Komunikaty PR

Wielka premiera we Wrocławiu: będą loty na Węgry

2020-08-13  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Już pod koniec sierpnia Polskie Linie Lotnicze LOT polecą z Wrocławia do Budapesztu. Wrocław doczekał się tym samym bezpośredniego i szybkiego połączenia lotniczego z Węgrami.

Pierwszy lot z Portu Lotniczego Wrocław do Budapesztu jest zaplanowany na 24 sierpnia. Bezpośrednie połączenie będzie realizowane raz w tygodniu – w poniedziałki. Start z Wrocławia o godz. 13.30, lądowanie o godz. 14.45. W drugą stronę: start z Budapesztu o 15.35, lądowanie we Wrocławiu 16.50. Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym PLL LOT. Ceny zaczynają się od 68 zł za podróż w jedną stronę. – Pojawienie się Budapesztu niezwykle nas cieszy, a jeszcze bardziej ucieszy pasażerów. Nowe połączenie daje nam najszybszą podróż do stolicy Węgier, znakomitą alternatywę dla pociągu, autobusu i samochodu – zauważa Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław. – Piękne miasto nad Dunajem to nie tylko atrakcyjny kierunek turystyczny, ale także biznesowy – dodaje.

Nową trasę obsłużą Bombardiery Q400. Operator nie wyklucza zwiększenia częstotliwości połączeń, w zależności od sytuacji epidemiologicznej i zainteresowania pasażerów.

Wprowadzając Budapeszt, PLL LOT rozwijają siatkę kierunków sieciowych z Wrocławia. Polski przewoźnik obsługuje także trasę Wrocław – Warszawa. Krajowe połączenie realizowane jest cztery razy dziennie.

Z kolei w ramach akcji #LOTnaWakacje dostępne są sezonowe rejsy do Bułgarii (Burgas), do Chorwacji (Dubrownik), do Hiszpanii (Barcelona, Majorka) oraz na greckie wyspy: Kretę, Kos, Korfu i Santorini.

Już ponad 50 połączeń

Wśród rejsów sieciowych Wrocławskiego Portu Lotniczego są także loty do Frankfurtu obsługiwane przez Lufthansę. Od 3 sierpnia połączenie z Amsterdamem wznowi KLM.

Pasażerowie mają do dyspozycji również ponad 50 kierunków niskokosztowych i czarterowych. Tanie linie lotnicze – Wizz Air i Ryanair – oferują podróż na Cypr, do Włoch (w tym na Sycylię i Sardynię), do Hiszpanii (Alicante, Malaga, Barcelona, Madryt, Teneryfa i Majorka) i do Grecji (do Aten i na Kretę). Siatkę uzupełniają połączenia z Wielką Brytanią, Irlandią, Ukrainą, Holandią, Norwegią, Niemcami i Islandią.

Z kolei wśród czarterów do wyboru są loty do Bułgarii (Burgas i Warny), na bardzo popularne wyspy greckie: Rodos, Kos, Zakynthos i Kretę, a także do Hiszpanii (Majorka i Minorka). Dodatkowo, po otwarciu możliwości podróżowania do Turcji, Egiptu i Tunezji prawdopodobnie uruchomione zostaną kolejne kierunki czarterowe. Sytuacja na lotnisku zmienia się dynamicznie, więc warto śledzić rozkłady na bieżąco.

Co jest otwarte na lotnisku?

Lotnisko zapewnia płynną obsługę pasażerów i całkowicie bezpieczne warunki w terminalu, który jest należycie przygotowany na przyjmowanie coraz większej liczby podróżnych. W strefie ogólnodostępnej działają prawie wszystkie sklepy i restauracje, takie jak 1 Minute, Baltona, Costa Coffee i The Whitehouse, natomiast w hali odlotów otwarte są Polski Folk i Baltona Duty Free. Otwarty jest również salonik Executive Lounge.

W trosce o komfort pasażerów Port Lotniczy Wrocław przygotował ofertę specjalną dla osób, którzy chcą dotrzeć na lotnisko samochodem. Przy rezerwacji online, z co najmniej 4-dniowym wyprzedzeniem, miejsce na parkingu D kosztuje 59 złotych na okres od 7 do 8 dni lub 79 złotych na okres od 14 do 15 dni.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute? Biuro prasowe
2025-04-17 | 12:20

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

Oferty first minute stają się coraz częstszym wyborem osób planujących wypoczynek z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W przeciwieństwie do ofert last minute zakup wakacji first
Podróże 20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!
2025-04-11 | 14:40

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Corendon Airlines wraz ze swoimi pasażerami świętuje 20-lecie działalności w przestworzach W 2025 roku Corendon Airlines świętuje 20-lecie swojej działalności i zaprasza
Podróże Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
2025-03-19 | 12:00

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mateusz Waligóra, znany polski podróżnik i eksplorator, dokonał kolejnego niezwykłego wyczynu – przejechał zimą mongolską część pustyni Gobi na rowerze.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.