Komunikaty PR

Prawdziwe włoskie wakacje w regionie Emilia Romania

2024-04-12  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Jasińska
24/7 Communication

Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
aleksandra.jasinska|247.com.pl| |aleksandra.jasinska|247.com.pl
500002427
https://247.com.pl/

Z Polski do Emilii Romanii bardzo łatwo można dostać się samolotem z Warszawy, Wrocławia, Katowic i Krakowa lub samochodem. Co roku region odwiedza ponad 14 milionów turystów: 73,5% stanowią Włosi, 26,5 % stanowią turyści zagraniczni. 

- Polski rynek okazuje się bardzo obiecujący dla naszej turystyki, co potwierdzają również dane za 2023 r., które wskazują na wzrost noclegów z Polski o ponad 30% w porównaniu z rokiem poprzednim. Polacy najczęściej odwiedzają nas w okresie od maja do września,  a ich ulubionymi miejscem jest Wybrzeże Adriatyckie oraz Bolonia – mówi Andrea Corsini, Członek Rady ds. Mobilności, Transportu, Infrastruktury, Turystyki i Handlu regionu Emilia Romania.

Nowe nadmorskie promenady i plaże
z certyfikatem zielonej i błękitnej flagi

Wybrzeże Adriatyku w Emilii Romanii to aż 110 km plaż i wiele z nich jest dostosowanych tematycznie do zróżnicowanych wymagań turystów, dając im możliwość spędzania urlopu w ich ulubiony sposób, z rodziną i przyjaciółmi - również z czworonożnymi. Dlatego polskich turystów czeka tam prawdziwe wakacyjne dolce vita - z gwarancją słońca, pięknych widoków, mnóstwem atrakcji dla każdego oraz fantastycznym jedzeniem. 

Nad wschodnim Adriatykiem panują idealne warunki na rodzinne wakacje z dziećmi. Szerokie, piaszczyste plaże, płytka woda i obecność doświadczonych ratowników sprawiają, że nawet najmłodsi mogą bezpiecznie cieszyć się czasem spędzonym na pluskaniu się w wodzie. 10 plaż zostało oznaczonych zieloną flagą, co oznacza, że wyróżniają się szczególną troską o bezpieczeństwo oraz oferują dodatkowe udogodnienia dla rodzin z dziećmi w postaci placów zabaw. Aż 9 plaż zostało uhonorowanych prestiżowym wyróżnieniem - błękitną flagą. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie nagród przyznawanych plażom działającym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

W ciągu ostatniej dekady plaże i wiele elementów infrastruktury takich jak hotele i połączenia komunikacyjne, znacznie poprawiły standard i zyskały na renomie. Aktualnie w Rimini znajdują się hotele 5* i w 4* oraz nowy transfer z lotniska prosto na plażę w Riccione o nazwie „Metro mare”. Powstały tu również nowoczesne wersje kempingów, czyli glampingi takie jak Villagio del sole w Riccione i Rimini.

Plaże to jednak nie wszystko, odnowiona została cała infrastruktura wokół nich. Nowe promenady wzdłuż nadmorskich kurortów w Emilii Romanii tworzą relaksującą atmosferę, a otaczająca je zieleń sprawia, że droga na plażę jest jeszcze bardziej przyjemna.

Od Lidi Ferraresi w północnej części Wybrzeża Romanii aż do Cattolica, 10 nadbrzeżnych promenad zyskało nowe i przyjazne dla środowiska oblicze. Łącznie znajduje się tutaj ponad 1430 kąpielisk. Na przebudowę 10 promenad od 2018 roku zostało przeznaczone około 32 milionów euro. Gminy: Riccione, San Mauro Mare, Bellaria i Cattolica zmodernizowały swoje deptaki w duchu eko. W Comacchio, Rawennie, Cesenatico oraz części Rimini wciąż trwają renowacje, zaś miasteczko Igea Marina jest w początkowej fazie przebudowy.

Atrakcje przez cały rok

Niezależnie od pory roku na odwiedzających Emilię Romanię na dłuższy pobyt lub krótszy wypad oprócz uroków Wybrzeża Adriatyku, czekają też malownicze miasta i miasteczka, parki naturalne, parki rozrywki oraz cały wachlarz możliwości uprawnia różnych sportów zarówno wodnych jak i lądowych oraz kalendarz wypełniony większymi i mniejszymi wydarzeniami tematycznymi związanymi z tym, z czego słynie ten bogaty region: motoryzacją, sportem, kulturą, sztuką, historią, muzyką i doskonałym jedzeniem oraz winem.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 24/7 Communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie! Biuro prasowe
2024-12-30 | 12:00

Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!

Jesień i zima to zdecydowanie czas na Azje, w której panuje właśnie pora sucha i pełnia słońca. W tym roku Azja zaskoczyła wzrostem popularności w porównaniu do roku
Podróże Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
2024-12-23 | 11:00

Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?

Coraz więcej Polaków decyduje się spędzać święta Bożego Narodzenia poza domem, szukając miejsc, które łączą tradycyjny klimat z możliwością wyjątkowego wypoczynku. W
Podróże SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
2024-12-19 | 16:25

SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl

Sun & Snow Sp. z o.o dołączył do partnerów sieci handlowej Lidl. Od grudnia do końca stycznia 2025 polscy użytkownicy aplikacji Lidl Plus mają możliwość skorzystania ze zniżki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.