Komunikaty PR

Średnia cena noclegu w Polsce we wrześniu nawet o 30 proc. niższa niż w wakacje

2022-08-16  |  11:02
Biuro prasowe

Wrzesień w polskiej turystyce to czas krótkich wyjazdów, najchętniej w góry, jak wynika z danych serwisu Nocowanie.pl. Wśród 5 najczęściej wyszukiwanych miejscowości aż 4 położone są górach, a najpopularniejsze dotychczas Władysławowo zostało zdeklasowane przez Zakopane. Szacowana średnia cena noclegu za osobę na dobę, która na przełomie lipca i sierpnia wynosiła 105 zł, we wrześniu wynosi 74 zł.

Okres szkolnych wakacji zbliża się ku końcowi, choć studenci, którzy nie zdają egzaminów w sesji wrześniowej, mają przed sobą jeszcze sporo wolnego, jak i pary bez dzieci. Dlatego wrzesień jest również często wykorzystywany na wypoczynek. Wraz z upływem lata widać wyraźną zmianę w turystycznych upodobaniach Polaków. O ile przez ostatnie 3 miesiące ulubionym kierunkiem wyjazdów było morze i województwa pomorskie oraz zachodniopomorskie, to wśród osób planujących wyjazdy na wrzesień większym zainteresowaniem cieszą się południowe regiony kraju, jak wynika z danych polskiego serwisu turystycznego Nocowanie.pl, odwiedzanego w sezonie nawet przez 4 mln użytkowników miesięcznie.

Studenci i osoby nieskrępowane koniecznością planowania odpoczynku w trakcie szkolnych wakacji chętnie wyjeżdżają we wrześniu, kiedy obłożenie w miejscowościach turystycznych jest mniejsze, a ceny po sezonie zaczynają spadać. Według naszych szacunków na podstawie już opłaconych zaliczek średnia cena noclegu za osobę na dobę miesiąc temu wynosiła 105 zł, we wrześniu będzie to 74 zł - mówi Tomasz Zaniewski, CFO Nocowanie.pl - Aktualnie w naszym serwisie widzimy rosnącą liczbę zapytań o możliwość zakwaterowania w terminach wrześniowych. Widać, że Polacy chcą przedłużać wakacje.

 

Jesienią Polacy ruszają w góry

Najwięcej użytkowników zainteresowanych wrześniowym wyjazdem na terenie Polski - niemal 30 proc. -  poszukuje noclegów w województwie małopolskim. Liczba zapytań o zakwaterowanie łącznie w województwach pomorskim i zachodniopomorskim, która jeszcze miesiąc temu stanowiła 70 proc., zmalała do 37,5 proc. Inaczej wygląda również lista najczęściej wyszukiwanych miejscowości, w okresie wakacyjnym niemal całkowicie zdominowana przez te nadmorskie. Wśród wyszukiwań zakwaterowania na wrzesień połowę stanowią miejscowości górskie, Władysławowo  spadło z pierwszej pozycji na szóstą, a jego miejsce zajęło Zakopane. Na drugie miejsce z szesnastego przeniósł się Karpacz. Trzecią miejscowością, w której turyści najczęściej szukają zakwaterowania, jest Kołobrzeg, czwartą Szczawnica, a piątą Szklarska Poręba.

 

We wrześniu najczęściej wyjeżdżamy na 2 dni

Na podstawie danych Nocowanie.pl widać, że Polacy wolą wyjeżdżać na dłużej w miesiącach wakacyjnych. W czerwcu i lipcu ok. ¼ użytkowników szukała zakwaterowania na pobyt 7-dniowy. Na wrzesień jest to już 14 proc., natomiast ponad 20 proc. jest zainteresowane pobytem 2-dniowym, a 15 proc. trzydniowym. O ile wcześniej co czwarty wyjeżdżający chciał zarezerwować noclegi dla dwojga dorosłych z dwojgiem dzieci, a 16 proc. dla dwojga dorosłych z jednym dzieckiem, to na terminy wrześniowe najwięcej zapytań - aż 41 proc. - dotyczy dwojga dorosłych. Liczba poszukujących zakwaterowania par z jednym dzieckiem spadła do 8,5 proc., a z dwojgiem do 7 proc. Liczba osób chcących wyjechać samotnie wzrosła z 1,5 proc. aż do 6 proc.

Niezmienną popularnością cieszy się natomiast zakwaterowanie w kwaterach i pokojach, którego poszukuje 35 proc. turystów, a także w domkach, których dotyczy 26 proc. wyszukiwań. Noclegami w hotelach i ośrodkach SPA jest zainteresowanych niecałe 2 proc. wyjeżdżających.

By zapewnić swoim użytkownikom przyjemne wakacje, nawet w razie kiepskiej pogody, Nocowanie.pl wspólnie z serwisem czytelniczym Legimi oferują kod na pobranie darmowego e-booka dla osób, które dokonają rezerwacji noclegu za pośrednictwem Nocowanie.pl. Akcja trwa do 15 września. Więcej informacji na jej temat znajduje się tutaj.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Wakacje na wypasie. Jak Polacy spędzili urlop? Biuro prasowe
2022-09-30 | 09:00

Wakacje na wypasie. Jak Polacy spędzili urlop?

Nieco ponad połowa Polaków planowała w tym roku wyjazd wakacyjny, wynika z badania zrealizowanego na zlecenie OLX. Młodsi marzyli o morzu, a starsi o górach. Co wyszło z tych
Podróże Południowy Tyrol na jesienną chandrę
2022-09-29 | 12:30

Południowy Tyrol na jesienną chandrę

Pochmurna pogoda, chłodne dni – w tym roku ciężko odnaleźć złotą, polską jesień… Wielbiciele złotych liści kochający tę porę roku powinni pomyśleć
Podróże Oto najpiękniejsze szlaki górskie w Polsce. Magazyn Travelist opublikował najnow
2022-09-29 | 10:00

Oto najpiękniejsze szlaki górskie w Polsce. Magazyn Travelist opublikował najnow

Ponad 4 tysiące kilometrów – tyle łącznie liczą sobie szlaki turystyczne w polskich górach. Redakcja Magazynu Travelist przyjrzała się im wszystkim i wybrała 12

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

raca w Newserii

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Prawo

Luka płacowa między kobietami a mężczyznami nie maleje. Wyrównanie różnic może potrwać jeszcze co najmniej 130 lat

Gender gap to problem społeczny w globalnym, jak i polskim wymiarze. Według danych McKinsey & Company w Polsce kobiety stanowią ponad połowę populacji i aż 66 proc. osób kończących studia wyższe, ale mają niższy udział w rynku pracy i nieproporcjonalnie mniej zarabiają. Luka płacowa, według ostatniego raportu World Economic Forum „Global Gender Gap Report 2022”, wynosi 8,7 proc., choć w niektórych branżach i według niektórych metodologii jest ponad dwukrotnie wyższa. Szansą na szybkie wyrównanie jej może się jednak okazać projekt unijnej dyrektywy, który zmusi pracodawców do większej transparentności w wynagrodzeniach. 

Teatr

Adam Fidusiewicz: Uważam, że dużo osób kłamie. Jest to wpisane w naturę człowieka i normalne

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Telewizja kłamie” na deskach warszawskiej Sceny Relax. Spektakl powstał na podstawie obserwacji czterech popularnych stacji telewizyjnych. Aktor zaznacza jednak, że to nie jest atak na żadną z nich. Twórcy przedstawienia dokonali natomiast wnikliwej analizy i wypunktowali to, co najbardziej charakterystyczne. Zdaniem Adama Fidusiewicza nie trzeba być znawcą mediów, by szybko skojarzyć, jaką retoryka posługuje się dana telewizja i jaki styl mają prezenterzy, którzy są jej wizytówką.

Farmacja

Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzenie rytmu serca. Szacuje się, że żyje z nim ok. 700 tys. Polaków

Migotanie przedsionków odczuwane jest często jako kołatanie, szybkie i nieregularne bicie serca. Mogą towarzyszyć mu duszność, zmęczenie, spadek wydolności fizycznej, a nawet zawroty głowy i omdlenia. Jednak choroba równie dobrze może też nie dawać żadnych objawów, dlatego część chorych w ogóle nie wie o jej istnieniu. Nieleczone migotanie przedsionków aż pięciokrotnie zwiększa ryzyko udaru mózgu, może też doprowadzić do niewydolności serca. Dlatego z okazji obchodzonego w tym roku 29 września Światowego Dnia Serca w ramach kampanii „W rytmie arytmii. Stop udarom” powstało specjalne wideo edukujące, jak dbać o serce, aby uniknąć groźnych chorób.