Pomysły na wyróżniający się sufit
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Często pomijany na etapie kolorystycznych zmian sufit ma ogromny potencjał, by stać się wyróżniającym elementem dekoracyjnym. Przemalowany na wyrazisty odcień z gracją zdominuje wnętrze i nada mu nieprzeciętny charakter.
Sufit to powierzchnia, która zdecydowanie zasługuje na więcej uwagi. Niedoceniany przez lata dziś zaprezentuje zupełnie zaskakujące oblicze, jeśli pomalujemy go na kolor, który odznaczy się od reszty ścian. Mocny odcień Coffe in China z kolekcji Tikkurila Color Now 2024 sprawi, że tej powierzchni zwyczajnie nie da się nie zauważyć. Już od progu przyciągnie wzrok, dumnie podkreślając nieszablonowość wystroju.
Szerokie listwy przysufitowe oraz ozdobne ornamenty wprowadzą do wnętrza niemal pałacowy szyk. Same w sobie są już wyrazistą dekoracją, jednak za sprawą koloru mogą zyskać całkowicie niepowtarzalny styl. Miodowy odcień Gold in Ghanna będzie korespondował z pudrowym różem ścian, górując dumnie nad głowami domowników. W efekcie powstanie niezwykle wyjątkowy i designerski aranż.
Odznaczający się oryginalną barwą sufit to świetna propozycja do pokoju dziecka. Dzięki kontrastowemu duetowi w postaci zielonych ścian pomalowanych farbą Tikkurila w odcieniu S451 Arbour i lawendowego sufitu w tonacji X344 Minuet dziecięce królestwo zawibruje kolorami i pozytywną energią. Lekkość skąpanemu w nasyconych tonacjach wnętrzu nada podwieszone pod sufitem papierowe origami, które urokliwie ozdobi pomieszczenie pastelowymi akcentami.
![Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli Biuro prasowe](/files/1947754062/lozko-kontynentalne-tebsilo,w_225,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
![Proste przyjemności na zimowe wieczory](/files/_uploaded/glownekonf_420841280,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Proste przyjemności na zimowe wieczory
![Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie](/files/_uploaded/glownekonf_592300461,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Media
![](/files/1922771799/kszczot-program-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
![](/files/1922771799/bukowska-tomczak-alkohol-foto2,w_133,_small.jpg)
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
![](/files/1922771799/medycyna-ai-foto,w_133,_small.jpg)
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.