Komunikaty PR

Pomysł na szybkie schłodzenie latem

2022-07-18  |  14:40
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

W końcu nadeszło upalne lato, za którym tęskniło wielu z nas. Warto jednak pamiętać, że wyższe temperatury nieuchronnie pociągają za sobą większe zapotrzebowanie na wodę. Pijemy jej więcej, mamy też potrzebę częstszych kąpieli. Czy oszczędzanie wody latem jest w ogóle możliwe?

Jak najbardziej! Istnieje mnóstwo skutecznych sposobów na zużywanie mniejszej ilości wody: od zakręcania kranu w trakcie mycia zębów po przestawienie się na zmywarkę, która zużywa znacznie mniej wody w porównaniu ze zmywaniem ręcznym. A dlaczego szybki prysznic jest lepszy niż kąpiel w wannie? Wyjaśniamy z pomocą architektki Katarzyny Szramek, Ambasadorki marki Geberit.

Dlaczego warto pamiętać o rozsądnym gospodarowaniu wodą?

Każdego dnia zużywamy mnóstwo wody, a w sytuacji zagrożenia suszą musimy być w tej kwestii tym bardziej czujni. Nie bez znaczenia są też nasze rachunki. Co jest bardziej oszczędne: kąpiel w wannie wypełnionej wodą czy szybki prysznic? Oczywiście, że to drugie! Oszczędność liczymy w tym przypadku w dziesiątkach litrów. Każdy z nas może zaoszczędzić mnóstwo wody, wypracowując u siebie odpowiednie nawyki: biorąc prysznic, zużywa się około 80 litrów mniej wody w porównaniu z kąpielą. Zakręcenie wody podczas namydlania, mycia zębów lub mycia rąk również pozwala zaoszczędzić znaczną ilość wody.

Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, pod kątem ilości zużytej wody, jest oczywiście prysznic. Długie kąpiele w wannie są bardzo relaksujące i odprężające, natomiast wymagają napełnienia całej wanny wodą. Pod prysznicem spłukujemy się bieżącą wodą. Czynność ta zajmuje mniej czasu i ilości wody. – podkreśla architekt Katarzyna Szramek.

Aby nasze korzystanie z prysznica było jeszcze bardziej oszczędne, zainwestujmy w specjalną baterię prysznicową, na przykład z wbudowanym perlatorem. Takie urządzenie pobiera mniej wody bez jakiegokolwiek uszczerbku na komforcie korzystania z naszego prysznica.

Oszczędzanie wody? Z marką Geberit to czysta przyjemność!

A skoro mowa o komforcie, marka Geberit dostarcza szereg rozwiązań, aby oszczędne korzystanie ze strefy prysznica było zarówno skuteczne, jak i komfortowe. Niezależnie od tego, czy jesteśmy zwolennikami tradycyjnych brodzików, czy minimalistycznych pryszniców typu walk-in, w ofercie marki Geberit i należącej do niej marki Koło znajdziemy brodziki i odpływy, gwarantujące najwyższą wygodę w trakcie korzystania z prysznica.

Przykłady? Brodzik Koło Nemea jest wykonany z akrylu sanitarnego – ciepłego i miłego w dotyku materiału i doskonale sprawdzi się do małej łazienki. Jest przy tym stabilny i zapewnia trwałość na wiele lat. ,,Warto podkreślić, że brodzik Nemea sprawdzi się w łazienkach, w których nie można zamontować odpływów liniowych.” – mówi architekt Katarzyna Szramek.

Miłośnicy ultrapłaskich powierzchni powinni z kolei zwrócić uwagę na model Geberit Sestra. Ma niezwykle przyjemną w dotyku, strukturalną powierzchnię, która jest niezwykle trwała na uszkodzenia, zarysowania i działanie promieni słonecznych, a dodatkowo posiada właściwości antypoślizgowe. Wzdłuż brodzika biegnie przypominający odpływ liniowy wpust odprowadzający wodę. Ten element nie tylko świetnie wygląda, ale też gwarantuje higienę, zapobiegając zbieraniu się brudu.

Równie bezpieczny i higieniczny, a przy tym niezwykle elegancki jest brodzik Geberit Olona. Podobnie jak brodzik Sestra, również model Olona pokryty jest warstwą żywicy żelkotowej, zabezpieczającej go przed zarysowaniami. Powierzchnia brodzika jest gładka i matowa, a jego elegancki design podkreśla odpływ z okrągłą pokrywą z chromowanym obramowaniem.

Co jeszcze wpływa na komfort korzystania z prysznica? Z pewnością dobry odpływ. Model Geberit CleanLine rozwiązuje problem utrzymania tego elementu w czystości. Dzięki swojej prostej formie i otwartej przestrzeni wylotowej utrzymanie higieny w strefie prysznica nigdy nie było tak łatwe. ,,Odpływ liniowy Geberit CleanLine jest bardzo estetyczny i produkowany w różnych kolorach, w jakich dostępne są również baterie łazienkowe. Dzięki kolorystyce oraz smukłej rynnie odpływowej jest biżuteryjnym wykończeniem pod prysznicem. Można go również przyciąć na miarę.” – podkreśla architekt Katarzyna Szramek.

Więcej informacji na www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wybierz swój front Biuro prasowe
2024-08-14 | 01:00

Wybierz swój front

Fronty meblowe to kluczowy element aranżacji każdej kuchni, łazienki czy mebli pokojowych. Ich wybór wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale również na funkcjonalność i
Dom Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera
2024-08-13 | 14:00

Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera

Znane marki farbiarskie – Tikkurila i Beckers – organizują w Sosnowcu bezpłatne spotkania z projektantami wnętrz. W najbliższy piątek i sobotę, 16-17 sierpnia, profesjonaliści
Dom Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?
2024-08-13 | 13:00

Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?

Promieniowanie ultrafioletowe destrukcyjnie wpływa na drewniane elementy architektury ogrodu. I choć nie od razu widać, jak szkodliwe jest jego oddziaływanie, to z czasem negatywnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.