Komunikaty PR

Południowy Tyrol: unikalny design w zgodzie z przyrodą

2020-04-21  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Siewiera
MSL GROUP

Wołoska 9
02-583 Warszawa
aleksandra.siewiera|mslgroup.com| |aleksandra.siewiera|mslgroup.com
+48 537 366 252
a
Do pobrania docx ( 0 MB )

Czy prowadzenie biznesu można połączyć z duchem eko? Coraz więcej przedsiębiorców udowadnia, że tak. Doskonałym przykładem jest górski region we Włoszech, Południowy Tyrol / Südtirol, gdzie ogromna część lokalnych twórców czerpie inspiracje z natury, jednocześnie promując jej piękno i zrównoważony biznes.

To nie jest chwilowa moda. Szacunek do natury od zawsze był cząstką DNA Południowego Tyrolu. Wyjątkowe położenie między pasem górskim Dolomitów, a rozległymi dolinami i czystymi jeziorami nie tylko cieszy oko, ale również uświadamia jak ważne jest dbanie o otaczająca nas przyrodę. Podczas gdy w innych rejonach świata przemysł jest bezduszny dla naszej planety, mieszkańcy Południowego Tyrolu z sukcesem udowadniają, że biznes również może być prowadzony z szacunkiem dla środowiska, a ono z kolei stanowi źródło niekończących się inspiracji. Wykorzystywanie materiałów pochodzących z recyklingu, zrównoważona produkcja i promowanie lokalności to cechy południowotyrolskich firm, które czynią je unikatowymi w skali świata.

 

We współpracy z naturą

Doskonałym przykładem umiejętnego wykorzystania darów natury są lampy LAAB, tworzone z suchych liści południowotyrolskich drzew. Celem twórców projektu było znalezienie alternatywnych materiałów do plastiku przy jednoczesnym wykorzystaniu otaczających ich zasobów naturalnych. Pierwszym produktem, który wyłonił się z tej misji, jest LAAB - Light & Leaves, seria lamp stworzona z wykorzystaniem opadłych jesienią liści. Zbierane są one w naturalny sposób i starannie sortowane według koloru i rodzaju, a następnie mieszane z naturalnymi dodatkami i żywicami biologicznymi. Wyjątkową cechą tego nowego materiału jest przepuszczanie światła przez bardzo unikalne tekstury. Każda lampa ma ekskluzywny charakter, a odcienie kolorów tworzą bardzo indywidualną, ciepłą i przyjazną atmosferę. LAAB łączy kunszt, jakość, zrównoważony rozwój i design.

 

Jedyne w swoim rodzaju

Zrównoważone podejście do rzemieślnictwa przedstawia również południowotyrolska artystka Eva Maria Moser, która tworzy nietypową biżuterię i ozdoby. Naszyjniki, pierścionki czy broszki wykonane są z gazet, drewna orzechowego lub bawełny, zgodnie z ideą zero waste. Biżuteria tworzona przez Evę Marię Moser jest skrupulatnie projektowana, a tworzywa potrzebne do jej wyprodukowania są dokładnie wybierane, aby finalnie wykorzystywać jak najmniej metalu. „Uwielbiam pracować z materiałami codziennego użytku, właśnie takimi jak gazety, i tworzyć niepowtarzalną biżuterię. Ze zwykłego papieru tworzę lekkie, cenne elementy, które mają ponadczasowy urok i nagle stają się małym skarbem, który nas ozdabia” – mówi artystka. Każdy pierścionek, kolczyk czy wianek jest wykonany w wyjątkowy sposób – każdy unikalny i niepowtarzalny. Co ważne, dzięki temu wycinki z gazet nie kończą w szufladzie czy składzie makulatury, lecz służą jeszcze przez długi czas, zdobiąc i uzupełniając stylizacje.

Innowacyjność, kreatywność i użyteczność

Te słowa nie dotyczą nie tylko mody i dodatków. Również produkty codziennego użytku, takie jak krzesło, stolik czy lampka nocna, a nawet e-rower mogą być stworzone w zrównoważonym duchu. Takie dzieła można znaleźć u Harrego Thalera – projektanta, złotnika i rzemieślnika, który łączy nowoczesny design z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Jego projekty oparte są na tradycyjnych technikach i wysokiej jakości rzemiośle oraz prostocie, tworząc wrażenie ponadczasowości w jego pracy. Doświadczenie Thalera ma silny wpływ na proces projektowania, w którym skupia się na połączeniu funkcjonalności, elegancji oraz piękna natury. Projekty Harrego Thalera zyskały globalne uznanie i niejednokrotnie zostały nagrodzone najważniejszymi nagrodami ze świata architektury i designu.

Południowy Tyrol jest kolebką wyjątkowych rzemieślników, których łączy prosta, lecz potężna idea: szacunek wobec natury. Ich wyroby nie tylko czerpią inspiracje z przyrody i korzystają z jej darów, ale również oddają jej również hołd i podkreślają piękno.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: MSL GROUP
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie! Biuro prasowe
2024-12-30 | 12:00

Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!

Jesień i zima to zdecydowanie czas na Azje, w której panuje właśnie pora sucha i pełnia słońca. W tym roku Azja zaskoczyła wzrostem popularności w porównaniu do roku
Podróże Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
2024-12-23 | 11:00

Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?

Coraz więcej Polaków decyduje się spędzać święta Bożego Narodzenia poza domem, szukając miejsc, które łączą tradycyjny klimat z możliwością wyjątkowego wypoczynku. W
Podróże SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
2024-12-19 | 16:25

SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl

Sun & Snow Sp. z o.o dołączył do partnerów sieci handlowej Lidl. Od grudnia do końca stycznia 2025 polscy użytkownicy aplikacji Lidl Plus mają możliwość skorzystania ze zniżki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.