Zurych wraca do rozkładu lotów z Wrocławia
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Z wrocławskiego lotniska znowu polecimy do Zurychu. Przewiduje to zimowy rozkład lotów. Połączenie obsługują linie SWISS. W grupie przewoźników sieciowych znajdzie się jeszcze 5 kierunków.
Linie lotnicze SWISS wznawiają loty z Wrocławia do Szwajcarii od 26 października, czyli od dnia, w którym zacznie obowiązywać zimowy rozkład lotów. Samoloty do Zurychu będą latały dwa razy w tygodniu: w poniedziałki (start z Wrocławia o godz. 18.35) i piątki (start z Wrocławia o godz. 12.35). Podróż potrwa półtorej godziny. Wyloty z Zurychu do Wrocławia zaplanowane są w poniedziałki na godzinę 16.10, natomiast w piątki na godzinę 9.55.
– To świetna informacja, ponieważ zdążyliśmy przywyknąć do Zurychu i jego brak był odczuwalny. Mamy nadzieję, że zainteresowanie będzie wysokie. To połączenie cieszy się największym zainteresowaniem wśród osób podróżujących służbowo oraz wśród osób odwiedzających rodzinę w Szwajcarii – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Na przykładzie lotów do innych hubów widzimy, że połączenia biznesowe mają szansę zostać na dłużej pomimo epidemii – dodaje.
Wśród połączeń sieciowych w zimowym rozkładzie znajdą się także: Frankfurt (Lufthansa, loty realizowane dwa razy dziennie), Dusseldorf (Eurowings, cztery razy w tygodniu: poniedziałki, środy, czwartki i niedziele), Amsterdam (KLM, codziennie oprócz wtorków i sobót) oraz Warszawa (trzy razy dziennie) i Budapeszt (PLL LOT, raz w tygodniu: w poniedziałki). Łącznie z Zurychem daje to 6 kierunków w tej grupie. – Amsterdam to połączenie, które wróciło w wakacje i cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych, z kolei Budapeszt to tegoroczna, długo oczekiwana nowość, która zostaje na zimę – ocenia Dariusz Kuś.
Zimowy rozkład lotów uzupełnią połączenia tanich linii lotniczych i czarterowe. Rozkład wejdzie w życie od 26 października i będzie obowiązywał do 27 marca 2020 roku.Świetne wieści z wrocławskiego lotniska. Wraca Zurych!

Smart travel w 5 krokach. Jak wypocząć i nie przepłacić?

Polacy rezerwują wczasy na ostatnią chwilę

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.