Komunikaty PR

Pokrzywa choć parzy – jedz ją w przystępnej formie!

2020-06-12  |  11:20

Pokrzywa jest pospolitą rośliną, którą dostrzegamy na każdym kroku. Kojarzy nam się z nieprzyjemnym pieczeniem, spowodowanym dotknięciem jej liści. Jednak roślina ta, posiada wiele zdrowiodajnych właściwości, które są wykorzystywane od wieków. Dowiedz się na co korzystnie wpływa pokrzywa.

Na co wpływa pokrzywa?

Roślina ta została nazwana naturalnym antidotum, nie bez powodu. Zalet pokrzywy jest wiele. Pozytywnie wpływa na wsparcie organizmu oraz układu odpornościowego. Także polecana jest osobom zmagających się z kamicą nerkową oraz z nadmiarem wody w ciele, gdyż działa ona moczopędnie.  Posiada również dużą ilość witaminy K, będącej szczególnie pomocną podczas leczenia anemii.

Kolejną zaletą jest wpływ pokrzywy na poprawę trawienia i przemianę materii, dzięki czemu jest doskonałym rozwiązaniem podczas oczyszczenia organizmu, a także odchudzania. Pokrzywa także wspiera pracę serca, dobroczynna dla ładnego wyglądu włosów i paznokci.

Jak można zauważyć pokrzywa zalecana jest na wiele problemów zdrowotnych, dlatego warto wprowadzić ją do swojej diety.

Nowe wydanie pokrzywy

Jeżeli brakuje nam czasu na zebranie, wysuszenie oraz przygotowanie pokrzywy do spożycia, niemiecka firma podsuwa doskonałe rozwiązanie.

Teraz w doskonałej wygodnej formie cukierka pokrzywowego z EKSTRAKTEM pokrzywy od firmy Reutter. Nie do zaparzania, lecz do ssania. Sama wygoda!

Cukierki Pokrzywowe firmy Reutter są produktem oryginalnym i zawierają pełnowartościowy cenny wyciąg, czyli ekstrakt z pokrzywy, a nie syntetyczny smak pokrzywy. Poza tym w tych cukierkach pokrzywowych zastosowane składniki są tylko w pierwszym gatunku. Za jakość zostały wyróżnione przez prestiżową Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu!

Bądź mądry, czytaj etykiety i kupuj oryginały.

Wprowadź więc do swojej diety pokrzywę i ciesz się niesamowitymi korzyściami zdrowotnymi, jakie możesz uzyskać poprzez jej spożywanie.

Dobroczynne i oryginalne Cukierki Pokrzywowe firmy Reutter są dostępne w aptekach i zielarniach ok. 8 zł!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.