Komunikaty PR

Pokój ucznia – czyli jak urządzić kącik do nauki i zabawy?

2021-04-20  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania Agata SA ( 0.67 MB )

Szczególnie, pokoje dla najmłodszych muszą być funkcjonalne tak, aby zapewnić komfortowe warunki do rozwoju i nauki, ale również być miejscem na dziecięce zabawy. Jak urządzić pokój dla dziecka, który będzie jednocześnie wnętrzem do nauki zdalnej, ale także kącikiem do zabaw i odpoczynku? Ekspert salonów Agata podpowiada, na co zwrócić uwagę przy aranżacji wnętrza dla ucznia.

Urządzanie pokoju dziecka to nie lada wyzwanie. Muszą się w nim znaleźć meble i dodatki, które będą jak najdłużej służyć pociechom i rosnąć razem z nimi. Sprawdź, co powinno znaleźć się w pokoju ucznia i nastolatka.

Komfortowa przestrzeń do nauki

Biurko to podstawa wyposażenia pokoju każdego ucznia. Jest to małe centrum dowodzenia, przy którym dziecko uczy się, odrabia lekcje, czyta książki i korzysta z komputera. Powinno być dopasowane do wieku i potrzeb dziecka. Mali uczniowie zadowolą się niewielkim biurkiem, z jedną szufladą bądź szafką, które zajmuje niedużą przestrzeń, dzięki temu reszta pokoju będzie przeznaczona dla ulubionych zabawek.  Z kolei dla nastolatków, którym nauka pochłania dużą część czasu, dobrym wyborem będzie większe biurko, z półkami i szufladami na książki oraz pomoce naukowe. Na takim biurku bez trudu zmieści się komputer przydatny podczas nauki zdalnej oraz podręczniki. Warto również pamiętać o odpowiednim dopasowaniu fotela do wzrostu dziecka, który zapewni komfort podczas nauki i zadba o kręgosłup. Równie ważne jest także oświetlenie – podstawą będzie mała lampka na biurko. Dodatkowo w pokoju możesz również umieścić punktowe źródła światła, dzięki temu długie godziny spędzone na lekcjach online i odrabianiu zadań domowych nie będą szkodliwe dla wzroku. 

- Dodatki i akcesoria nie tylko dekorują oraz ożywiają wnętrze, ale także pomagają utrzymać porządek, zorganizować przestrzeń, dlatego warto o nich pamiętać podczas aranżowania pokoju dziecka.  Kolorowe pudełka i drewniane skrzynki, przydadzą się na notatki i podręczniki, z kolei naklejki ścienne pobudzą wyobraźnię dziecka. Ważne jest jednak, aby w miejscu nauki znajdowały się tylko najpotrzebniejsze artykuły, które nie będą rozpraszać uwagi ucznia i pomogą utrzymać dyscyplinę, jak w szkoleradzi Natalia Nowak, ekspert salonów Agata ds. aranżacji wnętrz.

Strefa zabaw

Pokój ucznia to również miejsce, w którym dziecko pobudza swoją wyobraźnię i ćwiczy kreatywność za pomocą ulubionych zabaw i gier. W tej strefie doskonale sprawdzi się dywan, który poza swoimi funkcjami może również zachęcać dzieci do tworzenia własnych zabaw – w końcu wyobraźnia maluchów nie ma granic. Dla chłopców doskonały będzie dywan przypominający murawę boiska, z kolei dla dziewczynek sprawdzi się, w wersji różowej z gwiazdkami lub chmurkami.  Kolorowa pufa, czy fotel będą doskonałe dla małych i dużych moli książkowych. Jeśli postawisz je tuż obok regału z książkami i dużej stojącej lampy stworzysz domową biblioteczkę i zapewnisz zajęcie na długie godziny. Ciekawym dodatkiem pobudzającym wyobraźnię są także naklejki ścienne, które dekorują puste ściany i ożywiają pokój. Praktyczne skrzyneczki czy pudełka sprawdzą się również w strefie zabawy – będą doskonałe do przechowywania zabawek, pomogą zapanować nad porządkiem i nauczą dziecko organizacji. Pozwól, aby Twoje dziecko samodzielnie wybrało kolory i wzory takich pudełek – dzięki temu sprzątanie nie będzie już niemiłym obowiązkiem.

Kącik do relaksu i odpoczynku

W pokoju ucznia powinno znaleźć się również odpowiednie miejsce na wypoczynek i relaks, po długim dniu spędzonym na nauce lub intensywnej zabawie. Kluczowy jest wybór łóżka – z praktycznym stelażem i wygodnym materacem, który będzie odpowiednio podtrzymywał kręgosłup, a także zapewniał komfortowy sen. Sofa lub praktyczny narożnik z funkcją spania sprawdzą się w niedużych pomieszczeniach, dzięki nim zyskasz dodatkową przestrzeń oraz miejsce do wypoczynku w ciągu dnia. W pokoju dziecka nie powinno brakować kolorów, dlatego ozdobne poduszki z wizerunkami zwierząt lub zabawnymi obrazkami, umilą czas dziecku. Ponadto, doskonale sprawdzi się również pościel z bohaterami bajek czy w tematyczne wzory, które zachęcą dziecko do snu, a przy okazji uzupełnią aranżację pokoju. 

Pokój dziecka to przestrzeń, w której możemy eksperymentować, jeśli chodzi o dobór produktów i ich kolorów oraz wzorów. Im barwniejsza aranżacja, tym wyobraźnia tych małych i dużych uczniów rozwija się szybciej. Już teraz, stwórz wnętrze, które spełni potrzeby Twojej pociechy!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.