Zaplanuj niezapomniany city break w regionie Emilia Romania.
24/7 Communication
Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
aleksandra.jasinska|247.com.pl| |aleksandra.jasinska|247.com.pl
500002427
https://247.com.pl/
Odkryjesz tam dolinę motoryzacyjną, w której każdego roku odbywa się Motor Valley Fest, przyciągający tłumy motoromaniaków z całego świata. Jednak nie tylko motoryzacja czyni to miejsce tak wyjątkowym. Emilia Romania to kraina, która słynie z niezwykłych smaków i kulinarnych doznań.
Motor Valley
Z uwagi na swój wkład w rozwój włoskiej branży motoryzacyjnej, Emilia Romania nazywana jest doliną motoryzacji. To właśnie tutaj produkowane są legendarne marki Ferrari, Maserati, Lamborghini czy Ducati.
W regionie Emilia Romania znajdują się aż 4 międzynarodowe tory wyścigowe i 13 muzeów poświęconych branży motoryzacyjnej. Jednym z nich jest Muzeum Ferrari, które odwiedza przeszło 200 tys. osób rocznie. Ponadto, fani mogą zwiedzać dom rodzinny założyciela legendarnej marki samochodowej oraz warsztat jego ojca.
Miejscem wartym uwagi jest Muzeum w Coriano, położone nieopodal Rimini na Wybrzeżu Adriatyckim, poświęcone życiu i sukcesom wielkiego mistrza motocyklowego Marco Simoncelliego. Znajdują się tam eksponaty upamiętniające najważniejsze momenty w jego karierze. Koniecznie trzeba również zobaczyć Muzeum Checco Costy, położone wewnątrz toru wyścigowego Autodromo Enzo e Dino Ferrari. Tor został nazwany na cześć swojego fundatora Enzo Ferrariego, dzięki któremu miasto Imola, w prowincji Bolonia stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc związanych z zawodami motocyklowymi na świecie.
Poza muzeami, w regionie można obejrzeć 11 prywatnych zbiorów, w których znajdują się niebywale rzadkie eksponaty aut. Doskonałym przykładem jest kolekcja Righini mieszcząca się w średniowiecznym zamku Panzano w miejscowości Castelfranco Emilia. To tutaj możemy zobaczyć legendarny model 815 z 1940 roku, będący pierwszym autem zbudowanym przez Enza Ferrariego, jak również oryginalnego Fiata Chiribiri z 1912 roku.
5. edycja Motor Valley Fest
W maju do Emilia Romania przybywają miłośnicy motoryzacji z całego świata, by uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu – 5. edycji Motor Valley Fest. Festiwal odbędzie się w dniach 11-14 maja w Modenie – mieście światowego dziedzictwa, wpisanego na listę UNESCO.
Motor Valley Fest to cztery dni wypełnione atrakcjami. W programie znajdują się m.in. wystawy, na których będzie można zobaczyć liczne prototypy, pamiątki, dzieła sztuki ze świata motoryzacji oraz serie ekspozycji czołowych marek od Ferrari po Lamborghini. W trakcie festiwalu jest możliwość spotkania się z czołowymi przedstawicielami branży oraz wzięcia udziału w licznych warsztatach.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Motor Valley Fest. www.motorvalley.it
Wyrusz w kulinarną podróż do regionu Emilia Romania
Region Emilia Romania słynie również ze znanej na całym świecie kuchni. To właśnie tutaj wytwarzane są aż 44 produkty, których pochodzenie i jakość potwierdzono włoskimi oznaczeniami DOP lub DOC (Denominazione di Orgine Protetta czyli Chroniona Nazwa Pochodzenia oraz Denominazione di Origine Controlatta czyli Kontrolowane Oznaczenie Pochodzenia). Dzięki temu każda wizyta w tym miejscu to niezwykła kulinarna wyprawa przez krainę serów, mięs, makaronów i win. Odwiedzając ten region, należy spróbować wszystkich miejscowych przysmaków, począwszy od musującego wina Lambrusco w Modenie, poprzez orzechowy parmezan z Reggio Emilia, aż po słodką szynkę parmeńską (Parma). Podróż wiedzie przez malownicze wioski oraz pełne dzieł sztuki miasta regionu, leżące wzdłuż drogi wybudowanej jeszcze w czasach rzymskich - Via Emilia. Jedzenie tutaj to nie tylko pyszne smaki, ale również tradycja i kultura. Mieszkańcy tego regionu kultywują swoje kulinarne dziedzictwo, a każdy posiłek przygotowywany jest z najwyższą starannością i pasją. Tu trzeba być.
Więcej informacji na temat organizowanych zajęć oraz rezerwacji na stronie internetowej.
Food & wine | Pacchetti turistici | Modenatur
Więcej informacji na temat regionu Emilia Romania
https://www.emiliaromagnawelcome.com/pl
Oficjalny profil regionu Emilia Romania w Polsce na Facebooku: https://www.facebook.com/EmiliaRomagnaTourismPL
Kontakt dla mediów:
Kinga Kępa
tel. kom: +48 501 090 578
kinga.kepa@247.com.pl
24/7Communication Sp. z o.o.
ul. Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.