Komunikaty PR

Raj na Ziemi oddalony o kilkanaście godzin lotu!

2021-07-28  |  06:45
Biuro prasowe
Kontakt
Jakub Gniadzik
Agencja Face it!

Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
j.gniadzik|agencjafaceit.pl| |j.gniadzik|agencjafaceit.pl
+48 510 189 848
https://agencjafaceit.pl/

Miejsce otulone słońcem przez cały rok, gdzie człowiek może naprawdę zwolnić i nabrać oddechu. Teren, gdzie człowiek żyje w zgodzie z naturą, a pyszne owoce, cudna roślinność i zwierzęta nieustanie mu towarzyszą. Kraina, która jest istnym cudem natury położonym w Ameryce Centralnej prosto nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym – Kostaryka.

Na taką dwutygodniową podróż, która przerodziła się w znacznie dłuższy pobyt zdecydował się Mariusz Budrowski, promotor zdrowego stylu życia, twórca społeczności „Odmładzanie na Surowo”. Stęskniony życia sprzed pandemii wybrał się wraz z rodziną w to magiczne miejsce, aby odpocząć od zamieszania, które obecnie trwa na świecie – zachwycony postanowił zostać nieco dłużej w miejscu otoczonym zachwycającą naturą.

 

Kraina wiecznego lata

Kostaryka to państwo, w którym pogoda oddziałuje na człowieka lepiej niż gdziekolwiek na świecie. Jest to miejsce ciągłego lata, choć o innym obliczu niż europejskie. Latu na Kostaryce nieustannie towarzyszy deszcz tropikalny, który nawiedza mieszkańców codziennie rano. Wtedy powietrze schładza się najbardziej. Deszcz powstaje z parowania lasu podczas całego dnia, co powoduje ciągły obieg powietrza oraz wody, tworząc tym samym idealne miejsce do życia dla wspaniałej roślinności i dla zwierząt. Za dnia ludziom na okrągło towarzyszy słońce, ciepło oraz piękna pogoda, a różnice temperatur w ciągu roku są niewielkie.

 

Człowiek nieustannie obcujący z naturą

Kostatyka to miejsce, w którym niewątpliwie mamy szansę na zbliżenie i pogłębienie stosunków z naturą. Costa Rica dosłownie oznacza bogate wybrzeże, i jest jak najbardziej prawdziwym stwierdzeniem o tej krainie geograficznej. Spotkamy tu ponad pięć tysięcy gatunków roślin i dziewięć tysięcy gatunków zwierząt, z którymi człowiek żyje w zgodzie. Człowiek na Kostaryce żyje za pan brat z naturą. Kostarykanie od dziecka uczą się, że z naturą trzeba żyć w przyjaźni i zgodzie. Nie ma zabijania zwierząt, nie ma niszczenia owadów, czy to nawet walki z gryzoniami – te zwierzęta żyją tu w zgodzie z człowiekiem – mówi Mariusz Budrowski.

Dzięki wilgotnemu klimatowi równikowemu mieszkańcy Kostaryki mają dostęp do świeżych owoców i warzyw przez cały rok. Wszystko dojrzewa i rośnie tu bardzo szybko. W Kostaryce nie obowiązują ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa. Jak mówi Mariusz Budrowski wynika to z faktu, że „Kostarykańczycy wiedzą, w jaki sposób mogą zadbać o swoje zdrowie”. Wyjątkiem są tylko duże miasta, chociażby stolica San José, gdzie należy nosić maseczki i stosować się do pozostałych obostrzeń, bo jest to miasto o bardzo dużej gęstości zaludnienia.

Kostarykańczycy żyją nie tylko w zgodzie ze sobą i naturą, ale również ze swoimi sąsiadami. Jako pierwszy kraj zdecydował się na zlikwidowanie armii już w 1948 roku. Nie opłaca się utrzymywanie wojska, ponieważ Kostarykańczycy uważają, że wszystko można załatwić pokojowo. Mają sporo policji, która dba o utrzymanie porządku, dzięki temu Kostaryka jest najbezpieczniejszym krajem w Ameryce Środkowej” – relacjonuje Mariusz Budrowski.

 

Miejsce nie tylko dla turystów

Kostaryka cieszy się całkiem dużym zainteresowaniem turystów, jest jednak także fantastycznym miejscem dla osób, które pragną zamieszkać w niej na jakiś czas oraz zanurzyć się w jej kulturze. Jest to rewelacyjne miejsce dla osób, które tak jak spora część Amerykanów, pragną spędzić tam również swoje emerytalne lata. Grunt oraz koszt budowy domu na Kostaryce jest stosunkowo niski, dlatego przeprowadzka tam może być w zasięgu Waszego portfela.

Kostaryka to miejsce, w którym można praktykować lifestyle „off grid”, i jest on tam całkiem popularny. Jest to kraj, w którym poczujesz się zupełnie wolnym człowiekiem, a występujące tam dary natury umilą Ci upływający beztrosko czas.

 

Mariusz Budrowski to współautor projektu „Odmładzanie na Surowo” – jego aktywność na facebooku obserwuje ponad 400 tys. osób, a kanał na YT subskrybuje prawie 300 tys. oglądających. Mariusz jest witarianinem, autorem bestsellera: „Surowe Zdrowie”, książki kulinarnej: „Na Surowo Przepisy”, „Moje 90 dni” oraz książki dla dzieci „Wierszykowo na Surowo”. Dodatkowo jest także pomysłodawcą programów na odchudzanie, festiwalu Witariada, oraz konferencji Surowe Życie. Swoimi działaniami Mariusz chce inspirować Polaków do zmiany ich stylu życia i diety na takie, które przyniosą im zdrowie i poprawią jakość ich codziennego funkcjonowania.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face it!
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Bezpieczne wakacje: standardy ochrony dzieci w branży hotelarskiej Biuro prasowe
2024-07-23 | 13:00

Bezpieczne wakacje: standardy ochrony dzieci w branży hotelarskiej

  Bezpieczeństwo dzieci podczas podróży jest priorytetem nie tylko dla rodziców, ale i dla całej branży hotelarskiej. Jak przypomina Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, w
Podróże Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi
2024-07-22 | 17:00

Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi

Kompleks hotelowo-rekreacyjny, Termy Karkonosze Resort & Spa to oaza spokoju i równowagi, skomponowana z dwóch unikatowych stref – kameralnych willi
Podróże Coolcationig - kiedy klimat dyktuje kierunek podróży
2024-07-22 | 12:00

Coolcationig - kiedy klimat dyktuje kierunek podróży

To nie pierwszy rok, kiedy trend coolcationing jest widoczny wśród podróżujących, w tym m.in z Polski. Jednak rekordowe wysokie temperatury za oknem,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Podatki od żywności wysokoprzetworzonej mogą pomóc walczyć z otyłością. Wpływy z nich można przeznaczyć na dopłaty do zdrowego jedzenia

Nie tylko napoje słodzone, jak ma to miejsce w Polsce, ale i cała niezdrowa żywność powinna być objęta dodatkowym opodatkowaniem – przekonują badacze z Centrum Ekonomiki Zdrowia i Polityki Innowacji w Imperial College Business School, którzy przyjrzeli się wynikom badań w tym zakresie z całego świata. Pieniądze z podatku od żywności wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli czy cukru, powinny ich zdaniem zostać spożytkowane na dopłaty do zdrowego jedzenia. Okazuje się, że zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach to czynnik ekonomiczny decyduje o wyborze niezdrowego jedzenia, które jest mocno reklamowane i często tańsze.

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Pomysł na trenowanie boksu zrodził się u mnie z fascynacji Sashą Sidorenko. Dyscyplina ta wymaga skupienia, a właśnie tego mi na co dzień brakuje

Aktorka zaznacza, że trenuje boks, bo pozwala jej nauczyć się trzeźwo myśleć, analizować i szybko podejmować decyzje. Z uprawiania tej dyscypliny czerpie sporą przyjemność, zwłaszcza że robi to pod okiem mistrzyni – Sashy Sidorenko. Aleksandra Popławska podkreśla, że dla niej nie tyle liczy się zwycięstwo na ringu, ile taktyka gry, jaką przyjmuje się wobec przeciwnika.