj o bardzo rozwiniętej infrastrukturze, dzięki szybkiej kolei, autostradom, lotniskom i komunikacji miejskiej wszystkie zabytki oraz ciekawe miejsca można mieć na wyciągnięcie ręki. Chińczycy używają różnych aplikacji mobilnych, które są popularne w Europie oraz USA, niestety wiele aplikacji używanych w Polsce nie sprawdzi się w Chinach. Podczas swojego wykładu prof. Yang zaprezentuje aplikacje mobilne, które są najczęściej używane w Chinach podczas robienia zakupów, rezerwacji hoteli, kupowania biletów kolejowych, dokonywania płatności mobilnych itp.

Prof. Yang Huiling od grudnia 2021 r. pełni funkcję dyrektora Instytutu Konfucjusza w Krakowie ze strony chińskiej. Jest specjalistką w dziedzinie wymiany międzykulturowej między Chinami i Zachodem, została wyróżniona nagrodami “Talent Nowego Wieku” Ministerstwa Edukacji ChRL oraz “Wybitny Młody Nauczyciel” Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych.

 

Wstęp wolny!

 

Czas:  wtorek, 20 czerwca, godz. 18:30-20:00.

Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Oleandry 2A sala 3.04.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Instytut Konfucjusza w Krakowie
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie! Biuro prasowe
2024-12-30 | 12:00

Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!

Jesień i zima to zdecydowanie czas na Azje, w której panuje właśnie pora sucha i pełnia słońca. W tym roku Azja zaskoczyła wzrostem popularności w porównaniu do roku
Podróże Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
2024-12-23 | 11:00

Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?

Coraz więcej Polaków decyduje się spędzać święta Bożego Narodzenia poza domem, szukając miejsc, które łączą tradycyjny klimat z możliwością wyjątkowego wypoczynku. W
Podróże SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
2024-12-19 | 16:25

SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl

Sun & Snow Sp. z o.o dołączył do partnerów sieci handlowej Lidl. Od grudnia do końca stycznia 2025 polscy użytkownicy aplikacji Lidl Plus mają możliwość skorzystania ze zniżki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.