Z Wrocławia polecimy na Cypr. To pierwsza nowość w sezonie
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Nowy kierunek w letnim rozkładzie wrocławskiego lotniska. Wizz Air wprowadza bezpośrednie loty do nadmorskiej Larnaki. Można już rezerwować bilety. Na wszystkie loty będą obowiązywały specjalne zasady bezpieczeństwa.
Do wrocławskiego lotniska docierają coraz bardziej pozytywne informacje. Już teraz wiadomo, że w letnim rozkładzie pojawią się połączenia do Larnaki obsługiwane przez Wizz Air. Pierwszy lot z Wrocławia na główne lotnisko na Cyprze zaplanowano na 10 lipca. Nowe połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu: w każdy poniedziałek i piątek. Sprzedaż biletów została uruchomiona w systemie rezerwacyjnym przewoźnika 28 maja. – To bardzo dobre wiadomości. Z wielką przyjemnością informujemy pasażerów o pierwszym nowym kierunku w tym sezonie – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Cypr od zawsze był chętnie odwiedzany. Do tego jego władze zapowiedziały wprowadzenie dla turystów dodatkowych zachęt, które mają przekonać do lotów na Cypr w najbliższym czasie – podkreśla.
Wrocławskie lotnisko przygotowuje się do wznowienia połączeń pasażerskich po przerwie spowodowanej epidemią. Początkowo przywrócone zostaną tylko loty krajowe do Warszawy – od 1 czerwca obsługiwać je będą dwa razy dziennie PLL LOT. – Mamy nadzieję, że już wkrótce przywrócone zostaną pasażerskie loty międzynarodowe, a wraz z tą decyzją przewoźnicy ogłoszą od kiedy i jakie połączenia wznawiają. Na pewno będziemy informować o tym pasażerów na bieżąco – mówi Dariusz Kuś.
Nowe zasady bezpieczeństwa
W związku z częściowym przywróceniem ruchu lotniczego wprowadzane zostały nowe procedury obsługi pasażerów. Porty i linie lotnicze dostosowują się do nowych regulacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego.
Do terminalu Portu Lotniczego Wrocław będą mogły wejść tylko osoby z ważnymi dokumentami podróży (karta pokładowa, bilet lotniczy) lub osoby korzystające z biur linii lotniczych czy wypożyczalni samochodów. Z osobą towarzyszącą będzie mógł wejść jedynie pasażer, który wymaga opieki (np. osoba z niepełnosprawnością). Wszystkie osoby przebywające w terminalu mają obowiązek zakrywania ust i nosa. Jeżeli ktoś zapomni maseczki, będzie mógł ją kupić przy wejściu na lotnisko.
Drugą najważniejszą zasadą jest obowiązkowy pomiar temperatury ciała przed wejściem do terminalu. Na wrocławskim lotnisku temperatura mierzona jest metodą bezdotykową, przy użyciu termowizji oraz bezdotykowych termometrów. W przypadku potwierdzenia objawów choroby COVID-19, osoba taka, zgodnie z nowymi przepisami, nie zostanie wpuszczona do terminalu, więc nie będzie mogła wejść na pokład samolotu.
Na całym lotnisku obowiązuje zasada dystansu społecznego, tj. zachowanie odległości min. 1,5 metra – dotyczy to m.in. miejsc oczekiwania na odprawę biletowo-bagażową, kontroli bezpieczeństwa oraz boardingu. Zachowanie dystansu oraz dezynfekcja rąk będą obowiązywały również w sklepach lotniskowych, barach i restauracjach. Stacje sanitarne do dezynfekcji rąk będą dostępne w widocznych miejscach terminalu m.in. przy wejściu, przy toaletach i po kontroli bezpieczeństwa, a także w hali przylotów. – Aby każdy mógł czuć się u nas bezpiecznie, będziemy wymagać od pasażerów dostosowania się do powyższych zasad i zrobimy wszystko, by zapewnić najwyższe standardy – zaznacza Dariusz Kuś.
http://airport.wroclaw.pl/
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Przewodnik MICHELIN 2025: 32 nowe restauracje prezentują mistrzostwo tureckiej g
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Finanse
Zbiórki internetowe przestały się już kojarzyć wyłącznie z finansowaniem leczenia. Ludzie zbierają także na podstawowe potrzeby i realizację marzeń
Połowa Polaków wspiera zbiórki charytatywne online – wynika z raportu przygotowanego przez SW Research dla Allegro. Najczęściej przekazujemy datki na pomoc humanitarną związaną z kataklizmami, wsparcie chorych, pomoc dzieciom czy zwierzętom. Jeszcze do niedawna zbiórki internetowe kojarzyły się głównie z finansowaniem terapii czy rehabilitacji dla ciężko chorych, ale coraz częściej ludzie zbierają na podstawowe potrzeby, takie jak żywność czy opał na zimę, ale również na realizację marzeń.