Przedstawiciele sektora opieki zdrowotnej spotkają się na konferencji w Stambule
Synertime
Aleja Wyścigowa
02-681 Warszawa
e.potocka|synertime.pl| |e.potocka|synertime.pl
668132416
www.synertime.pl
W Stambule, w dniach 6-8 czerwca 2023 r., odbędzie się konferencja „The Future of Healthcare Meetings” organizowana wspólnie przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Kongresów i Konferencji (ICCA) oraz Forum Stowarzyszeń i Konferencji (AC Forum).
Tegorocznym gospodarzem spotkania pod nazwą „The Future of Healthcare Meetings” został Stambuł. W dniach 6-8 czerwca 2023 roku konferencja zorganizowana we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Kongresów i Konferencji (ICCA) oraz Forum Stowarzyszeń i Konferencji (AC Forum) zgromadzi w tureckim mieście członków tych dwóch organizacji, a także przedstawicieli międzynarodowych stowarzyszeń medycznych oraz pracowników głównych podmiotów z tego sektora. Podczas zaplanowanych dyskusji, uczestnicy będą szukać pomysłów na rozwój spotkań związanych z nauką i opieką zdrowotną, żeby zachować ich aktualność i angażować kolejne pokolenia.
„The Future of Healthcare Meetings” to wspólne dzieło dwóch organizacji - ICCA i AC Forum. Zostało zaplanowane w 2021 roku jako seria wydarzeń odbywających się na przestrzeni trzech lat dla branży zajmującej się opieką medyczną. Pierwsza stacjonarna edycja spotkania odbyła się w Cannes, we Francji, w dniach 6-8 lipca 2022 roku. W tym roku będzie miała miejsce kolejna odsłona wydarzenia, tym razem dzięki staraniom Tureckiej Agencji Promocji i Rozwoju Turystyki (TGA) w Stambule.
W czerwcu podczas „The Future of Healthcare Meetings” w Türkiye (Turcji) spotkają się decydenci najważniejszych kongresów medycznych na świecie. Celem wydarzenia jest podniesienie jakości organizacji spotkań dla przedstawicieli służby zdrowia w świecie post-pandemicznym oraz zwiększenie udziału Stambułu w tym sektorze. Podczas konferencji wszyscy uczestnicy, m.in. pracownicy służby zdrowia, przewodniczący stowarzyszeń medycznych, a także organizatorzy kongresów będą mogli wspólnie zastanowić się jakie zmiany należy wprowadzić, żeby spotkania dla osób związanych z branżą medyczną były ciekawe i bogate w wiedzę. Wymiana informacji i dyskusje przedstawicieli sektora medycznego podczas konferencji w Stambule, mają przyczynić się do opracowania nowych rozwiązań i strategii dla przyszłych kongresów medycznych z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju.
ICCA z siedzibą w Amsterdamie jest jednym z wiodących stowarzyszeń zrzeszających sektor kongresów i konferencji, których członkami jest ponad 1100 podmiotów z prawie 100 krajów i regionów na całym świecie. Od momentu powstania w 1963 roku, ICCA reprezentuje najlepsze na świecie kierunki i organizatorów międzynarodowych wydarzeń, specjalizujących się w obsłudze, transporcie i zakwaterowaniu. Członkami ICCA są biura promocji i marketingu miast, międzynarodowe agencje organizujące konferencje oraz inne firmy oferujące usługi hotelarskie oraz obiekty świadczące usługi związane ze spotkaniami i zakwaterowaniem. W celu lepszej współpracy i komunikacji między członkami, ICCA działa w ramach przedstawicielstw regionalnych. Będąc krajem członkowskim w regionie Morza Śródziemnego, Türkiye (Turcja) została partnerem destynacyjnym ICCA, blisko współpracującym z organizacją. Forum Stowarzyszeń i Konferencji (AC Forum), które zajmuje się zarządzaniem kongresami, wyróżnia się jako jedyna organizacja założona przez niezależne stowarzyszenia. Członkowie Forum dzielą się najlepszymi praktykami, pomysłami i wymieniają informacjami, dzięki czemu przedstawiciele stowarzyszeń rozwijają swoje zdolności przywódcze oraz umiejętności organizacji wydarzeń, aby móc podwyższać ich poziom.
Ponadto interesariusze sektora MICE (turystyki kongresowej) w Türkiye (Turcji) spotkają się na szczycie ICCA w Stambule (İstanbul ICCA Summit), zorganizowanym w związku z partnerstwem z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Kongresów i Konferencji, przed konferencją „The Future of Healthcare Meetings”. Zaplanowane na 5 czerwca spotkanie ma na celu zwiększenie efektywności działań organizacji ICCA i AC Forum.
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.