Turcja osiągnęła rekordowe wyniki w turystyce na koniec trzeciego kwartału 2024
Synertime
Aleja Wyścigowa
02-681 Warszawa
e.potocka|synertime.pl| |e.potocka|synertime.pl
668132416
www.synertime.pl
W pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku Türkiye (Turcję) odwiedziło 49,2 mln osób, a przychody sektora turystycznego sięgnęły 46,9 mld dolarów. Liczba turystów wzrosła o 9% w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym, a przychody zwiększyły się o 7%. Dzięki pobiciu dotychczasowego rekordu liczby gości, kraj jest na dobrej drodze do przekroczenia założonego na koniec roku celu, wynoszącego 60 milionów odwiedzających.
Podczas konferencji prasowej w Stambule tureckie Ministerstwo Kultury i Turystyki zaprezentowało wyniki sektora turystycznego za trzeci kwartał 2024 roku. Minister kultury i turystyki, Mehmet Nuri Ersoy, poinformował, że liczba odwiedzających Türkiye (Turcję) w pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku wzrosła o 9% rok do roku, osiągając 49,2 mln osób.
Przychody z turystyki w Türkiye (Turcji) w tym okresie zwiększyły się o 7%, osiągając 46,9 mld dolarów. Średnie dzienne wydatki jednego zagranicznego turysty wyniosły 107 dolarów. – Osiągnięte przez nas wyniki za pierwsze dziewięć miesięcy są najwyższe w historii Republiki Turcji, dlatego wyznaczamy nowy cel na ten rok na poziomie 61 milionów odwiedzających – powiedział Minister Ersoy.
Polska wykazuje stabilny wzrost
W pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku Türkiye (Turcję) odwiedziło 1 623 707 polskich turystów, co stanowi wzrost o 20,48% w porównaniu z tym samym okresem w 2023 roku.
Stambuł i Antalya przyciągnęły turystów z całego świata i odnotowały znaczący wzrost
Największa metropolia Türkiye (Turcji), Stambuł, w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy przyjęła ponad 14 milionów turystów z całego świata, co oznacza wzrost o 7%. Główne atrakcje turystyczne Stambułu, zlokalizowane na Półwyspie Historycznym, w dzielnicach Taksim, Karaköy oraz wzdłuż Bosforu po europejskiej i azjatyckiej stronie miasta, gościły odwiedzających z ponad 200 krajów, z takich kontynentów jak Ameryka, Europa, Afryka, Australia i Azja. Antalya, znana jako „stolica tureckiej turystyki”, przyciągnęła ponad 13,3 miliona odwiedzających, utrzymując swoją pozycję lidera we wschodniej części wybrzeża Morza Śródziemnego.
Ormana wśród „Najlepszych wiosek turystycznych 2024"
Góry Opawskie i tradycyjna kuchnia opawska – żywe dziedzictwo kulturowe regionu
Najnowsze wiadomości z Egipskiej Organizacji Turystycznej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Dawid Kwiatkowski: Nie nazwałbym się jurorem pobłażliwym, ale też nie jestem surowym oceniającym. Moje decyzje są sprawiedliwe i żadnej z nich nie żałuję
Wokalista zaznacza, że od początku miał jasno określony pomysł na swoją rolę w programie „Must Be the Music”. Absolutnie nie chce identyfikować się z obrazem surowego jurora, który z góry wszystko krytykuje. U niego na starcie każdy uczestnik ma równe szanse. Dawid Kwiatkowski docenia to, że niektórzy sięgają po jego utwory, ale jak zapewnia, nie jest to gwarancją przejścia do kolejnego etapu. Liczy się bowiem nie sam dobór repertuaru, lecz umiejętności wykonawcy.
Regionalne – Mazowieckie
Luksusowe wydania książek w centrum zainteresowania kolekcjonerów. W Warszawie można zobaczyć ponad 20 białych kruków z Polski i zagranicy
Księgi faksymilowe, jubilerskie czy bibliofilskie egzemplarze to dynamicznie rosnący trend kolekcjonerski. Dzięki faksymiliom, czyli perfekcyjnym replikom, można się zapoznać z dziełami, których oryginały najczęściej są niedostępne do oglądania. W Warszawie od 9 grudnia w salonie Goldenmark można będzie zobaczyć ponad 20 zagranicznych i polskich wyjątkowych wydawnictw. W kolekcji są m.in. dzieła Leonarda da Vinci, reprodukcje „Boskiej komedii” z kosmosu czy mapy zalanej kawą przez Fryderyka Chopina.
Media
Piotr Szwedes: Chyba każdy z nas tęskni za tym, żeby czasami zrzucić te wszystkie filtry i powiedzieć komuś prawdę. Niestety życie zmusza nas do tego, żebyśmy popełniali małe kłamstewka
Zdaniem twórców spektaklu „Bez hamulców – jazda bez trzymanki” świat, w którym wszyscy mówiliby to, co naprawdę myślą, wcale nie byłby taki idealny, jak nam się może wydawać. Czasem bowiem, by nie sprawić komuś przykrości, lepiej przemilczeć pewne kwestie lub wyrazić opinię takimi słowami, które nie zabolą. Sztuka powinna więc zmusić odbiorców do refleksji i odpowiedzi na pytanie, jakie mamy korzyści, a co tracimy, mówiąc prawdę bądź kłamiąc.