Pokój idealny do nauki
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Przygotowując przestrzeń dla dziecka, które jest już uczniem, niezbędne jest wydzielenie miejsca, gdzie będzie mogło skupić się na nauce. Przy okazji można wykreować aranżacje wnętrza, która będą nie tylko praktyczne, ale także będą cieszyć oko oryginalnym designem.
W pokoju dziecka, w miarę dorastania, ukochane zabawki muszą oddać nieco pola meblom służącym nauce. Wygospodarowanie przestrzeni na wygodne biurko i krzesło, przy którym swobodnie można poświęcić się zadaniom związanym ze szkołą, jest podstawowym krokiem. Przy okazji można wprowadzić oryginalną odmianę kolorystyczną, służącą skupieniu i pozwalającą ukoić zmysły, poprzez pomalowanie ścian wyrazistą zielenią Secret Garden z palety Beckers Designer Collection. Warto zestawić ją z jasnymi meblami i dodatkami dekoracyjnymi, które zapewnią efektowny kontrast i optycznie rozjaśnią pokój.
Jeśli mała księżniczka wyrasta z cukierkowych aranżacji, wnętrze w stonowanym różu Ballet można sprawnie przemienić w industrialną aranżację z wykorzystaniem czarnych, metalowych regałów czy biurka. Dobrze zagrają one w parze z naturalnym drewnem i roślinnymi dekoracjami, które przełamią nieco surowy klimat i zapewnią w pokoju przytulną aurę. Takie otoczenie pozwoli zarówno w skupieniu odrabiać lekcje, jak również z radością realizować twórcze pasje dorastającej dziewczynki.
Kiedy nie mamy komfortu dedykowania odrębnego pokoju dla dziecka, warto pokusić się o wydzielenie choć niewielkiej przestrzeni, którą będzie kojarzona z nauką i miejscem własnego azylu. Można to zrobić wykorzystując prosty zabieg - pomalowanie fragmentu ściany wokół biurka odcinającym się od reszty pokoju kolorem, który zaznaczy strefę uczącego się dziecka. Doskonale w tej roli sprawdzi się farba Beckers Designer Colour w energetycznym odcieniu Sunny Day, który będzie dodawał energii i optymistycznie inspirował do wykonywania codziennych zadań. A przy okazji powierzchnię tę będzie można z łatwością wyczyścić w razie zabrudzeń, gdyż farbę wyróżnia najwyższa klasa odporności na zmywanie i szorowanie na mokro.
Więcej pomysłów na aranżacje dziecięcych pokoi znajduje się na stronie www.beckers.pl/inspiracje.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać
Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.