Polacy coraz częściej podróżują do Azji! Tajlandia numerem 1!
W tym roku, według Kiwi.com, kierunki w Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej odnotowały spektakularny wzrost liczby turystów z Polski. Tajlandia, której rezerwacje w 2024 r. wzrosły o 43,8% w porównaniu z 2023 r. to jeden z najczęściej rezerwowanych kierunków na zbliżającą się zimę, trafiając do pierwszej dziesiątki najczęściej rezerwowanych destynacji przez Polaków w grudniu. Najliczniejsza grupa wyruszy do Tajlandii w tygodniach rozpoczynających się 2 i 16 grudnia i planuje zostać tam średnio 20 dni – wygląda na to, że niektórzy z nas spędzą nadchodzące święta pod palmą!
Dane Kiwi.com pokazują znaczący wzrost rezerwacji w całej Azji, rezerwacje na Sri Lankę podwoiły się, Chiny odnotowały wzrost o 61%, Tajlandia o 44%, Malezja o 44%, Wietnam o 39%, Korea Południowa o 34%, a Indonezja o 21%. Najpopularniejszym czasem w roku na azjatycką podróż są miesiące zimowe, od listopada do lutego. W grudniu tego roku Tajlandia znalazła się w pierwszej dziesiątce miejsc wybieranych przez Polaków lecących z Europy i stała się najpopularniejszym azjatyckim kierunkiem. Najliczniejsza grupa wyruszy do Tajlandii w tygodniach rozpoczynających się 2 i 16 grudnia i na miejscu pozostanie średnio 20 dni – wygląda na to, że niektórzy z nas spędzą nadchodzące święta pod palmą!
Grudzień w Tajlandii - jak, kiedy i za ile?
Jak wskazuje Kiwi.com, najczęściej wybieranymi terminami przez polskich podróżników są jak dotąd tygodnie 2 i 16 grudnia. W Tajlandii spędzimy średnio 20 dni. Dodatkowo, wszystko wskazuje na to, że długo wyczekiwany urlop pod palmą spędzimy w duecie – prawie połowa (45%) rezerwacji została dokonana dla par.
Najczęściej wybierane daty podróży to tygodnie zaczynające się od 2 i od 16 grudnia. Większość podróżujących będzie startować z Warszawy lub Krakowa, przy czym najpopularniejsze są trasy Warszawa-Bangkok i Kraków-Bangkok.
Warto zauważyć, że wiele osób rozpocznie podróż w innym kraju ze względu na konkurencyjną cenę. W 2024 r. wśród najpopularniejszych lotnisk oferujących najkorzystniejsze połączenia lotnicze do Tajlandii znalazły się lotniska w Berlinie i Oslo. Jak wskazuje Kiwi.com, w grudniu najtańsze loty do Tajlandii z Polski są z Gdańska, a ceny zaczynają się od 2 246 PLN. Z Warszawy polecimy za 2 382 PLN, a z Krakowa za bilet zapłacimy od 2 511 PLN. Póki co, najtańsze połączenia są z Oslo - od 1 997 PLN.
Nie martw się o odwołany lot
Podróżując po Azji zwykle korzystamy z tanich połączeń lokalnych między krajami. Dzięki temu z łatwością i w przyjaznej cenie przedostaniemy się z Tajlandii do Wietnamu, na Sri Lankę i do innych egzotycznych zakątków. Jeśli nie lubisz niemiłych niespodzianek, jak np. odwołany lot, warto skorzystać z Gwarancji Kiwi.com. Oferuje natychmiastowe zwroty w postaci kredytu Kiwi.com w przypadku odwołania lotu. Gdy plany podróży zostaną zakłócone, np. z powodu opóźnień, Kiwi.com wyszukuje najlepszy lot zastępczy i zwraca pieniądze w formie kredytów, dzięki czemu pasażerowie mogą natychmiast zarezerwować dowolnie wybrany lot. Firma pokrywa nawet wyższe koszty alternatywnych połączeń. Jako dodatkowy bonus gwarancja obejmuje również odprawę, więc podróżni nie muszą o tym pamiętać. Wystarczy, że przybędą na lotnisko i będą mogli cieszyć się podróżą, którą właśnie rozpoczynają.
O Kiwi.com
Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 70 000 miejsc.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.