Zaglądamy do wnętrz hoteli B&B Hotels
Hotele należące do sieci B&B Hotels wyróżniają się nie tylko świetną lokalizacją i komfortowo urządzonymi pokojami, lecz także oryginalnym wystrojem części wspólnych, który goście bardzo sobie cenią. Przyjrzyjmy mu się bliżej.
W zależności od lokalizacji obiektu przestrzenie wspólne w hotelach B&B Hotels dostarczają podróżnym innych, ciekawych doświadczeń estetycznych. Oprócz recepcji, na gości czeka hotelowe lobby ze strefą relaksu, a w niektórych obiektach także kameralna sala konferencyjna. Całość natomiast wpisuje się w ideę otwartego domu.
– Zatrzymując się w naszym hotelu, goście liczą na to, że będą dobrze się w nim czuć. Dlatego przy każdej realizacji naszym celem jest stworzenie dla nich nowoczesnej, funkcjonalnej, a zarazem klimatycznej, przytulnej przestrzeni, w której będą mogli przyjemnie i wygodnie spędzać czas. We współpracy ze świetnymi projektantami staramy się tworzyć wnętrza emanujące ciepłem oraz domową atmosferą. Takie, które inspirują i do których chce się wracać – podkreśla Beatrice Bouchet, Prezes Zarządu B&B Hotels Polska.
Stylistyczna spójność
Stylowa przytulność, multifunkcjonalność, domowa atmosfera, ergonomia i elegancja – tak w dużym skrócie można opisać wystrój hoteli B&B Hotels w Polsce, realizowanych zgodnie z obecnym konceptem aranżacyjnym sieci. Wnętrza są spójne i uporządkowane, dzięki czemu goście mogą odnaleźć w nich spokój i harmonię, co przyciaga zarówno osoby podróżujące w celach biznesowych, jak i weekendowych turystów.
Różni goście, różne potrzeby
– Projektowanie wnętrz hotelowych to niełatwa sztuka. Trzeba połączyć funkcję z dobrym designem oraz miejscem. Przestrzeń należy zaaranżować w taki sposób, by była przyciągająca, klimatyczna, inspirująca i odpowiadała na potrzeby oraz oczekiwania jak największej liczby gości. By im sprostać, w hotelach B&B Hotels stworzyliśmy różne zakątki, stosując oddzielenia, rozmaite typy mebli, a także różne kolory, struktury czy materiały – mówi Magdalena Boule, prowadząca biuro projektowe Tremend, które jest autorem aranżacji w hotelach B&B w Warszawie, Krakowie, Lublinie i Poznaniu.
Tożsamość z miejscem
Wnętrza hoteli B&B Hotels, włącznie z pokojami, są ukłonem w stronę kultury i architektury miast, w których się one znajdują. Dominują w nich jasne meble oraz materiały nawiązujące do natury. Ważną rolę odgrywa drewno, które ociepla przestrzeń i wprowadza weń domową atmosferę. Efektu dopełnia klimatyczne oświetlenie, a „kropką nad i" są rozwiązania dekoracyjne, nawiązujące do lokalizacji hotelu.
– Pracując nad wnętrzami hoteli B&B w Krakowie, Warszawie, Lublinie czy Poznaniu szukaliśmy sposobu na powiązanie intrygującego, oryginalnego designu z tożsamością miejsca. I tak przykładowo przy modernizacji wnętrz hotelu B&B Warszawa-Okęcie motywem przewodnim było lotnisko i bliskość centrum miasta, stąd ściany lobby zdobi grafika przedstawiająca panoramę stolicy, wzbogacona symbolami, będącymi graficznym odwzorowaniem samolotów, a wzór na posadzce przywołuje skojarzenia z mapą Warszawy. Kraków, jako miasto jest bardzo bogaty historyczne, więc w tamtejszym hotelu sieci B&B Hotels w nowoczesny sposób odwoływaliśmy się właśnie do jego dziedzictwa, nawiązując między innymi – choć nie w sposób dosłowny – do wawelskich kasetonów. W Lublinie dużą inspiracją były dla nas przepiękne, stare kamienice, na których dominują brązy, ochra i beże pomieszane z zielenią. Przenieśliśmy tę kolorystykę do wnętrz. Zastosowaliśmy również łuki i podcienie, które wyszukiwaliśmy i staraliśmy się odwzorować. W Poznaniu odnieśliśmy się do odbywającego się co roku w tym mieście teatralnego festiwalu „Malta”. Nawiązaliśmy też do street artu, który ma tutaj wiele twarzy. Z tego szukaliśmy inspiracji do naszych struktur, faktur, kolorów i dekoracji – tego wszystkiego, czym chcielibyśmy zaskoczyć gości B&B Poznań Old Town – opowiada Magdalena Boule.
Wnętrza hoteli B&B dostarczają inspiracji i oferują całkiem nowe doświadczenia, a pomysłowy design już od progu wywołuje w gościach pokusę odkrywania lokalnych atrakcji.
www.hotelbb.com
www.facebook.com/BB.Hotels.Polska

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.