Komunikaty PR

Pomoc dla zmęczonych oczu

2021-03-21  |  01:00
Biuro prasowe

Praca zdalna połączona z ograniczeniem aktywności na świeżym powietrzu sprawia, że zbyt dużo czasu spędzamy przed różnego rodzaju ekranami – komputera, telefonu czy telewizora, co często sprawia, że mrugamy rzadziej, nasze oczy są więc gorzej nawilżone. Dodatkowo suche powietrze w mieszkaniach również nie wpływa pozytywnie na ich stan. I-DROP MGD to wysokiej jakości krople do oczu zapewniające doskonałe nawilżenie rogówki.

 

Choć łzy najczęściej kojarzą się z smutkiem, to są bardzo ważne dla zdrowia naszych oczu. Łzawienie nawilża gałkę oczną, oczyszcza ją z bakterii i kurzu, a także sprawia, że ostro widzimy. Jeśli więc czujemy, że nasze oczy są podrażnione, często czujemy „piasek” pod powiekami, zdarza nam się widzieć jak przez mgłę, jest duże prawdopodobieństwo, że zaczyna się rozwijać zespół suchego oka (ZSO).

 

Zespół suchego oka

Jest to schorzenie polegające na niedostatecznym wydzielaniu łez lub zaburzeniach w składzie poszczególnych warstw filmu łzowego. Przyczyną wystąpienia ZSO mogą być, oprócz już wymienionych, wiek – z czasem oczy naturalnie wydzielają mniej łez, menopauza, antykoncepcja, cukrzyca, zanieczyszczenie powietrza, noszenie soczewek kontaktowych, klimatyzacja, palenie papierosów, a nawet pływanie w chlorowanej wodzie. Zespołu suchego oka nie wolno lekceważyć, ponieważ nie leczony może doprowadzić do utraty wzroku.

 

Leczenie koncentruje się na przywróceniu prawidłowego nawilżenia oczu, jednak to lekarz powinien podjąć decyzję o właściwej metodzie. Okulista powinien przeprowadzić dwa testy. Pierwszy z nich pomoże ocenić, ile łez produkuje oko w ciągu pięciu minut (test Schirmera), drugi pozwala sprawdzić, jak długo łza pozostaje na powierzchni oka – jest to tzw. test jakości łez. Po otrzymaniu potwierdzenia, że cierpimy na ZSO lekarz zaproponuje właściwe leczenie i omówi z nami środki zapobiegawcze.

 

I-DROP MGD – pomoc dla oczu

Choć to truizm, w przypadku odczuwalnego dyskomfortu oczu przede wszystkim trzeba pamiętać o częstym mruganiu. Powinniśmy robić to 15 – 20 razy na minutę. Warto także zainwestować w nawilżacz powietrza. A przede wszystkim wskazane jest zacząć używać specjalne krople do oczu, tzw. sztuczne łzy.

 

Krople I-DROP® MGD to najwyższej jakości, zaawansowane technologicznie sztuczne łzy bez konserwantów, które pomogą złagodzić objawy związane z ZSO. To najbardziej zaawansowane krople do oczu do nawilżania i natłuszczania rogówki. Preparat zawiera 0,20% hialuronian sodu o zwiększonej lepkości, a także osmoprotektanty i bioprotektanty, które stabilizują i wzmacniają warstwę lipidową, jednocześnie zmniejszając parowanie filmu łzowego. Ta wyjątkowa formuła zapewnia niezrównane nawilżenie i komfort oczu, umożliwiając jednocześnie mniejszą liczbę codziennych aplikacji kropli, co skutkuje niższymi kosztami i mniejszą „uciążliwością” terapii dla pacjenta.

 

Krople oczne I-DROP® MGD przynoszą długotrwałą ulgę w zespole suchego oka (ZSO) związanym z dysfunkcją gruczołów Meiboma (MGD) oraz przy dyskomforcie spowodowanym podrażnieniami oka związanymi z ekspozycją na wiatr, słońce, wodę lub inne czynniki. Do stosowania jako nawilżenie i ochrona powierzchni oka przed podrażnieniami lub dla łagodzenia objawów.

 

Krople I-DROP® MGD należy aplikować zakraplając 2-3 razy dziennie 1 kroplę pod dolną powiekę lub bezpośrednio na rogówkę podrażnionego oka

 

Końcówka butelki I-DROP® MGD zawiera zawór, uniemożliwiający powrót do butelki wyciśniętym wcześniej kroplom preparatu. Rozwiązanie to pozwala zachować sterylność kropli znajdujących się w butelce.

 

Krople I-DROP MGD dostępne są w sklepie wzrokok.pl i aptekach internetowych w cenie 119 złotych za opakowanie zawierające 10 ml kropli ocznych.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku Biuro prasowe
2025-02-05 | 06:00

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale skorygować. Najwięcej obaw pacjentów dotyczących tych
Zdrowie Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
2025-01-15 | 14:00

Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji

Jednym z Twoich postanowień na nowy rok jest to, aby bardziej o siebie zadbać? Nic prostszego! Dzięki wysokiej jakości suplementom diety nie będziesz musiała podejmować
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.