Pomoc dla potrzebujących w powiecie otwockim podczas pandemii koronawirusa
Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku oraz Amest Otwock sp. z o.o. rozpoczęli akcję charytatywną wspierania osób starszych i chorych podczas pandemii koronawirusa. Kilkadziesiąt osób potrzebujących na terenie powiatu otwockiego będzie regularnie otrzymywać paczki z żywnością i środkami higieny. Pomoc trafi bezpośrednio do domów potrzebujących tak, aby ograniczać ryzyko ich zarażenia.
W sytuacji ogłoszonego stanu zagrożenia epidemicznego trzy organizacje: Amest Otwock Sp. z o.o., Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku podjęły współpracę ukierunkowaną na niesienie pomocy seniorom, osobom samotnym i chorym, potrzebującym wsparcia w chwili obecnej.
– Pracujemy razem, aby ułatwić osobom potrzebującym dostęp do produktów pierwszej potrzeby i ograniczyć konieczność ich wychodzenia z domu do miejsc, w których istnieje ryzyko zarażenia się wirusem. Przekazujemy paczki zawierające m.in.: środki higieny, wodę, produkty zbożowe, warzywa w słoikach, owoce w puszkach, produkty mleczne. Będą one dostarczane do miejsc zamieszkania osób starszych kilkukrotnie do Świąt Wielkanocnych. Zostały one zakupione i przygotowane przez pracowników naszych organizacji, którzy również zajmą się ich dostarczeniem. Wsparcie w całości finansuje Amest-Otwock sp. z o.o. – zaznacza Ks. Kamil Chojnacki, Dyrektor Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.
Inicjatywa pomocy wyszła ze strony przedsiębiorstwa Amest Otwock Sp. z o.o., Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku. – Jest to przykład udanej współpracy lokalnego biznesu, instytucji charytatywnej Kościoła katolickiego oraz instytucji pomocowej władz samorządowych. Dzięki temu 100 potrzebujących, wymagających szczególnej opieki osób, którzy w czasie epidemii są najbardziej narażeni i podatni na negatywne skutki choroby, otrzyma konkretne wsparcie – dodaje Ks. Kamil Chojnacki.
Wspólny projekt ma na celu ochronę zdrowia osób objętych opieką Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku oraz doraźnie Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Jednocześnie jest to wyraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Prezes firmy Amest Otwock, który przekazał na ten cel środki finansowe, podkreślił, jak ważna jest wzajemna pomoc lokalnej społeczności i wspólna wrażliwość społeczna Kościoła, władz samorządowych i miejscowego przedsiębiorstwa.
– W tym trudnym czasie musimy być solidarni z osobami, które szczególnie nas potrzebują. To nasz moralny obowiązek. Cieszę się, że możemy nieść pomoc z zaufanymi i szanowanymi organizacjami takimi, jak Caritas i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Dbajmy o siebie i innych. Okres pandemii to próba dla człowieczeństwa – podkreśla Felice Scoccimarro, prezes zarządu Amest Otwock sp. z o.o.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.