Winna Argentyna, czyli kulturowy paszport do kraju tanga!
Od kuchni
Chodakowska 12
03-826 Warszawa
dominika.kaczynska|odkuchni.co| |dominika.kaczynska|odkuchni.co
+48 791 378 116
odkuchni.co
Argentyna, choć znajduje się w pierwszej dziesiątce największych państw świata, nadal owiana jest nutką tajemniczości. Najczęstsze skojarzenia z tym krajem nadal krążą wokół tanga i piłki nożnej. Właśnie dlatego powstał projekt, który pokaże, że na podróżników i turystów czeka tam wiele więcej! Winna Argentyna koncentrować będzie się na doskonałych winach, ale także kuchni, kulturze, architekturze i ciekawostkach związanych z tym państwem.
Różnorodność na każdym kroku
Argentyna to kraj, w którym od wieków intensywnie mieszają się wpływy europejskie i południowoamerykańskie. Obecne jest to między innymi w kulturze, architekturze, kuchni, tańcu, muzyce, trendach i języku - hiszpańskim. Dzięki temu, na stołach zobaczymy zarówno argentyńską pizzę, jak i empanadas, czyli pierożki z różnymi nadzieniami, na ulicach słychać i muzykę ludową, i ciężki rock, a za oknem równie popularne są widoki rajskich plaż oraz wysokich pasm górskich. Trudno nie zakochać się w tym kraju, bo każdy znajdzie tu coś dla siebie!
Idealny klimat
Oprócz zróżnicowania w przestrzeni społecznej, warto wspomnieć o klimacie, a właściwie strefach klimatycznych, których w tym jednym kraju jest aż cztery. Warunki te sprawiają, że jest to doskonałe miejsce do uprawy winorośli. Od wielu dekad, Argentyna znajduje się w pierwszej dziesiątce wśród producentów wina na świecie, z produkcją na poziomie nawet 15 mln hektolitrów wina rocznie. Aż 75% z nich produkowanych jest w regionie Mendoza, położonego w zachodniej części kraju u stóp Andów. Stąd także pochodzą wina Nampe oraz Los Haroldos, czyli marki, które częściej spotykać będziemy pod wspólnym szyldem Winna Argentyna.
Urzekająca inność
Projekt “Winna Argentyna” narodził się z pasji do podróży oraz świetnego wina. Mało kto wie, że Argentyna to kraj tak różnorodny, kolorowy, głośny i pełen życia, a ponadto o bogatej winiarskiej historii, śmiało jednak korzystający z dobrodziejstw nowych technologii.
Celem projektu jest pokazywanie Argentyny jako świetnego miejsca dla enoturystów, czyli odwiedzających regiony związanych z uprawą winorośli oraz miejsca, w których produkuje się wino, ale nie tylko! Podróżnicy wcale nie skupieni na poznawaniu winiarskich ciekawostek także znajdą tam coś dla siebie. W tym tkwi piękno tego kraju: dziewicza przyroda, bogata historia oraz kultura, ciekawa kuchnia, ale także radość, muzyka i śpiew rozbrzmiewająca na każdym kroku Buenos Aires.
Różnice między znanym nam codziennym trybem życia, a tym argentyńskim, są wręcz fascynujące. Wszystkie będzie można poznać za pośrednictwem social mediów projektu Winna Argentyna, który oficjalnie ruszył z początkiem lipca 2021.
O projekcie Winna Argentyna:
Argentyna, jako jeden z największych producentów wina na świecie, posiada idealne warunki do uprawy winorośli oraz technologie, z których korzysta, łącząc tradycje Starego Świata z innowacjami Nowego. Winna Argentyna to projekt zrzeszający dwie marki argentyńskiego wina: Nampe i Los Haroldos. Są to wina wysokiej jakości, o zrównoważonych kompozycjach smakowych zapadających w pamięć, a także ciekawych szczepach, takich jak lokalne Torrontes czy Malbec - gwiazda argentyńskiego winiarstwa.
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.