Zrównoważona turystyka w Türkiye (Turcji)
Synertime
Aleja Wyścigowa
02-681 Warszawa
e.potocka|synertime.pl| |e.potocka|synertime.pl
668132416
www.synertime.pl
Türkiye (Turcja), strona paryskiego porozumienia klimatycznego, rozwija turystykę zrównoważoną. W tym celu, kraj ten, podpisał umowę o współpracy z Globalną Radą Turystyki Zrównoważonej (GSTC), największą na świecie platformą ma rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Na tej podstawie Türkiye (Turcja) wraz z tą organizacją, jako pierwsze państwo na świecie, opracuje Narodowy Program Zrównoważonej Turystyki. Dzięki trzyletniej umowie turecka branża turystyczna, nie tylko ulegnie restrukturyzacji, ale również zostanie przyśpieszony proces wprowadzania dobrych praktyk w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Podczas pierwszego etapu trwania współpracy zostaną określone kryteria Narodowego Programu, a także odbędą się szkolenia firm odpowiedzialnych za prowadzenie kontroli. Ta część umowy wejdzie w życie w 2023 r. Drugi etap będzie stopniowo realizowany w 2025 r., a wszystkie międzynarodowe standardy zostaną spełnione do 2030 r. Globalna Rada Turystyki Zrównoważonej (GSTC) będzie wspierać Türkiye (Turcję) przez cały proces wprowadzania zmian. Efektem współpracy będzie rozwój turystyki zgodnie z międzynarodowymi trendami oraz umocnienie pozycji Türkiye (Turcji) jako jednego z najważniejszych państw w zakresie turystyki na arenie międzynarodowej.
Türkiye (Turcja) podjęła już wiele kroków w kierunku zrównoważonego podróżowania, dzięki czemu jest idealną destynacją dla turystów, którzy starają się zminimalizować swój ślad węglowy oraz wpływ turystyki na lokalne społeczności. Wynikiem tych działań są przyznane międzynarodowe certyfikaty ekologiczne m.in. plażom i marinom w całym kraju (Błękitna Flaga), a także lotniskom w Stambule i Bodrum (ACA - Airport Carbon Accreditation).

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.