Komunikaty PR

Sezon na morsowanie w pełni. Zobacz mapę najlepszych spotów!

2022-02-23  |  12:00
Biuro prasowe

Coraz więcej osób dostrzega długą listę zalet morsowania. Ta modna praktyka zanurzania się w lodowatej wodzie wyzwala endorfiny – potocznie zwane hormonami szczęścia, poprawia krążenie, jędrność skóry, ale także hartuje ciało i wzmacnia odporność. Nic więc dziwnego, że miłośników tego typu kąpieli stale przybywa. Specjalnie dla zapalonych morsów, ale i tych, którzy chcieliby się przekonać, że nie taki diabeł straszny, jak go malują, przedstawiamy najciekawsze miejsca do morsowania, polecane przez ekspertów Magazynu Travelist. 

 

Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie

Mówiąc o zimnych kąpielach nie sposób nie wspomnieć o najpopularniejszej miejscówce nad Bałtykiem, czyli Mielnie. Miejsce, w którym od 15 lat w lutym odbywa się Międzynarodowy Zlot Morsów jest nazywane nieoficjalną stolicą polskich Morsów. To wydarzenie jest jedną z największych tego typu imprez na świecie, a w ostatniej edycji zgromadziło się w wodzie ponad 6 tys. śmiałków, czyli 2 razy więcej niż Mielno ma stałych mieszkańców!

Popołudnie w tym nadmorskim kurorcie można spędzić na poszukiwaniu pomniku morsa, który dumnie reprezentuje to, z czego Mielno słynie. Podpowiadamy, że jest usytuowany przy głównym wejściu na plażę, a turystów wita już od 11 lat. 


Gdańsk – Jelitkowo

Najstarsza organizacja zrzeszająca morsów w Polsce ma swoją siedzibę w Gdańsku. Gdański Klub Morsów działa od lat 70. aż po dziś dzień i w każdy zimowy weekend spotyka się na plaży w Jelitkowie, by wspólnie wejść do wody. Zimnowodnych aktywistów można spotkać w tych rejonach również w Brzeźnie, na końcu Bulwaru Nadmorskiego w Gdyni oraz na plaży przy Parku Północnym w Sopocie.

 

Lodowate kąpiele w Warszawie

Myśleliście, że morsować można tylko w miejscach oddalonych od miejskiego zgiełku? Błąd! Nawet spędzając czas w Warszawie, bez trudu można znaleźć okazję do zimnej kąpieli. Idealnym miejscem ku temu jest oddalony o niespełna 40 km od Warszawy Zalew Zegrzyński, a także znajdujące się w centrum stolicy Jeziorko Czerniakowskie.

W tym drugim regularnie organizowane jest grupowe morsowanie z nieformalnym klubem Morsy Warszawa – Jeziorko Czerniakowskie. Współpraca ze stołecznym WOPR zapewnia maksimum bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników. 

 

Morsy ze stolicy Dolnego Śląsk

Miastem na Dolnym Śląsku, w którym można wybrać się na morsowanie, jest Wrocław. Stowarzyszenie Wrocławskie Morsy regularnie spotyka się w weekendy nad kąpieliskiem „Morskie Oko”. Można tam w łatwy sposób dojechać zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską, a żeby wziąć udział we wspólnej kąpieli, należy dołączyć do Klubu jako członek lub darczyńca. 

To nie jedyne miejsce do morsowania. Chcąc zanurzyć się w lodowatej wodzie, można udać się również na Kąpielisko „Oporów”, nad Staw Królewiecki czy na Kąpielisko Oławka. Wszystkie te miejsca są dobrze skomunikowane z centrum miasta, dlatego bez problemu można dostać się tam np. autobusem – zwłaszcza jeśli ktoś jest we Wrocławiu przejazdem. 

 

Wielkopolskie kąpieliska 

Miejsce dla siebie znajdą również morsy z Poznania i osoby odwiedzające zimą to piękne wielkopolskie miasto. Tam także działa lokalny klub miłośników morsowania, który regularnie spotyka się na wspólne kąpiele. Najpopularniejszym kąpieliskiem jest plaża Łabędzia nad Jeziorem Kierskim, gdzie można dojechać samochodem oraz komunikacją miejską. Drugim chętnie odwiedzanym miejscem do morsowania jest jezioro Rusałka, znajdujące się ok. 5 km od Starego Rynku w Poznaniu. 

 

Jak przygotować się do morsowania?

Choć morsowanie z roku na rok zyskuje coraz większą rzeszę fanów, należy pamiętać, że jest to aktywność ekstremalna. Przed pierwszym wejściem do lodowatej wody należy skonsultować się z lekarzem, który stwierdzi, czy ta rozrywka nie jest niebezpieczna dla zdrowia. Oprócz rozgrzewki przed kąpielą, trzeba się odpowiednio ubrać – rękawiczki i czapka to podstawa, ale warto pomyśleć nad specjalnymi butami lub skarpetami. Po wyjściu z wody niezbędny okaże się ręcznik, szlafrok oraz termos z gorącą herbatą. 


Więcej miejsc do morsowania można znaleźć na stronie magazyn.travelist.pl/najlepsze-miejsca-na-morsowanie/
 

Więcej o Travelist:

________________________________

Travelist.pl to pierwszy w Polsce portal łączący w sobie funkcje serwisu rezerwacyjnego oraz inspirującego magazynu podróżniczego. W nowoczesny i oryginalny sposób inspiruje niemal 6 mln zarejestrowanych użytkowników do planowania wypoczynku w kraju i za granicą, prezentując starannie wyselekcjonowane oferty blisko 1000 hoteli i pensjonatów. 

Od 2014 r. Travelist.pl jest członkiem międzynarodowej grupy Secret Escapes, obecnej w ponad 20 krajach na trzech kontynentach, finansowanej przez największe fundusze inwestycyjne, m.in. Google Ventures. W 2016 r. spółka stanęła na podium największych serwisów rezerwacyjnych w Polsce, a w 2019 r. znalazła się w gronie tysiąca najszybciej rozwijających się firm w Europie wg prestiżowego rankingu FT1000 Financial Times. 

Więcej informacji znajdziesz na Travelist.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Bo Natura, to nie bzdura! Biuro prasowe
2024-05-08 | 14:40

Bo Natura, to nie bzdura!

Polska platforma świętuje trzeci rok, łącząc turystów z właścicielami naturalnych miejsc noclegowych, zarówno w naszym kraju, jak i w Hiszpanii. W AlohaCamp bez
Podróże Wielki powrót pracy marzeń w roli World Travel Hackera!
2024-04-30 | 14:00

Wielki powrót pracy marzeń w roli World Travel Hackera!

Kiwi.com, firma travel-tech i wyszukiwarka tanich lotów i podróży, wraca z nową edycją rekrutacji na stanowisko World Travel Hackera, czyli osoby, która w towarzystwie
Podróże 5 najpiękniejszych plaż w okolicy europejskich stolic
2024-04-30 | 11:05

5 najpiękniejszych plaż w okolicy europejskich stolic

Wiosna to idealny czas, aby zaplanować city break w Europie. Mamy kilka pomysłów dla tych, którzy lubią połączenie zwiedzania z pobytem na wybrzeżu. Ukryta plaża w okolicy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Edyta Herbuś: Rozmawiałam z produkcją na temat mojej ewentualnej roli w „Tańcu z gwiazdami”. Wierzę, że stworzą taką, która będzie dla mnie inspirująca

Tancerka przyznaje, że kiedy dostała propozycję udziału w ostatniej edycji „Tańca z gwiazdami”, to choć miała apetyt na powrót do tej produkcji, po rozważeniu wszystkich za i przeciw jednak ją odrzuciła. Z jednej strony miała już inne zobowiązania zawodowe, a z drugiej – zależało jej na tym, by powrócić do show nie tylko w charakterze instruktorki, ale zaprezentować się widzom z nieco innej strony. Edyta Herbuś wierzy, że w przyszłości program przejdzie pewną metamorfozę i znajdzie się w nim rola skrojona właśnie dla niej. Nie ukrywa też, że ta edycja wyjątkowo przyciągnęła jej uwagę, bo skupiła bardzo charyzmatycznych uczestników.

Prawo

Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza w produkcję muzyczną. Artyści i odbiorcy chcą jasnego oznaczania utworów generowanych przez takie narzędzia

Dziesięciokrotny wzrost przychodów rynku sztucznej inteligencji w tworzeniu muzyki przewidują analitycy w ciągu najbliższych 10 lat. Wokół tematu narasta coraz więcej kontrowersji, związanych m.in. z uczeniem się algorytmów na już skomponowanych dziełach czy wykorzystywania głosów wokalistów do tworzenia coverów śpiewanych przez SI. Jednocześnie ponad jedna trzecia muzyków przyznaje już, że wspierali się w swojej pracy sztuczną inteligencją. Artyści oczekują jednak jasno wytyczonych ram regulacyjnych dla tego typu narzędzi. Przede wszystkim miałyby one dotyczyć zgód na wykorzystanie własności intelektualnej i wyraźnego oznaczania muzyki komponowanej przez SI.

Handel

Po kiełbaski wege czy roślinne burgery sięga coraz więcej konsumentów. Branża roślinna będzie walczyć o utrzymanie takiego nazewnictwa

Kiełbasa bezmięsna, burger roślinny, parówka wegetariańska, stek vege – do takich nazw produktów wielu konsumentów zdążyło się przyzwyczaić i coraz chętniej po nie sięga. Pojawiają się jednak pomysły, by zakazać nazewnictwa charakterystycznego dla produktów mięsnych. Również w Polsce pojawiła się propozycja w tym zakresie ze strony poprzedniego składu resortu rolnictwa pod koniec ubiegłego roku. Zwolennicy uzasadniają ten pomysł ochroną interesów konsumenckich, ale badania pokazują, że tylko niewielki odsetek klientów pomylił produkt wegański i mięsny przy zakupie.