Komunikaty PR

Z Wrocławia polecimy na Wyspę Wiatrowych Zabawek. Bilety już w sprzedaży

2021-10-21  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Linie lotnicze Wizz Air ogłosiły nowe połączenie z Wrocławia. Od grudnia polecimy na Lanzarote. Można już rezerwować bilety.

Pierwszy lot na Lanzarote zaplanowano na 22 grudnia tego roku. Przewoźnik podkreśla, że stolica Dolnego Śląska to jedyne miasto w Polsce, z którego obecnie zdecydowano się uruchomić to połączenie. Na Wyspy Kanaryjskie polecimy w każdą środę. Samoloty będą startować z Wrocławia o 15.05, a lot potrwa 4 godziny i 15 minut (lądowanie na miejscu o 19.20). Lot powrotny to z kolei 19.55, z lądowaniem o 1.55 na lotnisku we Wrocławiu. Bilety są już w sprzedaży, ceny rozpoczynają się od 159 zł*.

Witajcie na Wyspie Wiatrowych Zabawek

Lanzarote jest czwartą co do wielkości wyspą w archipelagu Kanaryjskim. Nazywana „Wyspą Wiatrowych Zabawek” (nazwę wzięła od ruchomych rzeźb Césara Manrique, głównego architekta Lanzarote, które można podziwiać na całej wyspie) kusi turystów księżycowym krajobrazem, słonecznymi plażami i błękitem Oceanu Atlantyckiego. Pogoda sprzyja wypoczynkowi na wyspie przez cały rok – średnia roczna temperatura to 23 stopnie Celsjusza.  Główną atrakcją Lanzarote jest Park Narodowy Timanfaya z wulkanicznymi skałami rozgrzanymi do 100 stopni Celsjusza tuż pod powierzchnią ziemi. Park, tak jak i cała wyspa, zostały uznane za rezerwat biosfery i wpisane na listę UNESCO. Wyspa stanowi doskonałe miejsce do wypoczynku dla windsurferów oraz fanów nurkowania – za jednym zanurzeniem można obejrzeć tam aż sześć wraków statków. – Wyspy Kanaryjskie od zawsze były popularną destynacją wśród naszych pasażerów, a najnowsze połączenie od linii Wizz Air umożliwia teraz wypoczynek na Lanzarote także zimą i wczesną wiosną. Mam nadzieję, że będzie to miła niespodzianka w nowym rozkładzie lotów – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Nowe połączenia na zimę

Lanzarote to kolejne nowe niskokosztowe połączenie, z którego skorzystamy, lecąc z Wrocławia. Dotychczas w nowym rozkładzie lotów znalazły się takie nowości jak Lizbona, Piza, Billund, Pafos czy Bournemouth oraz wracające po przerwie połączenie do Brukseli Charleroi.

Zimowa siatka lotów wygląda atrakcyjnie. Łącznie mamy aż sześć nowości z oferty low cost, a także wielki powrót połączenia sieciowego Wrocław-Kopenhaga obsługiwanego przez SAS. Dodatkowo w grudniu do rozkładu dołączą loty czarterowe na Zanzibar – wylicza Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. 

Nowy rozkład lotów wchodzi w życie 31 października.

*Ceny aktualne na dzień 21.10.2020.

 

Więcej informacji

Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. W roku 2019 obsłużył ponad 3,5 mln pasażerów. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.

Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.

Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.

Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże W maju czekają nas aż dwa długie weekendy! Biuro prasowe
2024-04-17 | 12:00

W maju czekają nas aż dwa długie weekendy!

Przed nami dwa długie weekendy i obydwa przypadają na maj - początek i koniec miesiąca. Majówka to dla wielu rozpoczęcie sezonu podróżniczego. W przypadku pierwszego weekendu,
Podróże Prawdziwe włoskie wakacje w regionie Emilia Romania
2024-04-12 | 13:00

Prawdziwe włoskie wakacje w regionie Emilia Romania

Z Polski do Emilii Romanii bardzo łatwo można dostać się samolotem z Warszawy, Wrocławia, Katowic i Krakowa lub samochodem. Co roku region odwiedza ponad 14 milionów turystów:
Podróże Pokémon GO Fest: 7 miejsc, które musisz zobaczyć w Madrycie!
2024-04-12 | 10:15

Pokémon GO Fest: 7 miejsc, które musisz zobaczyć w Madrycie!

Madryt, stolica Hiszpanii, znana ze swojej żywej kultury, sztuki i zielonych oaz, w tym roku staje się gospodarzem największego wydarzenia Pokémon GO – Pokémon GO Fest 2024.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Artur Barciś: Często sąsiedzi nic o sobie nie wiedzą. Mój spektakl „Barabuum!” prowokuje do tego, żeby się poznać i podzielić swoimi skrytymi pragnieniami

– „Barabuum!” to dramat psychologiczny, farsa i komedia romantyczna w jednym – tak o swoim najnowszym spektaklu mówi reżyser. Artur Barciś zabiera widzów w emocjonalną i zwariowaną podróż przez małżeńskie życie dwóch par. Ich z pozoru normalne relacje zostają zaburzone podczas pewnego wieczoru w nowoczesnym mieszkaniu. Nieoczekiwane odkrycie zmienia sąsiedzkie i małżeńskie stosunki w arenę emocji, konfrontacji i głęboko skrywanych uczuć. Twórcy mają nadzieję, że ta sztuka pozwoli widzom spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy nie tylko na życie bohaterów, ale i na swoje własne.

Muzyka

Luna: Trochę podupadłam na zdrowiu i mój głos nie działa tak, jak bym chciała. Czuję się bezradna i bezsilna

Przed wyjazdem na Konkurs Eurowizji reprezentantka Polski nie ukrywa, że boryka się z problemami zdrowotnymi, a bezradność i zwątpienie mieszają się z nadzieją i chęcią pokonania swoich słabości. By jak najlepiej zadbać o swoje struny głosowe, na jakiś czas zrezygnowała z koncertów. Teraz robi wszystko, by jej głos wrócił do formy i by mogła godnie się zaprezentować na scenie w Malmö.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.