Walentynki last minute. Co oferuje Podhale?
Walentynki zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi coroczny dylemat – co podarować najbliższej sercu osobie. Biżuteria, perfumy, kwiaty, a może czekoladki? Uważasz, że to nudne i oklepane? Zaskocz ukochaną lub ukochanego, rzućcie wszystko i… wyjedźcie w góry! Stoki narciarskie czekają na Was z prawdziwą zimą, pięknymi widokami i kilometrami tras zjazdowych, na których poszusują zarówno ci, którzy zaczynają swoją przygodę z nartami i deską, jak również ich zapaleni fani.
Podaruj wspomnienia
Nie ma nic lepszego niż podarowanie bliskiej osobie wspomnień. Tych nikt wam nie odbierze. Poza tym pomyślcie, kiedy ostatni raz wyjeżdżaliście gdziekolwiek razem? Tylko we dwoje, bez żadnych znajomych? No właśnie. Wspólny wyjazd może być szansą na pogłębienie waszych relacji i zrobienie czegoś tylko dla siebie i dla waszego związku. Jeśli więc nie chcecie spędzać tego wieczoru w kinie lub w teatrze, może warto spakować się i wyjechać na przykład w góry? Idealne na taki wyjazd będą klimatyczne Podhale, Spisz, Beskidy czy Pieniny.
Poczuj magię zimy – tylko we dwoje
Przypadające w lutym święto zakochanych to dobry moment, żeby poczuć magię prawdziwej zimy, o którą w mieście jest coraz trudniej. Dlatego tym bardziej najwyższe w Polsce góry są dobrym miejscem, żeby korzystać z jej uroków, ciesząc oko bajkową scenerią. Narty, snowboard, kulig, biegówki czy skitoury to tylko jedne z wielu atrakcji, na które możecie się zdecydować, wybierając ten region Polski.
Okazja do odkrycia nowych pasji
Luty to dobry czas m.in. na szusowanie na stokach, a tych na południu kraju znajdziecie wiele. Nawet jeśli jazda na nartach lub na snowboardzie nie była dotąd waszą pasją, to wyjazd walentynkowy może być okazją do tego, aby wspólnie nauczyć się nowych rzeczy. Zwłaszcza że szkółek narciarskich w okolicach samego Zakopanego nie brakuje. Z łatwością znajdziecie w nich instruktorów, którzy w przystępny sposób przekażą wam tajniki tego sportu. Kto wie, może coroczny wyjazd w góry stanie się waszą nową tradycją?
Jeśli celem waszego wyjazdu będzie właśnie Podhale, to warto zaopatrzyć się w skipass Tatry Super Ski, dzięki któremu zyskacie dostęp do 18 stoków narciarskich, w tym m.in. Kotelnicy Białczańskiej, Harendy, Polany Szymoszkowej, PKL Palenica, Jurgowa czy Kaniówki.
Kolacja inna niż wszystkie
Wyjazd na Podhale to także niesamowita podróż kulinarna. Bryjka, moskole, gałuski… Brzmi tajemniczo? Gwarantujemy, że przede wszystkim jest pysznie! Próbowanie nowych, regionalnych smaków z pewnością umili wam towarzystwo góralskiej kapeli. Tych w tradycyjnych, górskich knajpach nie brakuje. Pamiętajcie jednak, aby wcześniej zrobić rezerwację. Miejsca w najlepszych podhalańskich restauracjach znikają naprawdę szybko.
Relaks po zejściu ze stoku
Aktywny wypoczynek można połączyć z korzystaniem z innych atrakcji Podhala. Jacuzzi z widokiem na Tatry, grota solna z tężniami solankowymi, basen balneologiczny zasilany wodami termalnymi, biosauna, sauna fińska czy łaźnia parowa to tylko niektóre atrakcje, jakie znajdziecie chociażby w Aqua Parku Zakopane lub w Termach Bania. Podarujcie sobie odrobinę relaksu, zwłaszcza że dla par (i wszystkich chętnych na taką formę relaksu) przygotowano specjalne skipassy – „Karnet Tatry Super Ski + Baseny”, które umożliwiają korzystanie ze stoków należących do tego projektu i wymienionych wyżej dwóch parków wodnych. Te konkretne karnety kupicie w kasach ośrodków należących do Tatry Super Ski.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.