Komunikaty PR

Polski kardiochirurg Piotr Suwalski został wyróżniony!

2023-02-22  |  11:00
Biuro prasowe

Odznaczony Złotym Krzyżem Zasług Profesor Piotr Suwalski został pierwszym przedstawicielem Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej w prestiżowym 21st Century Cardiothoracic Surgical Society, czyli renomowanej organizacji skupiającej czołowych światowych innowatorów w dziedzinie kardiochirurgii. Zaproszenie do tej elitarnej, niespełna 80-osobowej społeczności, Profesor Suwalski zawdzięcza swojemu wpływowi na realny rozwój rozwiązań przyszłości, które rewolucjonizują kardiochirurgię i kardiologię na całym świecie. Swoje doświadczenie Profesor przekłada m.in. we współpracy z giełdową spółką Medinice, zasiadając w jej Radzie Naukowej. Rodzima firma zajmuje się opracowywaniem innowacyjnych technologii medycznych stosowanych w małoinwazyjnej kardiologii i kardiochirurgii.

Stowarzyszenie 21st Century Cardiothoracic Surgical Society zostało powołane w 1994 r. przez grupę wiodących amerykańskich kardiochirurgów, którzy stworzyli platformę do wymiany wiedzy i pomysłów z kolegami po fachu. W efekcie powstała kreatywna społeczność liderów i innowatorów skupionych na rozwijaniu nowych technologii służących skuteczniejszemu i mniej inwazyjnemu leczeniu chorób kardiologicznych. W ciągu prawie 30 lat funkcjonowania organizacji jej członkowie przeprowadzili setki badań klinicznych, opublikowali tysiące artykułów w czasopismach naukowych i opatentowali dziesiątki przełomowych rozwiązań medycznych. Za zasługi oraz sukcesy w dziedzinie rozwijania małoinwazyjnych metod naprawy wad serca to wyjątkowe grono zasilił niedawno Piotr Suwalski jeden z pionierów wykonywania małoinwazyjnych operacji przy użyciu robota Da Vinci czy zabiegu zamykania uszka lewego przedsionka serca.

Nie jest to pierwsze wyróżnienie Profesora Suwalskiego na arenie międzynarodowej. W 2019 r. został wybrany na prezydenta ISMICS (International Society for Minimally Invasive Cardiothoracic Surgery) co było ukoronowaniem osiągnięć Profesora w małoinwazyjnym operacyjnym leczeniu wad serca, pracy naukowej liczącej ponad 300 publikacji, innowacyjności i pełnionych dotychczas funkcji w innych międzynarodowych towarzystwach. Profesor należy również do EACTS (European Association For Cardio Thoracic Surgery) oraz ESC (European Society of Cardiology) gdzie dzieli się swoją wiedzą oraz zderza swoje przemyślenia z najwybitniejszymi przedstawicielami w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii na świecie.

Na rodzimym rynku Profesor Suwalski pełni rolę Kierownika Kliniki Kardiochirurgii Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA w Warszawie (dawniej. Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA ), jest także jednym z założycieli spółki Medinice S.A. notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych, zajmującej się opracowywaniem nowoczesnych technologii medycznych stosowanych w kardiologii i kardiochirurgii.

Jak podkreśla Profesor, zaletą promowanych przez niego małoinwazyjnych metod kardiochirurgicznych jest szybszy powrót pacjenta do zdrowia. Dzieje się tak, ponieważ wiążą się one ze znacznie mniejszym urazem oraz obciążeniem fizycznym operowanego, który traci mniej krwi i lepiej oddycha, a jego kościec i tkanki są naruszone w znacznie mniejszym stopniu. To możliwe, ponieważ nowe technologie pozwalają dziś na małoinwazyjne operowanie przez ”dziurkę od klucza” z pominięciem pełnego przecięcia mostka. Jedną z najważniejszych kwestii dla Profesora Suwalskiego jest leczenie migotania przedsionków, gdyż jest to najczęstsze zaburzenie rytmu serca. Nieleczone aż pięciokrotnie zwiększa ryzyko udaru mózgu. Szacuje się, że problem ten dotyczy dziś ok. 500-700 tys. Polaków, a liczba ta ma do 2035 roku przekroczyć milion osób. Prawie 70% chorych to seniorzy w wieku 65-85 lat. Biorąc pod uwagę szybko postępujący proces starzenia się europejskich społeczeństw, znalezienie i upowszechnienie odpowiedzi na podobne schorzenia kardiologiczne jawi się obecnie jako jedno z największych wyzwań współczesnej medycyny.

Wyjątkowe dla Profesora Suwalskiego jest jego wielopłaszczyznowe podejście do kwestii poprawy ludzkiego zdrowia. Na co dzień pomaga ludziom jako praktykujący lekarz przeprowadzając skomplikowane zabiegi na sercu, swoją wiedzę przekazuje nowym pokoleniom oraz udziela się w licznych pracach naukowych i badawczych, ale to nie koniec. Zdając sobie sprawę z potencjału swoich działań Profesor Suwalski od lat angażuje się w prace na rzecz realnego rozwoju innowacyjnych narzędzi umożliwiających małoinwazyjne leczenie. Oprócz doradzania światowym gigantom, jednym ze wspieranych przez niego przedsięwzięć jest założona wraz z profesorem Sebastianem Stecem oraz biznesmanem Sanjeevem Choudhary, ww. spółka Medinice, której wartość na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przekracza już 100 mln zł. Polska firma rozwija nowoczesne technologie medyczne stosowane w kardiologii i kardiochirurgii. Jej najbardziej zawansowany produkt PacePress jest już w fazie badań klinicznych, a dwa kolejne – przeznaczone do wykonywania zabiegów ablacji MiniMax oraz CoolCryo – powinny zostać do nich dopuszczone w najbliższym czasie.


- Jestem dumny z mojego przyjaciela i wieloletniego wspólnika. Przez ostatnie dziesięć lat dokonaliśmy wielu wspaniałych postępów i cieszę się, że jego trud zostaje po raz kolejny doceniony przez grono najwybitniejszych osobistości z jego środowiska. Ze względu na swoją otwartość Piotr jest dla nas wszystkich wyjątkowo dostępnym autorytetem, dlatego na każdą jego wizytę w Medinice przychodzi liczne grono naszych pracowników – mówi Sanjeev Choudhary, Prezes Zarządu Medinice.

Więcej o 21 Century Cardiothoracic Surgical Society: https://21ccss.org

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Mamo, tato - zapewnij dziecku lepsze widzenie, nie tylko na lato! Biuro prasowe
2024-08-07 | 17:00

Mamo, tato - zapewnij dziecku lepsze widzenie, nie tylko na lato!

Warszawa, 7 sierpnia 2024 r. Mamo, tato – zapewnij dziecku lepsze widzenie, nie tylko na lato! Blisko 62% dzieci z wadą wzroku w wieku 3 – 15 lat ma zdiagnozowaną
Zdrowie Rola snu w efektywności treningowej
2024-08-07 | 11:00

Rola snu w efektywności treningowej

Sen stanowi kluczowy element zdrowego stylu życia. Jego rola w utrzymaniu odpowiedniego stanu zdrowia, dobrego samopoczucia i wpływ na efektywność treningów jest nie do przecenienia.
Zdrowie Projekt REFSAL wchodzi na kolejny etap
2024-08-07 | 08:00

Projekt REFSAL wchodzi na kolejny etap

Naukowcy są na etapie rekrutacji pacjentów do udziału w projekcie REFSAL. Niekomercyjne badanie kliniczne może zmniejszyć odsetek dzieci chorych na przemijający szybki oddech noworodka

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Moda

Joanna Przetakiewicz: Klienci nie odchodzą od fast fashion i co roku rynek wielkich sieciówek bardzo rośnie. Niestety cierpi na tym nasza planeta

Najpierw pandemia, duża popularność zakupów w sieci i inwestowanie w drogie markowe ubrania oraz dodatki, by zdążyć spełnić swoje marzenia, a teraz powrót do galerii handlowych i korzystanie z taniej oferty sieciówek. Projektantka przyznaje, że w ostatnich latach w branży modowej sporo się dzieje. Niezmienne pozostaje jednak to, że produkcja ubrań w dużej mierze przyczynia się do degradacji środowiska. Joanna Przetakiewicz zachęca więc do tego, by zamiast kupować ubrania na jeden sezon, wybierać second handy, gdzie można znaleźć prawdziwe perełki, często za niewielkie pieniądze.

Konsument

Polki dość późno zaczynają myśleć o swojej niezależności finansowej na emeryturze. Nie mają konkretnie zdefiniowanych celów związanych z oszczędzaniem

Podejście Polaków do pieniędzy uwarunkowane jest zarówno realnymi dochodami i bieżącymi potrzebami, jak i psychologicznymi barierami, nieraz bardzo silnymi, których przełamanie wymaga opracowania precyzyjnego planu finansowego i jego konsekwentnej realizacji. Tymczasem większość osób odkłada oszczędzanie, a już zwłaszcza inwestowanie na bliżej nieokreśloną przyszłość. Tymczasem tylko ten drugi sposób daje szanse na wypracowanie kapitału, który pozwoli na zaspokojenie swoich potrzeb na emeryturze. W większym stopniu dotyczy to kobiet, które pracują krócej, mniej zarabiają, a więc odprowadzają niższe nominalnie składki, a żyją o kilka lat dłużej niż mężczyźni.

Nauka

Wysoka jakość snu w weekend pozytywnie wpływa na pracowników przez kolejny tydzień. Odsypianie „na zapas” utrudnia jednak powrót do obowiązków

Ludziom, którzy wysypiają się w weekend, łatwiej przestawić się na poniedziałkowy tryb pracy – wynika z badań niemieckich naukowców. Co więcej, są oni mniej zmęczeni podczas całego tygodnia roboczego. Inaczej jest z tymi, którzy w weekend odsypiają zaległości z poprzedniego tygodnia i śpią dużo dłużej – dla nich powrót do pracy jest trudniejszy, a kolejne dni bardziej wyczerpujące. Badanie niemieckich naukowców pomaga zrozumieć, jakie znaczenie dla naszej energii w trakcie tygodnia pracy ma płynne włączenie się z odpoczynku w rytm pracy oraz jak ważny jest w tym względzie jakościowy sen.