Komunikaty PR

Pomoc dla zmęczonych oczu

2021-03-21  |  01:00
Biuro prasowe

Praca zdalna połączona z ograniczeniem aktywności na świeżym powietrzu sprawia, że zbyt dużo czasu spędzamy przed różnego rodzaju ekranami – komputera, telefonu czy telewizora, co często sprawia, że mrugamy rzadziej, nasze oczy są więc gorzej nawilżone. Dodatkowo suche powietrze w mieszkaniach również nie wpływa pozytywnie na ich stan. I-DROP MGD to wysokiej jakości krople do oczu zapewniające doskonałe nawilżenie rogówki.

 

Choć łzy najczęściej kojarzą się z smutkiem, to są bardzo ważne dla zdrowia naszych oczu. Łzawienie nawilża gałkę oczną, oczyszcza ją z bakterii i kurzu, a także sprawia, że ostro widzimy. Jeśli więc czujemy, że nasze oczy są podrażnione, często czujemy „piasek” pod powiekami, zdarza nam się widzieć jak przez mgłę, jest duże prawdopodobieństwo, że zaczyna się rozwijać zespół suchego oka (ZSO).

 

Zespół suchego oka

Jest to schorzenie polegające na niedostatecznym wydzielaniu łez lub zaburzeniach w składzie poszczególnych warstw filmu łzowego. Przyczyną wystąpienia ZSO mogą być, oprócz już wymienionych, wiek – z czasem oczy naturalnie wydzielają mniej łez, menopauza, antykoncepcja, cukrzyca, zanieczyszczenie powietrza, noszenie soczewek kontaktowych, klimatyzacja, palenie papierosów, a nawet pływanie w chlorowanej wodzie. Zespołu suchego oka nie wolno lekceważyć, ponieważ nie leczony może doprowadzić do utraty wzroku.

 

Leczenie koncentruje się na przywróceniu prawidłowego nawilżenia oczu, jednak to lekarz powinien podjąć decyzję o właściwej metodzie. Okulista powinien przeprowadzić dwa testy. Pierwszy z nich pomoże ocenić, ile łez produkuje oko w ciągu pięciu minut (test Schirmera), drugi pozwala sprawdzić, jak długo łza pozostaje na powierzchni oka – jest to tzw. test jakości łez. Po otrzymaniu potwierdzenia, że cierpimy na ZSO lekarz zaproponuje właściwe leczenie i omówi z nami środki zapobiegawcze.

 

I-DROP MGD – pomoc dla oczu

Choć to truizm, w przypadku odczuwalnego dyskomfortu oczu przede wszystkim trzeba pamiętać o częstym mruganiu. Powinniśmy robić to 15 – 20 razy na minutę. Warto także zainwestować w nawilżacz powietrza. A przede wszystkim wskazane jest zacząć używać specjalne krople do oczu, tzw. sztuczne łzy.

 

Krople I-DROP® MGD to najwyższej jakości, zaawansowane technologicznie sztuczne łzy bez konserwantów, które pomogą złagodzić objawy związane z ZSO. To najbardziej zaawansowane krople do oczu do nawilżania i natłuszczania rogówki. Preparat zawiera 0,20% hialuronian sodu o zwiększonej lepkości, a także osmoprotektanty i bioprotektanty, które stabilizują i wzmacniają warstwę lipidową, jednocześnie zmniejszając parowanie filmu łzowego. Ta wyjątkowa formuła zapewnia niezrównane nawilżenie i komfort oczu, umożliwiając jednocześnie mniejszą liczbę codziennych aplikacji kropli, co skutkuje niższymi kosztami i mniejszą „uciążliwością” terapii dla pacjenta.

 

Krople oczne I-DROP® MGD przynoszą długotrwałą ulgę w zespole suchego oka (ZSO) związanym z dysfunkcją gruczołów Meiboma (MGD) oraz przy dyskomforcie spowodowanym podrażnieniami oka związanymi z ekspozycją na wiatr, słońce, wodę lub inne czynniki. Do stosowania jako nawilżenie i ochrona powierzchni oka przed podrażnieniami lub dla łagodzenia objawów.

 

Krople I-DROP® MGD należy aplikować zakraplając 2-3 razy dziennie 1 kroplę pod dolną powiekę lub bezpośrednio na rogówkę podrażnionego oka

 

Końcówka butelki I-DROP® MGD zawiera zawór, uniemożliwiający powrót do butelki wyciśniętym wcześniej kroplom preparatu. Rozwiązanie to pozwala zachować sterylność kropli znajdujących się w butelce.

 

Krople I-DROP MGD dostępne są w sklepie wzrokok.pl i aptekach internetowych w cenie 119 złotych za opakowanie zawierające 10 ml kropli ocznych.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo Biuro prasowe
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.