Komunikaty PR

Rodzinny wyjazd – Polacy wybrali najlepszy samochód na taką podróż

2021-09-27  |  10:00
Biuro prasowe

Mimo że kończy się już wrzesień, wiele osób nadal planuje rodzinny urlop. Na podróże po rozpoczęciu roku szkolnego szczególnie mogą pozwolić sobie rodzice najmłodszych dzieci. Jak wynika z badania przeprowadzonego dla Avis Polska, jednej z wiodących marek wynajmu samochodów, wyjazd na wczasy z rodziną preferuje 4 na 10 Polaków. Jedynie co dziesiąta osoba wolałaby podróżować sama. Ankietowani wskazali również najlepsze ich zdaniem typy aut na wyjazd w większym gronie.

41% biorących udział w badaniu dla Avis Polska stwierdziło, że najchętniej wyjeżdża na wakacje w gronie rodzinnym. Podróż w towarzystwie kilku osób powoduje konieczność wyboru większego pojazdu. Zdaniem uczestników badania, najlepszym typem samochodu na rodzinny wyjazd jest kombi. Kolejne miejsca zajmują SUV oraz VAN.

– Zakup dużego, rodzinnego samochodu to duży wydatek. Wiele osób takiego auta potrzebuje tylko sporadycznie, na przykład w okresie urlopowym. Kierowcy, którym na co dzień wystarcza mały pojazd na dojazdy do pracy czy na zakupy, a ładowności VANa lub kombi potrzebują jedynie w okresie wakacyjnym, mogą zdecydować się na wynajem krótkoterminowy takiego auta. Jest to znacznie tańsza opcja, niż zakup dużego samochodu i jego utrzymanie przez cały rok – stwierdza Sascha Hümmerich, dyrektor generalny Avis Budget Group na Polskę i Czechy.

Miejsce 1. Kombi – pakowność i dobre właściwości jezdne

Duży, pakowny samochód oraz bardzo dobre prowadzenie i właściwości jezdne – nic dziwnego, że to właśnie taki typ samochodu został wskazany przez największą grupę ankietowanych jako najlepsze auto na rodzinny wyjazd. Kombi wybrało blisko 34% badanych.

Miejsce 2. SUV – idealny na rodzinną przygodę

Jak pokazuje inne badanie dla Avis Polska, 53% przedstawicieli urzędów miast, gmin oraz urzędów marszałkowskich, zajmujących się turystyką i promocją jeszcze przed wakacjami spodziewało się, że Polacy wybiorą tego lata mniej popularne destynacje, aby cieszyć się ciszą i spokojem. Do takich miejsc często wiodą polne drogi, na których lepiej sprawdzi się samochód o nieco wyższym prześwicie. Takim pojazdem jest SUV, który jako idealny samochód na rodzinny, wakacyjny wyjazd wskazało 25% uczestników badania dla Avis Polska. SUVy niejednokrotnie posiadają napęd na cztery koła, zapewniają też wyższą pozycję za kierownicą, co poprawia komfort i widoczność, dzięki czemu z powodzeniem sprawdzą się na górzystych drogach. Wynajmując samochód, musimy jednak pamiętać, aby zawsze korzystać z dróg udostępnionych do ruchu kołowego.

Miejsce 3. VAN – przestronny i ładowny

Samochód stworzony do tego, aby podróżować w większym gronie zamyka trójkę najlepszych aut na wakacyjną podróż z rodziną. VAN został wybrany przez blisko 21% ankietowanych w badaniu dla Avis Polska. Duże, przestronne wnętrze, wysoka kabina i pakowna przestrzeń bagażowa to cechy, z którymi kojarzymy tego typu auta. W VANie kierowcy mogą cieszyć się komfortem wysokiej pozycji na kierownicą, a pasażerowie korzystać ze strefowego sterowania klimatyzacją, która coraz częściej jest standardem w tego typu pojazdach czy możliwością regulacji położenia każdego z foteli.

 

 

O badaniu

Badanie przeprowadzone przez SW Research dla Avis Polska na grupie 504 osób, które przynajmniej raz w minionym roku korzystały z usługi wynajmu samochodu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Bezpieczne wakacje: standardy ochrony dzieci w branży hotelarskiej Biuro prasowe
2024-07-23 | 13:00

Bezpieczne wakacje: standardy ochrony dzieci w branży hotelarskiej

  Bezpieczeństwo dzieci podczas podróży jest priorytetem nie tylko dla rodziców, ale i dla całej branży hotelarskiej. Jak przypomina Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, w
Podróże Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi
2024-07-22 | 17:00

Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi

Kompleks hotelowo-rekreacyjny, Termy Karkonosze Resort & Spa to oaza spokoju i równowagi, skomponowana z dwóch unikatowych stref – kameralnych willi
Podróże Coolcationig - kiedy klimat dyktuje kierunek podróży
2024-07-22 | 12:00

Coolcationig - kiedy klimat dyktuje kierunek podróży

To nie pierwszy rok, kiedy trend coolcationing jest widoczny wśród podróżujących, w tym m.in z Polski. Jednak rekordowe wysokie temperatury za oknem,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Podatki od żywności wysokoprzetworzonej mogą pomóc walczyć z otyłością. Wpływy z nich można przeznaczyć na dopłaty do zdrowego jedzenia

Nie tylko napoje słodzone, jak ma to miejsce w Polsce, ale i cała niezdrowa żywność powinna być objęta dodatkowym opodatkowaniem – przekonują badacze z Centrum Ekonomiki Zdrowia i Polityki Innowacji w Imperial College Business School, którzy przyjrzeli się wynikom badań w tym zakresie z całego świata. Pieniądze z podatku od żywności wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli czy cukru, powinny ich zdaniem zostać spożytkowane na dopłaty do zdrowego jedzenia. Okazuje się, że zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach to czynnik ekonomiczny decyduje o wyborze niezdrowego jedzenia, które jest mocno reklamowane i często tańsze.

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Pomysł na trenowanie boksu zrodził się u mnie z fascynacji Sashą Sidorenko. Dyscyplina ta wymaga skupienia, a właśnie tego mi na co dzień brakuje

Aktorka zaznacza, że trenuje boks, bo pozwala jej nauczyć się trzeźwo myśleć, analizować i szybko podejmować decyzje. Z uprawiania tej dyscypliny czerpie sporą przyjemność, zwłaszcza że robi to pod okiem mistrzyni – Sashy Sidorenko. Aleksandra Popławska podkreśla, że dla niej nie tyle liczy się zwycięstwo na ringu, ile taktyka gry, jaką przyjmuje się wobec przeciwnika.