Komunikaty PR

Południowy Tyrol: unikalny design w zgodzie z przyrodą

2020-04-21  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Siewiera
MSL GROUP

Wołoska 9
02-583 Warszawa
aleksandra.siewiera|mslgroup.com| |aleksandra.siewiera|mslgroup.com
+48 537 366 252
a
Do pobrania docx ( 0 MB )

Czy prowadzenie biznesu można połączyć z duchem eko? Coraz więcej przedsiębiorców udowadnia, że tak. Doskonałym przykładem jest górski region we Włoszech, Południowy Tyrol / Südtirol, gdzie ogromna część lokalnych twórców czerpie inspiracje z natury, jednocześnie promując jej piękno i zrównoważony biznes.

To nie jest chwilowa moda. Szacunek do natury od zawsze był cząstką DNA Południowego Tyrolu. Wyjątkowe położenie między pasem górskim Dolomitów, a rozległymi dolinami i czystymi jeziorami nie tylko cieszy oko, ale również uświadamia jak ważne jest dbanie o otaczająca nas przyrodę. Podczas gdy w innych rejonach świata przemysł jest bezduszny dla naszej planety, mieszkańcy Południowego Tyrolu z sukcesem udowadniają, że biznes również może być prowadzony z szacunkiem dla środowiska, a ono z kolei stanowi źródło niekończących się inspiracji. Wykorzystywanie materiałów pochodzących z recyklingu, zrównoważona produkcja i promowanie lokalności to cechy południowotyrolskich firm, które czynią je unikatowymi w skali świata.

 

We współpracy z naturą

Doskonałym przykładem umiejętnego wykorzystania darów natury są lampy LAAB, tworzone z suchych liści południowotyrolskich drzew. Celem twórców projektu było znalezienie alternatywnych materiałów do plastiku przy jednoczesnym wykorzystaniu otaczających ich zasobów naturalnych. Pierwszym produktem, który wyłonił się z tej misji, jest LAAB - Light & Leaves, seria lamp stworzona z wykorzystaniem opadłych jesienią liści. Zbierane są one w naturalny sposób i starannie sortowane według koloru i rodzaju, a następnie mieszane z naturalnymi dodatkami i żywicami biologicznymi. Wyjątkową cechą tego nowego materiału jest przepuszczanie światła przez bardzo unikalne tekstury. Każda lampa ma ekskluzywny charakter, a odcienie kolorów tworzą bardzo indywidualną, ciepłą i przyjazną atmosferę. LAAB łączy kunszt, jakość, zrównoważony rozwój i design.

 

Jedyne w swoim rodzaju

Zrównoważone podejście do rzemieślnictwa przedstawia również południowotyrolska artystka Eva Maria Moser, która tworzy nietypową biżuterię i ozdoby. Naszyjniki, pierścionki czy broszki wykonane są z gazet, drewna orzechowego lub bawełny, zgodnie z ideą zero waste. Biżuteria tworzona przez Evę Marię Moser jest skrupulatnie projektowana, a tworzywa potrzebne do jej wyprodukowania są dokładnie wybierane, aby finalnie wykorzystywać jak najmniej metalu. „Uwielbiam pracować z materiałami codziennego użytku, właśnie takimi jak gazety, i tworzyć niepowtarzalną biżuterię. Ze zwykłego papieru tworzę lekkie, cenne elementy, które mają ponadczasowy urok i nagle stają się małym skarbem, który nas ozdabia” – mówi artystka. Każdy pierścionek, kolczyk czy wianek jest wykonany w wyjątkowy sposób – każdy unikalny i niepowtarzalny. Co ważne, dzięki temu wycinki z gazet nie kończą w szufladzie czy składzie makulatury, lecz służą jeszcze przez długi czas, zdobiąc i uzupełniając stylizacje.

Innowacyjność, kreatywność i użyteczność

Te słowa nie dotyczą nie tylko mody i dodatków. Również produkty codziennego użytku, takie jak krzesło, stolik czy lampka nocna, a nawet e-rower mogą być stworzone w zrównoważonym duchu. Takie dzieła można znaleźć u Harrego Thalera – projektanta, złotnika i rzemieślnika, który łączy nowoczesny design z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Jego projekty oparte są na tradycyjnych technikach i wysokiej jakości rzemiośle oraz prostocie, tworząc wrażenie ponadczasowości w jego pracy. Doświadczenie Thalera ma silny wpływ na proces projektowania, w którym skupia się na połączeniu funkcjonalności, elegancji oraz piękna natury. Projekty Harrego Thalera zyskały globalne uznanie i niejednokrotnie zostały nagrodzone najważniejszymi nagrodami ze świata architektury i designu.

Południowy Tyrol jest kolebką wyjątkowych rzemieślników, których łączy prosta, lecz potężna idea: szacunek wobec natury. Ich wyroby nie tylko czerpią inspiracje z przyrody i korzystają z jej darów, ale również oddają jej również hołd i podkreślają piękno.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: MSL GROUP
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Smart travel w 5 krokach. Jak wypocząć i nie przepłacić? Biuro prasowe
2025-06-24 | 08:50

Smart travel w 5 krokach. Jak wypocząć i nie przepłacić?

Czerwiec jest miesiącem o którym marzy większość uczniów – oznacza on odpoczynek i planowanie wymarzonych wakacji. Co ciekawe, w tym roku Polacy stawiają na
Podróże Polacy rezerwują wczasy na ostatnią chwilę
2025-06-05 | 12:20

Polacy rezerwują wczasy na ostatnią chwilę

Z najnowszych badań serwisu turystycznego e-wczasy.pl wynika, że w 2025 roku Polacy coraz częściej odkładają planowanie wakacji na ostatnią chwilę. Ten trend potwierdzają
Podróże Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre
2025-05-26 | 15:30

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

Corendon Airlines, jeden z wiodących europejskich przewoźników lotniczych, uczcił 20. lecie swojego istnienia podczas wyjątkowej gali zorganizowanej w Antalya Cosmos Theatre.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Transport

Trwa debata o nowych przepisach dotyczących praw pasażerów. Możliwe zmiany w wysokości odszkodowań za opóźnione loty

W dyskusji o prawach pasażerów linii lotniczych pojawiają się rozbieżności między unijnymi instytucjami. Dotyczą one m.in. odszkodowań za opóźnione lub odwołane loty. Ministrowie transportu UE proponują 300 euro odszkodowania za czterogodzinne opóźnienie lub odwołanie krótkiego lotu, a Parlament Europejski opowiada się za wyższymi odszkodowaniami i to po trzech godzinach opóźnienia. Parlamentarna komisja transportowa proponuje także szereg zmian dotyczących m.in. bagażu podręcznego czy odpowiedzialności pośredników sprzedających bilety.

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci

Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.