Komunikaty PR

Wybrzeże szczęścia w Türkiye (Turcji) Egejskiej

2022-07-07  |  09:30
Biuro prasowe
Kontakt
Emilia Potocka
Synertime

Aleja Wyścigowa
02-681 Warszawa
e.potocka|synertime.pl| |e.potocka|synertime.pl
668132416
www.synertime.pl

Malownicze krajobrazy, zachwycająco piękne wybrzeże, dziewicze plaże, lasy sosnowe i gaje oliwne - to i wiele innych atrakcji można znaleźć w regionie Morza Egejskiego w Türkiye (Turcji). Turcja Egejska jest to też idealne miejsce dla fotografów oraz wielbicieli historii i sztuki, a także dla amatorów adrenaliny i sportów ekstremalnych. Obecnie trwa również kampania promocyjna pt. „Turkaegan” ukazująca niezwykły urok tego właśnie regionu.

Śladami historii

Na terenie Turcji Egejskiej już od starożytności rozwijały się różne cywilizacje. Obecnie jest to region pełen obiektów historycznych i stanowisk archeologicznych wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Można powiedzieć, że cała Turcja Egejska jest jak jedno wielkie muzeum pod gołym niebem, w którym można prześledzić losy ludzkości. To właśnie tutaj znajduje się stanowisko archeologiczne starożytnej Troi, czyli miejsca w którym rozegrał się jeden z najsłynniejszych mitów świata. Co równie istotne, Muzeum Troi w Çanakkale zostało uhonorowane Nagrodą Specjalną jako „Europejskie Muzeum Roku 2020”. W Turcji Egejskiej znajduje się również „miasto filozofów”, czyli Milet (Miletos). Z tym największym miastem cywilizacji jońskiej, nazywanym stolicą cywilizacji, kultury, sztuki i nauki związanych było wielu uczonych – Tales, Anaksymander, Anaksymenes i Hippodamos. Oprócz tego, jednym z najważniejszych i jednocześnie najlepiej zachowanych oraz odrestaurowanych starożytnych miast w Türkiye (Turcji) jest Efez. Do najważniejszych zabytków, które się tu znajdują należą Biblioteka Celsusa, Świątynia Hadriana oraz pozostałości jednego z siedmiu cudów świata starożytnego – Świątyni Artemidy.

Cuda natury

Turcja Egejska słynie też z przepięknej natury i źródeł termalnych. Kanion Ulubey o długości równej 77 km jest jednym z największych na świecie. Można tu uprawiać wspinaczkę, a z przeszklonego tarasu podziwiać piękny widok oraz wykute w skałach jaskinie. Szczególnie warto odwiedzić również Park Narodowy Góry Spil (Spil Dağı Milli Parkı) w Manisie. Oprócz Góry Spil, która jest wapiennym masywem o wysokości 1513 metrów, w rezerwacie występuje ponad 120 endemicznych gatunków roślin. Znajdują się tu też szlaki piesze i rowerowe, centra paralotniowe i trasy off-road. Wśród źródeł termalnych najpopularniejsze są te w Pamukkale, które słynie z zapierających dech w piersiach widoków i śnieżnobiałych, wapiennych trawertyn. Jednym z najchętniej odwiedzanych ośrodków jest też – Afyonkarahisar (Afyon) nazywany „termalną stolicą” Türkiye (Turcji). Niezwykle bogate w minerały źródła przyciągają tu co roku wielu turystów.

„Turkaegean - wybrzeże szczęścia”

Kampania promująca region posługuje się w języku angielskim specjalnym określeniem „Turkaegean” – będącym połączeniem Türkiye (Turcji) i Morza Egejskiego. 30-sekundowy spot przedstawia egejski styl życia. Oznacza on radość z każdej chwili i szukanie inspiracji w codziennych rzeczach, takich jak konsystencja pomidora, zapach dzikiego tymianku, czy szum fal w nocy. Na wybrzeżu Morza Egejskiego, nazwanym w kampanii „wybrzeżem szczęścia” można cieszyć się życiem w zwolnionym tempie, wśród natury z dala od zgiełku codzienności. Spot można zobaczyć w telewizji i na kanałach social media Go Türkiye oraz pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=U7UK9uzxyQc

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Synertime
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute? Biuro prasowe
2025-04-17 | 12:20

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

Oferty first minute stają się coraz częstszym wyborem osób planujących wypoczynek z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W przeciwieństwie do ofert last minute zakup wakacji first
Podróże 20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!
2025-04-11 | 14:40

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Corendon Airlines wraz ze swoimi pasażerami świętuje 20-lecie działalności w przestworzach W 2025 roku Corendon Airlines świętuje 20-lecie swojej działalności i zaprasza
Podróże Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
2025-03-19 | 12:00

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mateusz Waligóra, znany polski podróżnik i eksplorator, dokonał kolejnego niezwykłego wyczynu – przejechał zimą mongolską część pustyni Gobi na rowerze.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.