TP Vision współpracuje z The Explorers przy filmowaniu cudów natury
TP Vision, właściciel marki Philips TV & Sound oraz partner UNESCO – The Explorers, filmują na Martynice nieskażoną cywilizacją przyrodę. Obrazy zostaną następnie udostępnione w rozdzielczości 4K za pośrednictwem aplikacji The Explorers na telewizorach Philips Ambilight. Explorers i TP Vision zamierzają wykorzystać projekt do podniesienia świadomości w zakresie ochrony przyrody na wyspie – i na całym świecie.
The Explorers korzystają z najnowszych technologii, aby tworzyć najwyższej jakości zdjęcia i filmy przedstawiające dziedzictwo naszej planety. Dzięki temu globalnemu projektowi – pod hasłem „wiem więcej, aby chronić lepiej” – The Explorers dzielą się światowymi skarbami przyrody i podnoszą świadomość na temat ochrony naturalnego i kulturowego dziedzictwa Ziemi.
Od 2021 roku Martynika jest uznanym przez UNESCO rezerwatem biosfery. Wyspa jest jednym z 36 hotspotów bioróżnorodności na całym świecie. W ramach współpracy pomiędzy TP Vision i The Exploreres zespół kamerzystów, fotografów i rysownik odwiedzili wyjątkowe otoczenie lasu Mount Pelee, aby uchwycić różne endemiczne, emblematyczne i inne niezwykłe rośliny i gatunki, które można tam spotkać.
Martynika posiada unikalne bogactwo naturalne z wieloma gatunkami flory i fauny oraz ich rzadkimi siedliskami, które są silnie związane z jej mieszkańcami, są częścią ich kultury i tradycji. Dlatego oprócz zaprezentowania skarbów wyspy, celem projektu jest też nagranie mieszkańców opowiadających o swojej wyspie, przyrodzie, tradycjach. Obrazy natury, pięknie uchwycone przez The Explorers, będą dostępne wyłącznie dla posiadaczy telewizorów Philips Ambilight*.
- Celem projektu The Explorers jest edukacja, podnoszenie świadomości i pokazywanie piękna świata bez ukrywania jego ran. Chcemy wykorzystać piękne obrazy natury, aby inspirować działania na rzecz jej ochrony. Cousteau powiedział kiedyś: kochasz to, czym się zachwycasz, chronisz to, co kochasz. To prowadzi do naszego motto: wiedzieć więcej, aby chronić lepiej. TP Vision pomaga nam ożywić nasze obrazy w telewizorach Philips Ambilight i dotrzeć do jak największej liczby osób, mówi Valentin Pacaut z The Explorers.
- Wywieranie pozytywnego wpływu na środowisko zaczyna się od budowania świadomości. Współpraca z podobnie myślącymi organizacjami, takimi jak The Explorers, jest kluczowym krokiem na naszej drodze na rzecz zrównoważonego rozwoju i jest to partnerstwo, w którym istnieje doskonałe połączenie technologii i zrównoważonego rozwoju. W ramach naszej współpracy wspieramy także odbudowę populacji czerwonoskrzydłej papugi ara w Hondurasie, jednego z lokalnych projektów Fundacji The Explorers. Zachęcamy do dołączenia do społeczności The Explorers, liczymy na doskonałą współpracę w nadchodzących latach i powstanie wielu najwyższej jakości obrazów, które pomogą zwiększać świadomość konieczności ochrony dóbr natury, dodaje Stefan van Sabben, Global CSR & Sustainability Manager w TP Vision.
Dokumentowanie cennego dziedzictwa Ziemi dla przyszłych pokoleń i długoterminowa współpraca TP Vision z The Explorers jest częścią strategicznego filaru zrównoważonego rozwoju firmy pod nazwą „Future Proof”. Projekt przyczynia się do realizacji 13-go celu zrównoważonego rozwoju - działania na rzecz klimatu, podnosząc świadomość cudów natury i umożliwiając ludziom podziwianie zasobów planety w domu. Oprócz współpracy z The Explorers, TP Vision podejmuje też działania w zakresie uczynienia swojego łańcucha produkcyjnego, produktów oraz opakowań bardziej zrównoważonymi.
The Explorers
The Explorers, we współpracy z UNESCO, to globalny projekt, który inwentaryzuje naturalne i kulturowe dziedzictwo Ziemi na obrazach Ultra High Definition (8K/4K). Od lodowców Arktyki po ciepłe wody Polinezji Francuskiej, The Explorers realizuje swój cel edukacyjny poprzez spotkania i ekspedycje pod hasłem: „wiedzieć więcej, aby chronić lepiej”. The Explorers, pierwsza firma, która przesyła strumieniowo 8K/4K na telewizorach Smart TV, została wcześniej wybrana „Aplikacją telewizyjną roku” i jest obecnie dostępna w 17 językach w 170 krajach.
TP Vision
TP Vision Europe B.V. (TP Vision) to zarejestrowana w Holandii firma z siedzibą w Amsterdamie, która w całości należy do TPV Technology Limited (TPV), jednego z wiodących producentów monitorów i telewizorów na świecie. TP Vision jest czołowym graczem na rynku elektroniki użytkowej w obszarze RTV. Firma koncentruje się na rozwoju, produkcji i sprzedaży urządzeń pod marką Philips – telewizorów (w Europie, Rosji, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Południowej, Indiach, a także w wybranych krajach Azji i Pacyfiku) oraz sprzętu audio (na całym świecie). TP Vision łączy rozpoznawalność marki Philips z doświadczeniem w zakresie rozwoju i projektowania produktów, doskonałymi działaniami operacyjnymi i pozycją TPV na rynku. Celem firmy jest tworzenie urządzeń, które oferują konsumentom najwyższą jakość dźwięku i obrazu.
* Bezpłatna 4-miesięczna wersja próbna aplikacji The Explorers jest dostępna na wszystkich telewizorach Philips Smart TV z systemem Android TV i wszystkich telewizorach Philips Smart TV z platformą Saphi od 2019 r. i nowszych. Ekskluzywna oferta próbna dla właścicieli telewizorów Philips jest wyświetlana na ekranie głównym aplikacji The Explorers po jej pobraniu z lokalnego sklepu z aplikacjami. Konsumenci posiadający nowe telewizory Philips (z rocznika 2022) znajdą aplikację zainstalowaną fabrycznie na ekranie głównym aplikacji lub w zbiorze aplikacji Philips. Aby skorzystać z tej oferty, bezpłatny 4-miesięczny okres próbny musi zostać aktywowany przed 31 grudnia 2022 r.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.