Źródła termalne w Turcji
Synertime
Aleja Wyścigowa
02-681 Warszawa
e.potocka|synertime.pl| |e.potocka|synertime.pl
668132416
www.synertime.pl
Lecznicze i relaksacyjne właściwości naturalnych, gorących źródeł znane są już od starożytności. Obecnie wody termalne stosuje się w zabiegach wspomagających leczenie w klinikach medycznych, a także do odnowy biologicznej i relaksu w obiektach turystycznych. Źródła termalne w Türkiye (Turcji), sklasyfikowane na pierwszym miejscu w Europie i siódmym na świecie, co roku odwiedzają setki tysięcy osób. Większość tych zasobów znajduje się w Turcji Egejskiej, w regionie Marmara i w środkowej Anatolii.
Na obszarze Türkiye (Turcji) występuje ponad 1500 źródeł termalnych, z których można korzystać przez prawie 300 dni w roku. W 2019 r. turecka prowincja Balıkesir wygrała konkurs na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne (EDEN) pod względem turystyki zdrowotnej. Położony w północno-zachodniej części Türkiye (Turcji) Balıkesir od zawsze był centrum turystyki zdrowotnej, gdyż znajduje się tylko 100 km od jednego z pierwszych ośrodków zdrowia w historii, Pergamonu. Ponadto Afyon, Bursa i Pamukkale (Denizli) znajdują się wśród 51 miejscowości uzdrowiskowych z 18 państw na Europejskim Szlaku Historycznych Miast Termalnych.
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.