Zrównoważona turystyka w Türkiye (Turcji)
Synertime
Aleja Wyścigowa
02-681 Warszawa
e.potocka|synertime.pl| |e.potocka|synertime.pl
668132416
www.synertime.pl
Türkiye (Turcja), strona paryskiego porozumienia klimatycznego, rozwija turystykę zrównoważoną. W tym celu, kraj ten, podpisał umowę o współpracy z Globalną Radą Turystyki Zrównoważonej (GSTC), największą na świecie platformą ma rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Na tej podstawie Türkiye (Turcja) wraz z tą organizacją, jako pierwsze państwo na świecie, opracuje Narodowy Program Zrównoważonej Turystyki. Dzięki trzyletniej umowie turecka branża turystyczna, nie tylko ulegnie restrukturyzacji, ale również zostanie przyśpieszony proces wprowadzania dobrych praktyk w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Podczas pierwszego etapu trwania współpracy zostaną określone kryteria Narodowego Programu, a także odbędą się szkolenia firm odpowiedzialnych za prowadzenie kontroli. Ta część umowy wejdzie w życie w 2023 r. Drugi etap będzie stopniowo realizowany w 2025 r., a wszystkie międzynarodowe standardy zostaną spełnione do 2030 r. Globalna Rada Turystyki Zrównoważonej (GSTC) będzie wspierać Türkiye (Turcję) przez cały proces wprowadzania zmian. Efektem współpracy będzie rozwój turystyki zgodnie z międzynarodowymi trendami oraz umocnienie pozycji Türkiye (Turcji) jako jednego z najważniejszych państw w zakresie turystyki na arenie międzynarodowej.
Türkiye (Turcja) podjęła już wiele kroków w kierunku zrównoważonego podróżowania, dzięki czemu jest idealną destynacją dla turystów, którzy starają się zminimalizować swój ślad węglowy oraz wpływ turystyki na lokalne społeczności. Wynikiem tych działań są przyznane międzynarodowe certyfikaty ekologiczne m.in. plażom i marinom w całym kraju (Błękitna Flaga), a także lotniskom w Stambule i Bodrum (ACA - Airport Carbon Accreditation).

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.