Winna Argentyna, czyli kulturowy paszport do kraju tanga!
Od kuchni
Chodakowska 12
03-826 Warszawa
dominika.kaczynska|odkuchni.co| |dominika.kaczynska|odkuchni.co
+48 791 378 116
odkuchni.co
Argentyna, choć znajduje się w pierwszej dziesiątce największych państw świata, nadal owiana jest nutką tajemniczości. Najczęstsze skojarzenia z tym krajem nadal krążą wokół tanga i piłki nożnej. Właśnie dlatego powstał projekt, który pokaże, że na podróżników i turystów czeka tam wiele więcej! Winna Argentyna koncentrować będzie się na doskonałych winach, ale także kuchni, kulturze, architekturze i ciekawostkach związanych z tym państwem.
Różnorodność na każdym kroku
Argentyna to kraj, w którym od wieków intensywnie mieszają się wpływy europejskie i południowoamerykańskie. Obecne jest to między innymi w kulturze, architekturze, kuchni, tańcu, muzyce, trendach i języku - hiszpańskim. Dzięki temu, na stołach zobaczymy zarówno argentyńską pizzę, jak i empanadas, czyli pierożki z różnymi nadzieniami, na ulicach słychać i muzykę ludową, i ciężki rock, a za oknem równie popularne są widoki rajskich plaż oraz wysokich pasm górskich. Trudno nie zakochać się w tym kraju, bo każdy znajdzie tu coś dla siebie!
Idealny klimat
Oprócz zróżnicowania w przestrzeni społecznej, warto wspomnieć o klimacie, a właściwie strefach klimatycznych, których w tym jednym kraju jest aż cztery. Warunki te sprawiają, że jest to doskonałe miejsce do uprawy winorośli. Od wielu dekad, Argentyna znajduje się w pierwszej dziesiątce wśród producentów wina na świecie, z produkcją na poziomie nawet 15 mln hektolitrów wina rocznie. Aż 75% z nich produkowanych jest w regionie Mendoza, położonego w zachodniej części kraju u stóp Andów. Stąd także pochodzą wina Nampe oraz Los Haroldos, czyli marki, które częściej spotykać będziemy pod wspólnym szyldem Winna Argentyna.
Urzekająca inność
Projekt “Winna Argentyna” narodził się z pasji do podróży oraz świetnego wina. Mało kto wie, że Argentyna to kraj tak różnorodny, kolorowy, głośny i pełen życia, a ponadto o bogatej winiarskiej historii, śmiało jednak korzystający z dobrodziejstw nowych technologii.
Celem projektu jest pokazywanie Argentyny jako świetnego miejsca dla enoturystów, czyli odwiedzających regiony związanych z uprawą winorośli oraz miejsca, w których produkuje się wino, ale nie tylko! Podróżnicy wcale nie skupieni na poznawaniu winiarskich ciekawostek także znajdą tam coś dla siebie. W tym tkwi piękno tego kraju: dziewicza przyroda, bogata historia oraz kultura, ciekawa kuchnia, ale także radość, muzyka i śpiew rozbrzmiewająca na każdym kroku Buenos Aires.
Różnice między znanym nam codziennym trybem życia, a tym argentyńskim, są wręcz fascynujące. Wszystkie będzie można poznać za pośrednictwem social mediów projektu Winna Argentyna, który oficjalnie ruszył z początkiem lipca 2021.
O projekcie Winna Argentyna:
Argentyna, jako jeden z największych producentów wina na świecie, posiada idealne warunki do uprawy winorośli oraz technologie, z których korzysta, łącząc tradycje Starego Świata z innowacjami Nowego. Winna Argentyna to projekt zrzeszający dwie marki argentyńskiego wina: Nampe i Los Haroldos. Są to wina wysokiej jakości, o zrównoważonych kompozycjach smakowych zapadających w pamięć, a także ciekawych szczepach, takich jak lokalne Torrontes czy Malbec - gwiazda argentyńskiego winiarstwa.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.