Komunikaty PR

Południowotyrolskie gospodarstwa Roter Hahn z widokiem na Dolomity

2021-07-31  |  01:00
Biuro prasowe

Niczym nieprzesłonięty widok na wapienne giganty 

Szczyty w Dolomitach wyrastają niczym ogromne wieżowce za gospodarstwami Roter Hahn w Południowym Tyrolu. Niektóre części pasma górskiego od 2009 roku zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jasne skały rozciągające się wzdłuż zielonych łąk i lasów nazywano kiedyś Monti Pallidi, czyli Blade Góry. W większości osiedlili się tam hodowcy bydła, którzy latem zaganiają swoje krowy na alpejskie pastwiska – można wtedy usłyszeć charakterystyczne dudnienie dzwonków. W gospodarstwach położonych na dużych wysokościach praca i codzienne życie idą ze sobą w parze. Zamieszkujące je rodziny niezwykle cieszą się z przyjmowania gości, którym z dumą pokazują swoje stajnie i zwierzęta i oferują produkty własnej roboty – ser, domowe przetwory owocowe, świeżo zebrane jaja. Gospodarstwa Roter Hahn z regionu Dolomitów kuszą gościnnością i możliwością codziennego podziwiania wapiennych gigantów.

Gospodarstwo Unterkantiolerhof w Villnöss – wellness z widokiem na góry na wysokości 1365 m n.p.m.

Wspaniały widok na słynne szczyty Geisler Południowego Tyrolu jest dostępny nie tylko z apartamentów gospodarstwa. Położenie farmy Unterkantiolerhof umożliwia podziwianie Villnöss z fińskiej sauny. Oprócz kąpieli parowych rodzina Mantinger oferuje małe centrum odnowy biologicznej, idealne dla rodzin, bo zlokalizowane w pobliżu dużego, drewnianego placu zabaw. Goście powinni koniecznie spróbować produktów z serowarni Kaserill Alm. Receptury na świeży, miękki, plastrowany górski ser były przekazywane z pokolenia na pokolenie i dopracowywane przez rolnika Thomasa Mantingera.

Agroturystyka Egarterhof w Innichen – raj pieszych wędrówek w dolinie Hochpustertal na wysokości 1 450 m n.p.m.

Położone po słonecznej stronie Alta Pusteria, powyżej San Candido, w otoczeniu łąk i lasów Gospodarstwo Egarterhof jest idealne dla miłośników pieszych wędrówek. Rozciąga się stamtąd widok na górę Haunold i Punta dei Tre Scàrperi (z niem. Dreischuster Spitze) – najwyższy szczyt w Dolomitach Sesto (niem. Sexten). Dobre obuwie i odrobina kondycji wystarczą, aby wyruszyć w trasę bezpośrednio z gospodarstwa. Dla amatorów szybkiej jazdy rowerem znajdzie się tutaj wiele tras w kierunku Lienz lub Bruneck.

Farma Hochgruberhof w Mühlwald – domki letniskowe na wysokości 1 650 m n.p.m.

Gospodarze zapraszają do dwóch niedawno ukończonych, eleganckich alpejskich chat Hochgruberhof w górach Mühlwald. Są położone wysoko nad południowotyrolskim Ahrntalem i prowadzi je rodzina Oberhollenzer, która ma również własną serowarnię, gdzie można skosztować pysznych jogurtów i serów. Wprost z farmy można wybrać się na górskie pastwisko z koszem piknikowym wypełnionym domowymi specjałami, którymi można się delektować wśród kwitnących górskich łąk.

Gospodarstwo Karerhof w Welschnofen – król krasnoludów w zasięgu wzroku na wysokości 1 450 m n.p.m.

Według legendy o zmierzchu góra zaczyna płonąć czerwienią, która przypomina o klątwie Laurina, króla krasnoludów. Wakacyjni goście Karerhof w Welschnofen każdego wieczoru mogą podziwiać ten przyrodniczy spektakl ponad Rosengartenspitze, Laurinswand i Vajolet. Wyjątkowe wspomnienia może zapewnić spanie w apartamencie z sianem, wyposażonym w legowiska z suchej trawy. Dzieci będą zachwycone możliwością pogłaskania kóz, karmienia cieląt czy też zjedzeniem własnoręcznie zebranych z kurnika jajek.

Triefer Hof w Kasteltuth – relaks na 1 300 m n.p.m.

Triefer Hof zaprasza gości na relaks u podnóża Alpe di Siusi, największego pastwiska wysokoalpejskiego w Europie. Podtrzymująca tradycje rodzina Silbernagl mieszka od czterech pokoleń nad górską wioską Castelrotto w Południowym Tyrolu. Młoda rolniczka Verena oferuje swoim gościom specjalny program. Wyszkolony trener relaksacji pomaga zredukować stres i przezwyciężyć strach, ćwiczenia oczywiście odbywają się z widokiem na panoramę Dolomitów. Można spróbować tutaj medytacji, treningu oddechowego, Qi Gong, treningu autogenicznego i progresywnej relaksacji mięśni. Dzięki takiemu aktywnemu odpoczynkowi, wszystkie doświadczenia podczas wypoczynku w gospodarstwie można odbierać jeszcze intensywniej.

Tiscion w St. Ulrich – kunszt na 1 390 m n.p.m.

Z dala od ruchu samochodowego i codziennego pędu gospodarstwo Tiscion zachwyca ciepłą atmosferą. W nowo wybudowanych mieszkaniach współczesne detale łączą się z wysokiej jakości naturalnymi materiałami, takimi jak kamień i drewno. Na balkonie lub tarasie urlopowicze mogą delektować się obfitym koszem śniadaniowym z widokiem na panoramę Sassolungo i Dolomity. Południowotyrolski region Val Gardena słynie z rzeźb – właściciel farmy Elmar postanowił kontynuować tę tradycję. Z entuzjazmem pokazuje zainteresowanym, jak z kawałka drewna można stworzyć figurę lub rzeźbę. Jest również szczególnie dumny z różnorodności zwierząt w gospodarstwie: bydła, kucyków, owiec, kóz, kurczaków, indyków i królików czy kotów. Mali goście mogą popracować w stajni, a tym samym aktywnie uczestniczyć w codziennym życiu na farmie.

Gospodarstwa Roter Hahn są idealnym miejscem na spędzenie najbliższych wakacji, ale będą też świetnym wyborem na sezon zimowy. Warto rezerwować wypoczynek z odpowiednim wyprzedzeniem. Na stronie Roter Hahn przy wyszukiwaniu wymarzonego gospodarstwa można zdecydować się na konkretny region, np. farmy z widokiem na Dolomity.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Coraz bardziej popularnym kierunkiem enoturystycznym jest Polska Biuro prasowe
2024-10-28 | 14:50

Coraz bardziej popularnym kierunkiem enoturystycznym jest Polska

Jesień to pora zbiorów winogron, a miejsc, w których uprawiane są te rośliny w naszym kraju jest coraz więcej. Odwiedzanie ich jest jednym z rodzajów turystyki,
Podróże Ciesz się ostatnimi dniami letniej aury w Antalyi
2024-10-28 | 12:00

Ciesz się ostatnimi dniami letniej aury w Antalyi

Październik zwiastuje nadejście jesieni na teren Turcji, ale w rajskim mieście, Antalyi, lato trwa nadal. W tym regionie dzięki łagodnemu śródziemnomorskiemu klimatowi i ponad
Podróże Ciesz się ostatnimi dniami letniej aury w Antalyi
2024-10-28 | 12:00

Ciesz się ostatnimi dniami letniej aury w Antalyi

Październik zwiastuje nadejście jesieni na teren Turcji, ale w rajskim mieście, Antalyi, lato trwa nadal. W tym regionie dzięki łagodnemu śródziemnomorskiemu klimatowi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Media

Beata Tadla: Nowe studio „Pytania na śniadanie” jest bardzo uniwersalne. Wszystko mi w nim pasuje i nie ma kakofonii kolorystycznej

Kiedy wystartowała nowa odsłona programu „Pytanie na śniadanie”, to w centrum uwagi widzów znalazły się nie tylko rozmowy prowadzących z gośćmi, ale także aranżacja niezwykle stylowego studia. Gospodyni programu ma nadzieję, że ta przestrzeń zostanie doskonale wykorzystana przez realizatorów, ponieważ stwarza ogromne możliwości. Zaznacza też, że jej samej do gustu szczególnie przypadła kolorystyka ścian imitująca surowy beton.

Ochrona środowiska

Ochrona krajobrazu mało istotna w nowych inwestycjach. Mazurskie gminy chcą to zmienić

Według danych GUS w ubiegłym roku Warmię i Mazury odwiedziło blisko 1,3 mln turystów. Ta liczba ciągle rośnie, podobnie jak presja antropogeniczna i urbanizacyjna na ten region. Jak wynika z badań IBRiS, zarówno mieszkańcy, jak i turyści obawiają się, że może ona stanowić zagrożenie dla walorów przyrodniczych i krajobrazowych Mazur. Zrównoważony rozwój regionu wymaga świadomego planowania i szerokiej współpracy m.in. pomiędzy lokalnymi władzami i mieszkańcami, inwestorami oraz architektami i planistami, którzy dysponują odpowiednimi narzędziami ochrony i kształtowania krajobrazu.