Komunikaty PR

Prawdziwe włoskie wakacje w regionie Emilia Romania

2024-04-12  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kępa
24/7 Communication

Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
kinga.kepa|247.com.pl| |kinga.kepa|247.com.pl
501090578
https://247.com.pl/

Z Polski do Emilii Romanii bardzo łatwo można dostać się samolotem z Warszawy, Wrocławia, Katowic i Krakowa lub samochodem. Co roku region odwiedza ponad 14 milionów turystów: 73,5% stanowią Włosi, 26,5 % stanowią turyści zagraniczni. 

- Polski rynek okazuje się bardzo obiecujący dla naszej turystyki, co potwierdzają również dane za 2023 r., które wskazują na wzrost noclegów z Polski o ponad 30% w porównaniu z rokiem poprzednim. Polacy najczęściej odwiedzają nas w okresie od maja do września,  a ich ulubionymi miejscem jest Wybrzeże Adriatyckie oraz Bolonia – mówi Andrea Corsini, Członek Rady ds. Mobilności, Transportu, Infrastruktury, Turystyki i Handlu regionu Emilia Romania.

Nowe nadmorskie promenady i plaże
z certyfikatem zielonej i błękitnej flagi

Wybrzeże Adriatyku w Emilii Romanii to aż 110 km plaż i wiele z nich jest dostosowanych tematycznie do zróżnicowanych wymagań turystów, dając im możliwość spędzania urlopu w ich ulubiony sposób, z rodziną i przyjaciółmi - również z czworonożnymi. Dlatego polskich turystów czeka tam prawdziwe wakacyjne dolce vita - z gwarancją słońca, pięknych widoków, mnóstwem atrakcji dla każdego oraz fantastycznym jedzeniem. 

Nad wschodnim Adriatykiem panują idealne warunki na rodzinne wakacje z dziećmi. Szerokie, piaszczyste plaże, płytka woda i obecność doświadczonych ratowników sprawiają, że nawet najmłodsi mogą bezpiecznie cieszyć się czasem spędzonym na pluskaniu się w wodzie. 10 plaż zostało oznaczonych zieloną flagą, co oznacza, że wyróżniają się szczególną troską o bezpieczeństwo oraz oferują dodatkowe udogodnienia dla rodzin z dziećmi w postaci placów zabaw. Aż 9 plaż zostało uhonorowanych prestiżowym wyróżnieniem - błękitną flagą. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie nagród przyznawanych plażom działającym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

W ciągu ostatniej dekady plaże i wiele elementów infrastruktury takich jak hotele i połączenia komunikacyjne, znacznie poprawiły standard i zyskały na renomie. Aktualnie w Rimini znajdują się hotele 5* i w 4* oraz nowy transfer z lotniska prosto na plażę w Riccione o nazwie „Metro mare”. Powstały tu również nowoczesne wersje kempingów, czyli glampingi takie jak Villagio del sole w Riccione i Rimini.

Plaże to jednak nie wszystko, odnowiona została cała infrastruktura wokół nich. Nowe promenady wzdłuż nadmorskich kurortów w Emilii Romanii tworzą relaksującą atmosferę, a otaczająca je zieleń sprawia, że droga na plażę jest jeszcze bardziej przyjemna.

Od Lidi Ferraresi w północnej części Wybrzeża Romanii aż do Cattolica, 10 nadbrzeżnych promenad zyskało nowe i przyjazne dla środowiska oblicze. Łącznie znajduje się tutaj ponad 1430 kąpielisk. Na przebudowę 10 promenad od 2018 roku zostało przeznaczone około 32 milionów euro. Gminy: Riccione, San Mauro Mare, Bellaria i Cattolica zmodernizowały swoje deptaki w duchu eko. W Comacchio, Rawennie, Cesenatico oraz części Rimini wciąż trwają renowacje, zaś miasteczko Igea Marina jest w początkowej fazie przebudowy.

Atrakcje przez cały rok

Niezależnie od pory roku na odwiedzających Emilię Romanię na dłuższy pobyt lub krótszy wypad oprócz uroków Wybrzeża Adriatyku, czekają też malownicze miasta i miasteczka, parki naturalne, parki rozrywki oraz cały wachlarz możliwości uprawnia różnych sportów zarówno wodnych jak i lądowych oraz kalendarz wypełniony większymi i mniejszymi wydarzeniami tematycznymi związanymi z tym, z czego słynie ten bogaty region: motoryzacją, sportem, kulturą, sztuką, historią, muzyką i doskonałym jedzeniem oraz winem.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Przygody w duchu zrównoważonego rozwoju w okolicy góry Ida Biuro prasowe
2024-05-17 | 15:00

Przygody w duchu zrównoważonego rozwoju w okolicy góry Ida

Góra Ida (zwana Kaz dağı lub Kaz dağları), położona między prowincjami Çanakkale i Balıkesir, w północno-zachodniej części Türkiye (Turcji),
Podróże Oaza luksusu w Karkonoszach
2024-05-14 | 18:00

Oaza luksusu w Karkonoszach

Termy Karkonosze Resort & Spa to unikalny w skali kraju kompleks hotelowo-rekreacyjny. Już w te wakacje pierwsi goście będą mogli doświadczyć holistycznej regeneracji i wyciszyć zmysły
Podróże Polacy chętnie jeżdżą do Wilna | Dane dotyczące turystyki
2024-05-14 | 12:29

Polacy chętnie jeżdżą do Wilna | Dane dotyczące turystyki

Wraz z nadejściem wiosny Wileńskie Centrum Informacji Turystycznej otworzyło swoje drzwi dla mieszkańców stolicy i jej gości w nowej siedzibie przy ul. Pilies 7. W ubiegłym roku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Nieuczciwi najemcy bardziej chronieni przez prawo niż właściciele mieszkań. Konieczne są zmiany przepisów i sprawny system eksmisyjny

Zaległości w czynszach, zniszczenia czy wyprowadzka bez płatności – to tylko niektóre z problemów, jakie lokatorzy wynajmujący mieszkania mogą sprawić właścicielom lokali. Z badania Rendin wynika, że blisko 70 proc. właścicieli mieszkań na wynajem borykało się z podobnymi trudnościami. Wypowiedzenie najmu nieuczciwemu lokatorowi to dopiero początek długiej drogi, na której końcu niekoniecznie jest eksmisja. – Potrzebujemy zmiany w kierunku dodania pewnych praw właścicielom i sprawnego systemu eksmisyjnego – podkreśla Alina Muzioł-Węcławowicz, specjalistka ds. polityki mieszkaniowej.

Teatr

Edyta Herbuś: Teraz mam taki moment obfitości, że mogę wybierać role, które są dla mnie najciekawsze. Ale na pewno muszę sobie zafundować reset, żeby utrzymać równowagę w życiu

Tancerka lubi wypoczywać aktywnie. Po intensywnym okresie w pracy najpierw daje sobie jednak chwilę na złapanie oddechu i szybką regenerację, a dopiero później rusza na podbój danej okolicy. Edyta Herbuś zaznacza, że często decyduje się na pasjonujące wyprawy, dzięki którym może zwiedzać i poznawać urokliwe zakątki świata. Ale zdarza się również tak, że wybiera beztroskie wakacje na plaży pod palmami. Tegoroczny urlop będzie jednak krótki.

Media

Wojciech „Łozo” Łozowski: Wziąłem już udział w większości fajnych dużych formatów telewizyjnych. Dostaję też wiele paździerzowych propozycji i je staram się odrzucać

Wokalista miał już okazję uczestniczyć w takich produkcjach jak: „Taniec z gwiazdami”, „Must Be The Music. Tylko muzyka”, „Azja Express”, „Lego Masters” i „Pokonaj mnie, jeśli potrafisz”. Jak podkreśla, bardzo ceni oryginalne projekty telewizyjne, bo dzięki nim może przeżyć wyjątkowe przygody i nauczyć się czegoś nowego. Dlatego też nie wyklucza, że gdy padnie kolejna ciekawa propozycja, znów weźmie udział w podobnym projekcie.