Z Sziget Festival 2022 do ibis Warszawa Stare Miasto!
Po niemal dwóch latach przerwy muzyczne przeżycia w ramach ibis MUSIC wracają do hoteli ibis. W tegorocznej odsłonie programu marka zorganizowała dwa elektryzujące koncerty we Wrocławiu i w Warszawie, na których wystąpili początkujący artyści z Węgier i Polski. We wtorek 23 sierpnia w ibis Warszawa Stare Miasto popis swoich możliwości zaprezentowali The Anahit, którzy występowali na Sziget Festival 2022 i Zalia – jedna z najbardziej obiecujących gwiazd polskiej muzyki.
W tym roku ibis MUSIC wystartował z wysokiego C, rozpoczynając muzyczną podróż na jednym z największych festiwali muzycznych w Europie. Na scenie Europe Stage przygotowanej przez markę ibis i lifestylowy program lojalnościowy ALL – Accor Live Limitless wystąpili wschodzący i początkujący artyści z Europy i całego świata. Po Węgrach kolejnym muzycznym przystankiem dla marki były dwa koncerty w hotelach ibis w Polsce. We Wrocławiu wystąpiła Saya Noé wraz z Zalią, która wraz z The Anahit była gwiazdą warszawskiego koncertu.
To nie pierwszy raz, gdy ibis Warszawa Stare Miasto rozbrzmiał w dźwiękach ibis MUSIC. Program zawitał do hotelu w 2019 roku, gdy na scenie wystąpili: Oly i Linia Nocna w ramach międzynarodowego konkursu zorganizowanego przez markę. Tym razem hotelowe wnętrza wypełniły alternatywne dźwięki m.in., dark popu, rocka i r&b. Tegoroczne koncerty to kolejna odsłona i kontynuacja programu ibis MUSIC, którego celem jest jednoczenie miłośników muzyki z całego świata wraz z wchodzącymi artystami i muzykami. Marka w ten sposób chce wspierać początkujące zespoły, dając im przestrzeń do występów na żywo w hotelach ibis, festiwalach i wydarzeniach muzycznych z całego świata.
Zalia, czyli Julia Zarzecka to dwudziestoletnia polska wokalistka i kompozytorka zafascynowana dźwiękami soul i r&b, szczególnie twórczością Jorja Smith, bene i Metronomy. W swoich utworach inspiruje się dźwiękami indie/Lo-Fi i jazzu. Fascynują ją duże miasta i społeczności oraz związana z nimi różnorodność. Na co dzień studiuje Vocal Performance and Songwriting w londyńskim BIMM, jednym z największych muzycznych instytutów w Europie.
Węgierski kwartet The Anahit w swojej twórczości czerpie inspirację z armeńskiej mitologii, którą przelewa w sensualne i eteryczne dźwięki z pogranicza dark popu i R&B. Dzięki takiej mieszance, zespół gwarantuje wyjątkowe muzyczne doświadczenia pełne emocji, melancholii, ale i więzi ze słuchaczami. Na swoim koncie mają trzy albumy studyjne (In The Dark wydany w 2017 roku, Addicted z 2019 oraz Let Me Inject You with My Sins…), które osiągnęły już międzynarodowy sukces.

Smart travel w 5 krokach. Jak wypocząć i nie przepłacić?

Polacy rezerwują wczasy na ostatnią chwilę

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Anna Czartoryska-Niemczycka: Mój tata czytał mi książki. Teraz nagrania z jego głosem są najpiękniejszą pamiątką po nim
Wspólne czytanie wzmacnia więzi rodzinne, rozwija u dzieci wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa, kształtuje gust literacki i zachęca do kreatywnego spędzania czasu wolnego – uważa Anna Czartoryska-Niemczycka. Aktorka czerpie z tradycji, którą w jej domu rodzinnym szczególnie pielęgnował jej tata. Teraz ona również promuje czytelnictwo i zachęca do tego, by sięganie po lektury stało się codziennym rytuałem.
Transport
Rośnie skala agresji na polskich drogach. Problemem jest nie tylko nadmierna prędkość, ale też jazda na zderzaku

Za kilka dni zaczynają się wakacje, czyli statystycznie najniebezpieczniejszy czas na drogach. Wśród głównych przyczyn takich zdarzeń na prostych odcinkach drogi są nadmierna prędkość i jazda na zderzaku. Zarządca autostrady A4 Katowice–Kraków w ramach kampanii „Nie zderzakuj. Posłuchaj. Jedź bezpiecznie” zwraca uwagę na zjawisko agresji na polskich drogach i przypomina, że bezpieczeństwo zaczyna się od osobistych decyzji kierowcy.
Muzyka
Alicja Węgorzewska: Czuję się ambasadorką polskiej kultury. Czasami dokonuję niepopularnych wyborów, ale moje pomysły są bardzo odkrywcze

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej została uhonorowana prestiżową nagrodą ShEO Awards 2025 w kategorii „Ambasadorka polskiej kultury” i jak podkreśla, w stu procentach na nią zasłużyła. Przyznawane przez tygodnik „Wprost” wyróżnienie trafia bowiem do kobiet, które zmieniają świat, a Alicja Węgorzewska czyni to od lat, nadając polskiej kulturze operowej zupełnie nowy wymiar. Tym razem szczególne uznanie otrzymała za stworzenie i rozwijanie Festiwalu Mozart Junior. W tym roku odbywa się już jego szósta edycja.