Pokémon GO Fest: 7 miejsc, które musisz zobaczyć w Madrycie!
Madryt, stolica Hiszpanii, znana ze swojej żywej kultury, sztuki i zielonych oaz, w tym roku staje się gospodarzem największego wydarzenia Pokémon GO – Pokémon GO Fest 2024. Planujesz letni urlop w tym czasie? Oto siedem głównych atrakcji Madrytu, które sprawią, że Twój pobyt w tym mieście będzie niezapomniany.
Pokémon GO Fest 2024 w Madrycie to nie tylko możliwość odkrycia uroków miasta, ale też wyjątkowa okazja do wspólnej zabawy z innymi graczami z całego świata. Wydarzenie odbędzie 14-16 czerwca w dwóch różnych lokalizacjach: w parku Parque Juan Carlos I oraz na terenie całego miasta Madryt. Na uczestników czekają m.in. debiut Necrozmy – Pokémona Pryzmatu z opcją złapania wersji błyszczącej, wielkie maskotki Pikachu i Eevee, z którymi można robić sobie zdjęcia, stoiska z nagrodami czy miejsca pojedynków dla trenerów Pokemon GO.
Zabytki
Puerta del Sol to tętniące życiem centrum miasta, gdzie historia przeplata się z nowoczesnością. Odkrywaj zabytki, skosztuj churros i zrób selfie z „Kilometrem Zero” – sercem Madrytu. Szukając schronienia przed słońcem warto odwiedzić Muzeum Prado. Dzięki kolekcji dzieł takich mistrzów jak Goya czy Velázquez, to miejsce jest prawdziwym rajem dla miłośników sztuki.
Place i ulice
Plaza Mayor pulsująca życiem i charakterem jest idealnym miejscem do eksploracji. To tutaj delektuj się tapas i tańcz do rana! Gran Via to żyła tętniąca życiem Madrytu, mieszanka sklepów, teatrów i zabytków. Warto udać się nią na spacer, poznając unikalny charakter i atmosferę miasta. El Rastro, największy targ uliczny w Madrycie, to miejsce, gdzie możesz poczuć prawdziwego ducha miasta.
Parki
Parque del Retiro, zielone serce Madrytu, gwarantuje chłód i wytchnienie podczas gorących dni. Przestrzeń oferuje wycieczki łodzią po jeziorze czy relaks podczas zajęć jogi – nieważne z jakiej atrakcji skorzystasz, po prostu ciesz się hiszpańskim słońcem. Parque Juan Carlos I jest nie tylko miejscem, gdzie odbędzie się główna część obchodów Pokémon GO Fest 2024, ale też przestrzenią pełną zieleni i szlaków rowerowych.
– Madryt to miejsce znane ze swojej historii, kultury i witalności, ale jest to również miasto, które patrzy w przyszłość, przyjmując innowacje i nowe technologie. Z tego powodu jesteśmy szczególnie podekscytowani, że możemy gościć tak nowoczesne wydarzenie jakim jest Pokémon GO Fest. Łączy ono ludzi w każdym wieku i ze wszystkich zakątków świata dzięki magii technologii i gier – powiedziała Marta Rivera De la Cruz, delegatka ds. kultury, turystyki i sportu oraz zastępczyni burmistrza Madrytu.
Takie wydarzenia to złoty strzał dla partnerskich miast. W zeszłym roku lipcowy Pokémon GO Fest London, przyniósł wpływ ekonomiczny w wysokości 231 milionów złotych i udział ponad 50 tys. osób. Dla porównania, finał Ligi Mistrzów UEFA w 2023 r. miał przynieść miastu-gospodarzowi wpływy w wysokości około 326 mln zł, a finał Konkursu Piosenki Eurowizji - 275 mln zł.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści
Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Problemy społeczne
Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.
Gwiazdy
Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.