Komunikaty PR

Pomysły na aktywne wakacje w gospodarstwach Roter Hahn w Południowym Tyrolu

2020-08-03  |  11:00
Biuro prasowe

Rodzinny pobyt w gospodarstwach Roter Hahn to niezapomniana przygoda dla całej rodziny i okazja do tego, aby aktywnie spędzić czas w otoczeniu pięknej, górskiej natury. Niezwykłe widoki na Dolomity pomogą wyciszyć myśli, wypocząć i zrelaksować umysł, z kolei ciało będzie czerpało korzyści ze świeżego powietrza, wysokiej jakości domowego jedzenia, a także zdrowej dawki sportu.

Jazda na rowerze

Południowy Tyrol to raj dla rowerzystów. Piękne widoki i łagodne temperatury zachęcają wszystkich turystów do jazdy na rowerze, od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Bez względu na rodzaj roweru – górski, wyścigowy czy tradycyjny – gospodarstwa Roter Hahn to idealne punkty startowe do tego typu wypraw. Na wszystkich entuzjastów tego sportu czeka sieć gęstych ścieżek rowerowych i wiele stacji do wypożyczenia sprzętu. Wiele łatwych, ale też bardziej wymagających tras dla rowerzystów górskich zaczyna się właśnie w górskich farmach, gdzie rozciągają się zapierające dech w piersiach punkty widokowe.

Osoby, które wolą odkrywać ten piękny region nie na własną rękę, a z doświadczonymi rowerzystami, mają ku temu okazję podczas wycieczki z gospodarzem Häuslerhof w Naz-Sciaves. Jako certyfikowany przewodnik towarzyszy on wczasowiczom chętnym do odkrywania najbardziej wymagających tras w okolicy.

Gospodarz z Christlrumerhof jest także zapalonym rowerzystą i wyszkolonym przewodnikiem przejażdżek rowerowych. Organizuje on cztery wycieczki tygodniowo, na których goście farmy mogą poznać najbardziej ekscytujące szlaki i zbocza doliny Puster, a po aktywnym dniu w górach Południowego Tyrolu cieszyć się ciszą i spokojem w swoich apartamentach. Na farmie zapewniony jest również doskonały serwis rowerowy.

Rolnicy z Feldhof w Vilpian są również przeszkolonymi przewodnikami. Od ponad 10 lat pokazują swoim gościom indywidualnie dobrane trasy, a w ich ofercie znajduje się również możliwość wypożyczania rowerów. Dzięki pobliskiej kolejce linowej, która zawozi rowerzystów w góry na wysokość ponad 1000 metrów nad poziomem morza, można zaoszczędzić trochę energii na wyżej położonych trasach. Od czasu remontu i ponownego otwarcia gospodarstwa Feldhof, po wycieczce rowerowej goście mogą się odświeżyć w basenie na dziedzińcu.

Górskie wędrówki

Słynne Dolomity to między innymi spektakularne Trzy Szczyty (Tre Cime lub Drei Zinnen), mityczny ogród różany (Catinaccio lub Rosengarten), którego legendarne barwy można podziwiać przed zachodem słońca czy choćby długi grzbiet Sciliar, symbol Południowego Tyrolu lub wysoki na niemal 4 000 metrów szczyt Ortler. Południowy Tyrol jest rajem dla entuzjastów pieszej turystyki i miłośników gór. A spędzając wakacje w gospodarstwach Roter Hahn taką górską wycieczkę można rozpocząć bezpośrednio z miejsca zamieszkania! Co więcej, gospodarze chętnie udzielą rad przed wyprawą. Pod marką Czerwonego Koguta znaleźć można 5 farm, które pokochają miłośnicy pieszych wycieczek.

Jedną z nich jest farma Inner-Glieshof w Malles. Rolnik Reinhard uwielbia wycieczki górskie i oferuje turystom wędrówki z przewodnikiem. W Południowym Tyrolu znajduje się wiele gospodarstw takich jak Inner-Glieshof, bo ponad 800. Położone są na wysokości ponad 1000 metrów. Wystarczy tylko założyć odpowiednie buty, zapakować w plecak najpotrzebniejsze rzeczy i wyruszyć przed siebie, podziwiając piękne trasy i widoki.

Południowy Tyrol oferuje wiele atrakcji przyrodniczych – 300 gór powyżej 3000 metrów, 16 000 szlaków trekkingowych, 8 parków przyrody, alpejskie karnety dla rowerzystów górskich i wiele więcej. Dodatkowo region znany jest z doskonałej kuchni i win, więc jest to także raj dla smakoszy.

Jazda konna

Farmy Roter Hahn to nie tylko miejsce dla entuzjastów jazdy na rowerze lub pieszych wędrówek, ale także dla miłośników zwierząt i jazdy konnej. Lekcje jazdy w gospodarstwie, pielęgnacja i opieka nad zwierzętami, wycieczki z certyfikowanymi instruktorami: dla początkujących i zaawansowanych jeźdźców. Podczas wakacji w Południowym Tyrolu znajdzie się wiele przeróżnych aktywności dla każdego.

Miłośnicy jazdy konnej mogą zatrzymać się w jednym z gospodarstw ze stajniami jeździeckimi, oferującymi spacery na łonie natury, przez łąki i lasy oraz naukę różnych technik jazdy. Osoby, które do tej pory nie miały zbyt dużo do czynienia z końmi mogą  zaznajomić się z tymi zwierzętami i lepiej je poznać dzięki wskazówkom doświadczonych rolników, takich jak rodzina farmy Oberfahrer w San Genesio, która hoduje konie Haflinger o bardzo łagodnym charakterze.

Aktywne i bezpieczne wakacje w gospodarstwach Roter Hahn

Gospodarstwa Roter Hahn zapewniają swoim gościom najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny, dzięki czemu turyści będą mogli się zrelaksować i w spokoju odkrywać uroki tego pięknego regionu. Co więcej, w gospodarstwach przestrzega się limitu przebywających tam gości, co sprzyja swojskiemu, sielskiemu klimatowi, i co najważniejsze, bezpieczeństwu. Ponadto, dzięki dogodnej lokalizacji na północy kraju, Polacy mogą dostać się do Południowego Tyrolu własnym samochodem lub samolotem do Bergamo lub Wenecji. Oferta gospodarstw Roter Hahn to najlepsze połączenie wszystkiego, czego potrzebują turyści w tych czasach: ciszy, spokoju, świeżego powietrza i niesamowitych widoków.

Roter Hahn (tłum. Czerwony Kogut)

Marka Roter Hahn zrzesza ponad 1600 gospodarstw wiejskich z terenu Południowego Tyrolu. Wszystkie oznaczone są charakterystycznym znakiem Czerwonego Koguta. W ramach Roter Hahn działalność prowadzona jest w czterech segmentach: agroturystyka, wiejskie gospody i gospody u winiarzy, wyroby z Południowego Tyrolu, a także rzemiosło ludowe. Wszystkie gospodarstwa podlegają wysokim standardom jakości, przez co klienci mają gwarancję, że trafia do nich prawdziwy produkt. Warto wybrać się do jednego z gospodarstw agroturystycznych  Południowego Tyrolu, by poznać pełną ofertę tego regionu Włoch i zakosztować unikatowych smaków. Więcej informacji na www.roterhahn.pl i  www.facebook.com/roterhahnpl/ 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Maksimum zimowej zabawy w dolinie Stubai Biuro prasowe
2024-09-25 | 01:00

Maksimum zimowej zabawy w dolinie Stubai

Dzięki czterem ośrodkom narciarskim Dolina Stubai po raz kolejny spełnia życzenia wszystkich zimowych wczasowiczów w nowym sezonie zimowym. Lodowiec Stubai rozpoczyna sezon 20 września
Podróże Wilno przekonuje jedzeniem i kulturą. 1 na 3 Polaków pozytywnie zaskoczonych
2024-09-24 | 09:00

Wilno przekonuje jedzeniem i kulturą. 1 na 3 Polaków pozytywnie zaskoczonych

Blisko połowa Polaków uważa Wilno za typowo historyczne miasto. Turyści wybierają ten kierunek, aby zobaczyć zabytki, architekturę, miejsca związane z przeszłością. Najnowsze
Podróże Celebruj tradycję uprawy oliwek podczas sezonu zbiorów w Türkiye (Turcji)
2024-09-23 | 14:00

Celebruj tradycję uprawy oliwek podczas sezonu zbiorów w Türkiye (Turcji)

Oliwki, których długa historia, liczy niemal tyle samo lat, co ludzkość, są czymś więcej niż tylko owocem – to także sposób na życie na ziemiach Anatolii. Dzięki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.