Komunikaty PR

Wielka premiera we Wrocławiu: będą loty na Węgry

2020-08-13  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Już pod koniec sierpnia Polskie Linie Lotnicze LOT polecą z Wrocławia do Budapesztu. Wrocław doczekał się tym samym bezpośredniego i szybkiego połączenia lotniczego z Węgrami.

Pierwszy lot z Portu Lotniczego Wrocław do Budapesztu jest zaplanowany na 24 sierpnia. Bezpośrednie połączenie będzie realizowane raz w tygodniu – w poniedziałki. Start z Wrocławia o godz. 13.30, lądowanie o godz. 14.45. W drugą stronę: start z Budapesztu o 15.35, lądowanie we Wrocławiu 16.50. Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym PLL LOT. Ceny zaczynają się od 68 zł za podróż w jedną stronę. – Pojawienie się Budapesztu niezwykle nas cieszy, a jeszcze bardziej ucieszy pasażerów. Nowe połączenie daje nam najszybszą podróż do stolicy Węgier, znakomitą alternatywę dla pociągu, autobusu i samochodu – zauważa Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław. – Piękne miasto nad Dunajem to nie tylko atrakcyjny kierunek turystyczny, ale także biznesowy – dodaje.

Nową trasę obsłużą Bombardiery Q400. Operator nie wyklucza zwiększenia częstotliwości połączeń, w zależności od sytuacji epidemiologicznej i zainteresowania pasażerów.

Wprowadzając Budapeszt, PLL LOT rozwijają siatkę kierunków sieciowych z Wrocławia. Polski przewoźnik obsługuje także trasę Wrocław – Warszawa. Krajowe połączenie realizowane jest cztery razy dziennie.

Z kolei w ramach akcji #LOTnaWakacje dostępne są sezonowe rejsy do Bułgarii (Burgas), do Chorwacji (Dubrownik), do Hiszpanii (Barcelona, Majorka) oraz na greckie wyspy: Kretę, Kos, Korfu i Santorini.

Już ponad 50 połączeń

Wśród rejsów sieciowych Wrocławskiego Portu Lotniczego są także loty do Frankfurtu obsługiwane przez Lufthansę. Od 3 sierpnia połączenie z Amsterdamem wznowi KLM.

Pasażerowie mają do dyspozycji również ponad 50 kierunków niskokosztowych i czarterowych. Tanie linie lotnicze – Wizz Air i Ryanair – oferują podróż na Cypr, do Włoch (w tym na Sycylię i Sardynię), do Hiszpanii (Alicante, Malaga, Barcelona, Madryt, Teneryfa i Majorka) i do Grecji (do Aten i na Kretę). Siatkę uzupełniają połączenia z Wielką Brytanią, Irlandią, Ukrainą, Holandią, Norwegią, Niemcami i Islandią.

Z kolei wśród czarterów do wyboru są loty do Bułgarii (Burgas i Warny), na bardzo popularne wyspy greckie: Rodos, Kos, Zakynthos i Kretę, a także do Hiszpanii (Majorka i Minorka). Dodatkowo, po otwarciu możliwości podróżowania do Turcji, Egiptu i Tunezji prawdopodobnie uruchomione zostaną kolejne kierunki czarterowe. Sytuacja na lotnisku zmienia się dynamicznie, więc warto śledzić rozkłady na bieżąco.

Co jest otwarte na lotnisku?

Lotnisko zapewnia płynną obsługę pasażerów i całkowicie bezpieczne warunki w terminalu, który jest należycie przygotowany na przyjmowanie coraz większej liczby podróżnych. W strefie ogólnodostępnej działają prawie wszystkie sklepy i restauracje, takie jak 1 Minute, Baltona, Costa Coffee i The Whitehouse, natomiast w hali odlotów otwarte są Polski Folk i Baltona Duty Free. Otwarty jest również salonik Executive Lounge.

W trosce o komfort pasażerów Port Lotniczy Wrocław przygotował ofertę specjalną dla osób, którzy chcą dotrzeć na lotnisko samochodem. Przy rezerwacji online, z co najmniej 4-dniowym wyprzedzeniem, miejsce na parkingu D kosztuje 59 złotych na okres od 7 do 8 dni lub 79 złotych na okres od 14 do 15 dni.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Malownicze, tureckie miasteczka Safranbolu i Daday dołączają do sieci Cittaslow Biuro prasowe
2024-04-23 | 12:10

Malownicze, tureckie miasteczka Safranbolu i Daday dołączają do sieci Cittaslow

Safranbolu i Daday, dwa małe miasteczka położone w zachodniej części regionu Morza Czarnego w Türkiye (Turcji), dołączyły do Międzynarodowej Sieci Miast Dobrego Życia
Podróże Polskie trasy rowerowe zachwyciły Wiedeńczyków. Tłumy gości na stoisku.
2024-04-19 | 10:00

Polskie trasy rowerowe zachwyciły Wiedeńczyków. Tłumy gości na stoisku.

Właściciele miejscowych biur podróży, touroperatorzy, ale też zwykli mieszkańcy i fani dwóch kółek licznie odwiedzili polskie stoisko na ARGUS Wiener Bike Festival 2024,
Podróże W maju czekają nas aż dwa długie weekendy!
2024-04-17 | 12:00

W maju czekają nas aż dwa długie weekendy!

Przed nami dwa długie weekendy i obydwa przypadają na maj - początek i koniec miesiąca. Majówka to dla wielu rozpoczęcie sezonu podróżniczego. W przypadku pierwszego weekendu,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Media

Wojciech „Łozo” Łozowski: Nazywam Małgosię Rozenek terminatorem. Ona jest niesamowicie ambitną i zdyscyplinowaną kobietą

Wokalista nie ukrywa, że z dużą przyjemnością stanął do rywalizacji z Małgorzatą Rozenek-Majdan w biathlonie. Szybko się jednak przekonał, że prezenterka nie będzie łatwym przeciwnikiem i trzeba nie lada wysiłku, by jej dorównać. A i sama konkurencja przysporzyła mu niemało problemów.

Finanse

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł

Stan zdrowia pracujących Polaków wpływa nie tylko na konkurencyjność firm i koszty ponoszone przez pracodawców, ale i na całą gospodarkę. Jednak zapewnienie dostępu do szybkiej i efektywnej opieki zdrowotnej może te koszty znacząco zmniejszyć. Podczas gdy średnia długość zwolnienia lekarskiego w publicznym systemie ochrony zdrowia wynosi 10 dni, w przypadku opieki prywatnej to już tylko 4,5 dnia – wynika z badania Medicover. Kilkukrotnie niższe są też koszty generowane przez poszczególne jednostki chorobowe, co pokazuje wyraźną przewagę prywatnej opieki. Zapewnienie dostępu do niej może ograniczyć ponoszone przez pracodawców koszty związane z prezenteizmem i absencjami chorobowymi w wysokości nawet 1,5 tys. zł na pracownika.