Z Sziget Festival 2022 do ibis Warszawa Stare Miasto!
Po niemal dwóch latach przerwy muzyczne przeżycia w ramach ibis MUSIC wracają do hoteli ibis. W tegorocznej odsłonie programu marka zorganizowała dwa elektryzujące koncerty we Wrocławiu i w Warszawie, na których wystąpili początkujący artyści z Węgier i Polski. We wtorek 23 sierpnia w ibis Warszawa Stare Miasto popis swoich możliwości zaprezentowali The Anahit, którzy występowali na Sziget Festival 2022 i Zalia – jedna z najbardziej obiecujących gwiazd polskiej muzyki.
W tym roku ibis MUSIC wystartował z wysokiego C, rozpoczynając muzyczną podróż na jednym z największych festiwali muzycznych w Europie. Na scenie Europe Stage przygotowanej przez markę ibis i lifestylowy program lojalnościowy ALL – Accor Live Limitless wystąpili wschodzący i początkujący artyści z Europy i całego świata. Po Węgrach kolejnym muzycznym przystankiem dla marki były dwa koncerty w hotelach ibis w Polsce. We Wrocławiu wystąpiła Saya Noé wraz z Zalią, która wraz z The Anahit była gwiazdą warszawskiego koncertu.
To nie pierwszy raz, gdy ibis Warszawa Stare Miasto rozbrzmiał w dźwiękach ibis MUSIC. Program zawitał do hotelu w 2019 roku, gdy na scenie wystąpili: Oly i Linia Nocna w ramach międzynarodowego konkursu zorganizowanego przez markę. Tym razem hotelowe wnętrza wypełniły alternatywne dźwięki m.in., dark popu, rocka i r&b. Tegoroczne koncerty to kolejna odsłona i kontynuacja programu ibis MUSIC, którego celem jest jednoczenie miłośników muzyki z całego świata wraz z wchodzącymi artystami i muzykami. Marka w ten sposób chce wspierać początkujące zespoły, dając im przestrzeń do występów na żywo w hotelach ibis, festiwalach i wydarzeniach muzycznych z całego świata.
Zalia, czyli Julia Zarzecka to dwudziestoletnia polska wokalistka i kompozytorka zafascynowana dźwiękami soul i r&b, szczególnie twórczością Jorja Smith, bene i Metronomy. W swoich utworach inspiruje się dźwiękami indie/Lo-Fi i jazzu. Fascynują ją duże miasta i społeczności oraz związana z nimi różnorodność. Na co dzień studiuje Vocal Performance and Songwriting w londyńskim BIMM, jednym z największych muzycznych instytutów w Europie.
Węgierski kwartet The Anahit w swojej twórczości czerpie inspirację z armeńskiej mitologii, którą przelewa w sensualne i eteryczne dźwięki z pogranicza dark popu i R&B. Dzięki takiej mieszance, zespół gwarantuje wyjątkowe muzyczne doświadczenia pełne emocji, melancholii, ale i więzi ze słuchaczami. Na swoim koncie mają trzy albumy studyjne (In The Dark wydany w 2017 roku, Addicted z 2019 oraz Let Me Inject You with My Sins…), które osiągnęły już międzynarodowy sukces.
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.