Polska trasa „Marmoleum Roadshow” dobiegła końca
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
We wrześniu firma FORBO Flooring Systems zorganizowała w trzech polskich miastach cykl spotkań z architektami. Te odbyły się specjalnie zaprojektowanej ciężarówce, która na przestrzeni dwóch lat odwiedziła przynajmniej 55 miast w 15 krajach.
Goście mogli od środka poznać świat produkcji wykładzin podłogowych z naturalnych składników. Eksperci marki zabrali odwiedzających na wirtualną wycieczkę po fabryce, podpowiedzieli, jak najlepiej łączyć kolory a także wytłumaczyli, w jaki sposób używać narzędzi oferowanych przez firmę pobierając próbki czy tworząc projekt za pomocą floorplannera.
Pomysł na europejską podróż narodził się w czasie pandemii COVID-19, kiedy to marka postanowiła wyjść naprzeciw architektom i projektantom, którzy ze względu na obostrzenia nie mogli przyjechać na wystawę lub do fabryki. Zachowując wszelkie środki ostrożności firma zdecydowała się przeprowadzić kameralne spotkania umożliwiające osobisty kontakt z klientami.
Marmoleum to wyjątkowa wykładzina linoleum od marki FORBO, będąca jednocześnie prawdziwym „kamieniem milowym” w historii firmy. Dzięki zastosowaniu naturalnych surowców, takich jak olej lniany, juta czy żywica raz wykorzystaniu w 100% zielonej energii przy produkcji, udało się stworzyć linoleum całkowicie neutralne pod względem emisji szkodliwego CO2, przez co maksymalnie przyjazne człowiekowi i środowisku naturalnemu. Każdy metr kwadratowy Marmoleum uwalnia środowisko od 40g CO2, ponieważ w swoim cyklu życia uprawy wykorzystywane do wytwarzania składników Marmoleum pochłaniają z atmosfery więcej CO2 niż generuje jego produkcja.
Spotkania w cyklu „Marmoleum Roadshow” odbyły się w Poznaniu przy Stadionie Miejskim, w Warszawie przy Pałacu Kultury i Nauki oraz w Krakowie przy Tauron Arenie. Marka przygotowała również specjalną niespodziankę – wizytę fantastycznych architektów, którym goście mieli okazję zadać nurtujące pytania. Na odwiedzających czekali Maciej Bidermann z poznańskiej pracowni Bidermann+Wide i Ida Mikołajska z MIKOŁAJSKAstudio.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://www.forbo.com/flooring/pl-pl/inspiracje-i-realizacje/marmoleum-roadshow/psgf45.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Architecture SNOB, Bryla.pl, Czas na Wnętrze, designteka.pl, Magazif, Nowy Magazyn, OKK! design, WhiteMAD i wnetrzadomow.pl.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.