Polacy szukają ochłodzenia w naturze - AlohaCamp w trendzie „coolcation”
Wysokie letnie temperatury skłaniają turystów do poszukiwania alternatywnych form wypoczynku. Zamiast tłocznych kurortów i upałów, Polacy coraz chętniej wybierają chłodniejsze rejony, gdzie mogą cieszyć się spokojem i pięknem natury.
Tradycyjnie wakacje letnie kojarzyły się z wyjazdami za słońcem i upałami. Jednak rekordowo wysokie temperatury w ostatnich latach sprawiają, że wiele osób rozważa podróżowanie w przeciwnym kierunku. Coraz popularniejsze stają się „coolcation”, czyli wakacje w miejscach o łagodniejszym klimacie, które dodatkowo są mniej zatłoczone. Coolcationing narodził się prawie dekadę temu w krajach Europy Zachodniej, gdzie mieszkańcy coraz częściej skarżyli się na upały i szukali alternatywnych form wypoczynku. Do pionierów coolcationingu należą Niemcy, Holandia, Wielka Brytania i Francja. Trend ten szybko rozprzestrzenił się na inne kontynenty, zyskując popularność w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. Zjawisko zyskuje na popularności w związku z rosnącymi temperaturami spowodowanymi zmianami klimatycznymi także w Polsce. Chłodniejsze wybory wakacyjne dostrzega także AlohaCamp.
„Coraz więcej Polaków decyduje się na wyjazdy do miejsc położonych w cieniu gór, chłodzie jezior i gęstych lasach. Wielu turystów rezygnuje z rezerwacji wakacji w popularnych, ale upalnych miejscach jak południowa Francja czy Sycylia w lipcu i sierpniu na rzecz krajowych domków w koronach drzew czy wspaniale wyposażonych glampingów. Rekordzista zabookował u nas wakacje na 642 dni przed terminem!” mówi Katarzyna Trochimczuk, Head of Customer Support w AlohaCamp. „To pokazuje, jak duże jest zainteresowanie naturalną i krajową ofertą noclegową. Coraz więcej osób decyduje się na spontaniczne wyjazdy, ale też rezerwuje domki z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że znajdą wakacyjny termin w wymarzonym ciepłym acz zacienionym miejscu Polski.”
Coolcationing w naturze to doskonały sposób na przetrwanie miejskich upałów, ale również idealna opcja dla osób pracujących hybrydowo, które chcą połączyć pracę z relaksem w dobrym otoczeniu. Jednym z najpopularniejszych spośród blisko 1900 dostępnych miejsc noclegowych na AlohaCamp, są domki na drzewie, takie jak Kraina Dzikiej Kaczki, Sosnowa Kryjówka czy DZEWOstan, które oferują niecodzienny odpoczynek w koronach drzew. Przyciągają również obiekty, w których leżąc w wannie możemy podziwiać las.
Chłodniejsze temperatury są szczególnie polecane na wyjazdy rodzinne. Niższe temperatury pozwalają na pełniejszy wypoczynek, a AlohaCamp oferuje szeroki wybór komfortowych i niezapomnianych miejsc noclegowych - od nowoczesnych czy rustykalnych domków i wygodnych glampingów, po kempingi, jurty i wyjątkowe domki na drzewie czy wodzie. Coolcationing to trend, który z pewnością będzie się rozwijać w najbliższych latach. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych wakacji w gorących regionach, która pozwala na komfortowy i relaksujący wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody.
Chłodny las kryje w sobie wiele tajemnic, które odkryją tylko odważni!

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.