Komunikaty PR

Południowotyrolskie gospodarstwa Roter Hahn z widokiem na Dolomity

2021-07-31  |  01:00
Biuro prasowe

Niczym nieprzesłonięty widok na wapienne giganty 

Szczyty w Dolomitach wyrastają niczym ogromne wieżowce za gospodarstwami Roter Hahn w Południowym Tyrolu. Niektóre części pasma górskiego od 2009 roku zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jasne skały rozciągające się wzdłuż zielonych łąk i lasów nazywano kiedyś Monti Pallidi, czyli Blade Góry. W większości osiedlili się tam hodowcy bydła, którzy latem zaganiają swoje krowy na alpejskie pastwiska – można wtedy usłyszeć charakterystyczne dudnienie dzwonków. W gospodarstwach położonych na dużych wysokościach praca i codzienne życie idą ze sobą w parze. Zamieszkujące je rodziny niezwykle cieszą się z przyjmowania gości, którym z dumą pokazują swoje stajnie i zwierzęta i oferują produkty własnej roboty – ser, domowe przetwory owocowe, świeżo zebrane jaja. Gospodarstwa Roter Hahn z regionu Dolomitów kuszą gościnnością i możliwością codziennego podziwiania wapiennych gigantów.

Gospodarstwo Unterkantiolerhof w Villnöss – wellness z widokiem na góry na wysokości 1365 m n.p.m.

Wspaniały widok na słynne szczyty Geisler Południowego Tyrolu jest dostępny nie tylko z apartamentów gospodarstwa. Położenie farmy Unterkantiolerhof umożliwia podziwianie Villnöss z fińskiej sauny. Oprócz kąpieli parowych rodzina Mantinger oferuje małe centrum odnowy biologicznej, idealne dla rodzin, bo zlokalizowane w pobliżu dużego, drewnianego placu zabaw. Goście powinni koniecznie spróbować produktów z serowarni Kaserill Alm. Receptury na świeży, miękki, plastrowany górski ser były przekazywane z pokolenia na pokolenie i dopracowywane przez rolnika Thomasa Mantingera.

Agroturystyka Egarterhof w Innichen – raj pieszych wędrówek w dolinie Hochpustertal na wysokości 1 450 m n.p.m.

Położone po słonecznej stronie Alta Pusteria, powyżej San Candido, w otoczeniu łąk i lasów Gospodarstwo Egarterhof jest idealne dla miłośników pieszych wędrówek. Rozciąga się stamtąd widok na górę Haunold i Punta dei Tre Scàrperi (z niem. Dreischuster Spitze) – najwyższy szczyt w Dolomitach Sesto (niem. Sexten). Dobre obuwie i odrobina kondycji wystarczą, aby wyruszyć w trasę bezpośrednio z gospodarstwa. Dla amatorów szybkiej jazdy rowerem znajdzie się tutaj wiele tras w kierunku Lienz lub Bruneck.

Farma Hochgruberhof w Mühlwald – domki letniskowe na wysokości 1 650 m n.p.m.

Gospodarze zapraszają do dwóch niedawno ukończonych, eleganckich alpejskich chat Hochgruberhof w górach Mühlwald. Są położone wysoko nad południowotyrolskim Ahrntalem i prowadzi je rodzina Oberhollenzer, która ma również własną serowarnię, gdzie można skosztować pysznych jogurtów i serów. Wprost z farmy można wybrać się na górskie pastwisko z koszem piknikowym wypełnionym domowymi specjałami, którymi można się delektować wśród kwitnących górskich łąk.

Gospodarstwo Karerhof w Welschnofen – król krasnoludów w zasięgu wzroku na wysokości 1 450 m n.p.m.

Według legendy o zmierzchu góra zaczyna płonąć czerwienią, która przypomina o klątwie Laurina, króla krasnoludów. Wakacyjni goście Karerhof w Welschnofen każdego wieczoru mogą podziwiać ten przyrodniczy spektakl ponad Rosengartenspitze, Laurinswand i Vajolet. Wyjątkowe wspomnienia może zapewnić spanie w apartamencie z sianem, wyposażonym w legowiska z suchej trawy. Dzieci będą zachwycone możliwością pogłaskania kóz, karmienia cieląt czy też zjedzeniem własnoręcznie zebranych z kurnika jajek.

Triefer Hof w Kasteltuth – relaks na 1 300 m n.p.m.

Triefer Hof zaprasza gości na relaks u podnóża Alpe di Siusi, największego pastwiska wysokoalpejskiego w Europie. Podtrzymująca tradycje rodzina Silbernagl mieszka od czterech pokoleń nad górską wioską Castelrotto w Południowym Tyrolu. Młoda rolniczka Verena oferuje swoim gościom specjalny program. Wyszkolony trener relaksacji pomaga zredukować stres i przezwyciężyć strach, ćwiczenia oczywiście odbywają się z widokiem na panoramę Dolomitów. Można spróbować tutaj medytacji, treningu oddechowego, Qi Gong, treningu autogenicznego i progresywnej relaksacji mięśni. Dzięki takiemu aktywnemu odpoczynkowi, wszystkie doświadczenia podczas wypoczynku w gospodarstwie można odbierać jeszcze intensywniej.

Tiscion w St. Ulrich – kunszt na 1 390 m n.p.m.

Z dala od ruchu samochodowego i codziennego pędu gospodarstwo Tiscion zachwyca ciepłą atmosferą. W nowo wybudowanych mieszkaniach współczesne detale łączą się z wysokiej jakości naturalnymi materiałami, takimi jak kamień i drewno. Na balkonie lub tarasie urlopowicze mogą delektować się obfitym koszem śniadaniowym z widokiem na panoramę Sassolungo i Dolomity. Południowotyrolski region Val Gardena słynie z rzeźb – właściciel farmy Elmar postanowił kontynuować tę tradycję. Z entuzjazmem pokazuje zainteresowanym, jak z kawałka drewna można stworzyć figurę lub rzeźbę. Jest również szczególnie dumny z różnorodności zwierząt w gospodarstwie: bydła, kucyków, owiec, kóz, kurczaków, indyków i królików czy kotów. Mali goście mogą popracować w stajni, a tym samym aktywnie uczestniczyć w codziennym życiu na farmie.

Gospodarstwa Roter Hahn są idealnym miejscem na spędzenie najbliższych wakacji, ale będą też świetnym wyborem na sezon zimowy. Warto rezerwować wypoczynek z odpowiednim wyprzedzeniem. Na stronie Roter Hahn przy wyszukiwaniu wymarzonego gospodarstwa można zdecydować się na konkretny region, np. farmy z widokiem na Dolomity.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute? Biuro prasowe
2025-04-17 | 12:20

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

Oferty first minute stają się coraz częstszym wyborem osób planujących wypoczynek z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W przeciwieństwie do ofert last minute zakup wakacji first
Podróże 20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!
2025-04-11 | 14:40

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Corendon Airlines wraz ze swoimi pasażerami świętuje 20-lecie działalności w przestworzach W 2025 roku Corendon Airlines świętuje 20-lecie swojej działalności i zaprasza
Podróże Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
2025-03-19 | 12:00

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mateusz Waligóra, znany polski podróżnik i eksplorator, dokonał kolejnego niezwykłego wyczynu – przejechał zimą mongolską część pustyni Gobi na rowerze.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.