Komunikaty PR

Pomóżmy małej Oliwce odzyskać sprawną rękę. Brakuje tylko 15 000 zł!

2020-08-11  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.15 MB )

Oliwia ma zaledwie pięć lat i w ostatnich dniach wiele wycierpiała. W wypadku samochodowym jej mama złamała kręgosłup, a ona uszkodziła rękę. Co prawda dziecko przeszło już skomplikowaną operację, ale aby odzyskać pełną sprawność potrzebny jest zabieg wszczepienia Integry (sztuczna skóra). Nie jest on refundowany przez NFZ. Rodzina dziewczynki potrzebuje 15 tysięcy złotych. W zbiórkę pieniędzy włączyło się Stowarzyszenie „Obok Nas”.

- To z jednej strony dość pokaźna kwota, z drugiej wierzę w wielkie serca mieszkańców naszego regionu, którzy już nieraz udowodnili, że niemożliwe stało się możliwe. Sprawa jest dość pilna, ponieważ szansą na całkowite wyleczenie Oliwki jest operacja, która musi się odbyć jeszcze w tym tygodniu – w czwartek, najdalej w piątek – mówi dr Adam Hermanowicz, chirurg dziecięcy z Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego.

Podczas dziewięciogodzinnej operacji jaką już przeszła dziewczynka w UDSK, lekarzom udało się odtworzyć wszystkie nerwy, ścięgna i naczynia. Teraz zaś potrzebna jest kolejna operacja: przeszczep sztucznej skóry Integra, który pozwoli odzyskać Oliwii sprawność w ręce. Na czym polega ten zabieg?

- Najprościej mówiąc to rusztowanie dla naczyń skóry. Usuwamy fragment, gdzie jest rana oparzeniowa i na przygotowane podłoże wszczepiamy, można powiedzieć, silikonowy szkielet. Sztuczna skóra przerasta po tym szkielecie nasze własne komórki, w efekcie czego odtwarza się warstwa skóry właściwej. To jest gwarancją tego, że dziewczynka odzyska w pełni sprawną rękę, a blizny z biegiem czasu będą niewielkie - tłumaczy dr Adam Hermanowicz.

Operację przeprowadzą ortopedzi i chirurdzy z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, którzy niedawno w ten sam sposób pomogli innej dziewczynce. To doświadczenie gwarantuje, że będzie to zabieg na najwyższym, światowym poziomie.

Pieniądze można wpłacać na konto Stowarzyszenia „Obok Nas” z dopiskiem: Integra dla Oliwki.

Numer konta:  34 1160 2202 0000 0001 4350 6648 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024
2024-06-25 | 13:00

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni
Zdrowie Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?
2024-06-25 | 10:00

Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?

Materace zawsze tworzone są z myślą o komforcie użytkowników. Szacuje się, że około 20-30% populacji to alergicy. Dlatego powstało wiele produktów z myślą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.

Ochrona środowiska

Nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące jednorazowych opakowań z plastiku. Takie regulacje zyskują duże poparcie społeczne

1 lipca wchodzą w życie nowe obowiązki dotyczące gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Przedsiębiorcy w gastronomii będą musieli oferować klientom alternatywne dla plastikowych opakowania wielorazowego użytku na żywność i napoje. Obowiązkiem staje się także stosowanie zakrętek i wieczek przymocowanych do butelek i kartoników, by ten cenny surowiec trafiał również do przetworzenia. Nowe wymogi to kolejne etapy wdrażania dyrektywy plastikowej, której celem jest ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych zalegających na wysypiskach śmieci. W planach są kolejne regulacje, które mają sprawić, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Globalne badania wskazują, że takie przepisy cieszą się dużym poparciem w społeczeństwach.

Konsument

Nawyki żywieniowe z dzieciństwa przekładają się na ryzyko otyłości w dorosłym życiu. Naukowcy zbadali wpływ podawanych dzieciom napojów

Dbanie o odpowiednią dietę w pierwszych latach dziecka ma duże znaczenie dla ograniczenia ryzyka otyłości w jego dorosłym życiu. Naukowcy ze Szkoły Psychologii Uniwersytetu Swansea badali to na przykładzie napojów spożywanych przez dzieci. Przyglądali się przez ponad dwie dekady 1,4 tys. dorastających dzieci i doszli do wniosków, że spożywanie napojów słodzonych cukrem w pierwszych latach wpływa na tworzenie złych nawyków dietetycznych, a co się z tym wiąże – zwiększa ryzyko otyłości, nawet po wielu latach.