Wielka premiera we Wrocławiu: będą loty na Węgry
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Już pod koniec sierpnia Polskie Linie Lotnicze LOT polecą z Wrocławia do Budapesztu. Wrocław doczekał się tym samym bezpośredniego i szybkiego połączenia lotniczego z Węgrami.
Pierwszy lot z Portu Lotniczego Wrocław do Budapesztu jest zaplanowany na 24 sierpnia. Bezpośrednie połączenie będzie realizowane raz w tygodniu – w poniedziałki. Start z Wrocławia o godz. 13.30, lądowanie o godz. 14.45. W drugą stronę: start z Budapesztu o 15.35, lądowanie we Wrocławiu 16.50. Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym PLL LOT. Ceny zaczynają się od 68 zł za podróż w jedną stronę. – Pojawienie się Budapesztu niezwykle nas cieszy, a jeszcze bardziej ucieszy pasażerów. Nowe połączenie daje nam najszybszą podróż do stolicy Węgier, znakomitą alternatywę dla pociągu, autobusu i samochodu – zauważa Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław. – Piękne miasto nad Dunajem to nie tylko atrakcyjny kierunek turystyczny, ale także biznesowy – dodaje.
Nową trasę obsłużą Bombardiery Q400. Operator nie wyklucza zwiększenia częstotliwości połączeń, w zależności od sytuacji epidemiologicznej i zainteresowania pasażerów.
Wprowadzając Budapeszt, PLL LOT rozwijają siatkę kierunków sieciowych z Wrocławia. Polski przewoźnik obsługuje także trasę Wrocław – Warszawa. Krajowe połączenie realizowane jest cztery razy dziennie.
Z kolei w ramach akcji #LOTnaWakacje dostępne są sezonowe rejsy do Bułgarii (Burgas), do Chorwacji (Dubrownik), do Hiszpanii (Barcelona, Majorka) oraz na greckie wyspy: Kretę, Kos, Korfu i Santorini.
Już ponad 50 połączeń
Wśród rejsów sieciowych Wrocławskiego Portu Lotniczego są także loty do Frankfurtu obsługiwane przez Lufthansę. Od 3 sierpnia połączenie z Amsterdamem wznowi KLM.
Pasażerowie mają do dyspozycji również ponad 50 kierunków niskokosztowych i czarterowych. Tanie linie lotnicze – Wizz Air i Ryanair – oferują podróż na Cypr, do Włoch (w tym na Sycylię i Sardynię), do Hiszpanii (Alicante, Malaga, Barcelona, Madryt, Teneryfa i Majorka) i do Grecji (do Aten i na Kretę). Siatkę uzupełniają połączenia z Wielką Brytanią, Irlandią, Ukrainą, Holandią, Norwegią, Niemcami i Islandią.
Z kolei wśród czarterów do wyboru są loty do Bułgarii (Burgas i Warny), na bardzo popularne wyspy greckie: Rodos, Kos, Zakynthos i Kretę, a także do Hiszpanii (Majorka i Minorka). Dodatkowo, po otwarciu możliwości podróżowania do Turcji, Egiptu i Tunezji prawdopodobnie uruchomione zostaną kolejne kierunki czarterowe. Sytuacja na lotnisku zmienia się dynamicznie, więc warto śledzić rozkłady na bieżąco.
Co jest otwarte na lotnisku?
Lotnisko zapewnia płynną obsługę pasażerów i całkowicie bezpieczne warunki w terminalu, który jest należycie przygotowany na przyjmowanie coraz większej liczby podróżnych. W strefie ogólnodostępnej działają prawie wszystkie sklepy i restauracje, takie jak 1 Minute, Baltona, Costa Coffee i The Whitehouse, natomiast w hali odlotów otwarte są Polski Folk i Baltona Duty Free. Otwarty jest również salonik Executive Lounge.
W trosce o komfort pasażerów Port Lotniczy Wrocław przygotował ofertę specjalną dla osób, którzy chcą dotrzeć na lotnisko samochodem. Przy rezerwacji online, z co najmniej 4-dniowym wyprzedzeniem, miejsce na parkingu D kosztuje 59 złotych na okres od 7 do 8 dni lub 79 złotych na okres od 14 do 15 dni.
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Przewodnik MICHELIN 2025: 32 nowe restauracje prezentują mistrzostwo tureckiej g
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Finanse
Zbiórki internetowe przestały się już kojarzyć wyłącznie z finansowaniem leczenia. Ludzie zbierają także na podstawowe potrzeby i realizację marzeń
Połowa Polaków wspiera zbiórki charytatywne online – wynika z raportu przygotowanego przez SW Research dla Allegro. Najczęściej przekazujemy datki na pomoc humanitarną związaną z kataklizmami, wsparcie chorych, pomoc dzieciom czy zwierzętom. Jeszcze do niedawna zbiórki internetowe kojarzyły się głównie z finansowaniem terapii czy rehabilitacji dla ciężko chorych, ale coraz częściej ludzie zbierają na podstawowe potrzeby, takie jak żywność czy opał na zimę, ale również na realizację marzeń.