Komunikaty PR

Ponad 165 tysięcy widzów śledziło Rajd Monte Carlo w Motowizji!

2023-02-01  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Wystartował sezon Rajdowych Mistrzostw Świata, które po raz pierwszy w historii telewizji będą w pełni pokazywane na żywo. Prekursorem jest polska telewizja motoryzacyjna Motowizja, która przeprowadziła premierową transmisję z Rajdu Monte Carlo. Relacje z polskim komentarzem ekspertów i zaproszonych gości dotarły przez cały weekend do ponad 165 tysięcy widzów!

 

Od listopada 2022 roku było wiadomo, że pełen sezon Rajdowych Mistrzostw Świata, czyli 13 najbardziej emocjonujących rajdów globu, na żywo i z polskim komentarzem będzie można śledzić tylko na antenie Motowizji. Wydarzenie, na które wielu kibiców w naszym kraju czekało z niecierpliwością, zainaugurował 91. Rajd Monte Carlo, czyli żywa legenda motorsportu.

 

Za nami w sumie aż 24 godziny transmisji z ponad 325 kilometrów prawdziwej, rajdowej rywalizacji, a także ceremonii startu, mety i studiów podsumowujących. Wszystkie odcinki specjalne transmitowane na żywo skomentowało specjalnie pięciu komentatorów: Grzegorz Gac, Sławomir Szymczak, Mikołaj Sokół, Michał Adamiuk i Gabriel Borowy, a swoim doświadczeniem z tras rajdowych podzielili się Michał Kościuszko oraz Kacper Wróblewski.

 

Transmisje w telewizji dotarły ponad 165 tysięcy osób, generując aż 970 tysięcy kontaktów (według danych Nielsen Audience Measurement). Stale rośnie także zainteresowanie transmisjami w internecie i mediach społecznościowych Motowizji, których zasięg i interakcje również liczone są w setkach tysięcy.

 

– Rozpoczęliśmy sezon, do którego długo się przygotowywaliśmy. Już pierwsze wyniki są satysfakcjonujące, a wiemy z doświadczenia, że z biegiem trwania i „rozkręcania się” sezonu publiczność może znacząco rosnąć. Oczywiście nic nie dzieje się przypadkiem, dlatego przed nami nadal wiele pracy. Po pierwszej transmisji mamy ogrom nowych pomysłów, a w dodatku rozwijamy i udoskonalamy zaplecze, by jak najlepiej sprostać wyzwaniu. Rajdy samochodowe to wspaniały sport, w którym przekracza się granice. Również z naszej perspektywy, jako telewizji, jest to pewnego rodzaju przecieranie szlaku. Cieszę się, że widzowie są z nami od samego początku – mówi prezes Motowizji, Krzysztof Mikulski.

 

To pierwszy z aż 13 emocjonujących weekendów z Rajdowymi Mistrzostwami Świata w Motowizji. Warto przypomnieć, że na antenie będzie transmitowany również cały sezon Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC), w tym najważniejszy w naszym kraju Rajd Polski, oraz Mistrzostw Świata w Rallycrossie (World RX). To wszystko dzięki zawarciu wieloletniego strategicznego układu partnerskiego z WRC Promoter GmbH. Kolejne rajdowe emocje na najwyższym, światowym poziomie już od 9 do 12 lutego podczas Rajdu Szwecji, drugiej rundy WRC. 

 

Kontakt dla mediów: Aleksandra Karwacka, tel. +48 669 507 492, e-mail: a.karwacka@agencjafaceit.pl

 

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Motowizja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację czy Autoportret Ostrego – nowy format Aleksandra Ostrowskiego) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander "Ostry" Ostrowski). Programy jak Motowizja Sport PL i AutoSpeed dostarczą widzom aktualnych relacji o polskim motosporcie. Motowizja to także wielkie sportowe emocje: w tym transmisje z licznych zawodów żużlowych, a także wyścigów serii NASCAR Cup Series, ADAC GT Masters, Porsche Carrera Cup Germany, Euroformula Open, Ferrari Challenge Europe oraz relacje z WRC, ERC, WRX, RSMP, GSMP, FIA WTCR,FIM EWC, IOM TT.


Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na Platformie Canal+ na pozycji 190, w Orange TV – pozycja 128,  w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572,  Vectra – pozycja 215, Multimedia Polska – pozycja 127, TOYA - pozycja 34 oraz w Inea na kanale 532 oraz 150 (Hiway) jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport, w player.pl – pakiet Moto oraz WP Pilot, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

 

WWW: https://www.motowizja.pl

FACEBOOK: www.facebook.com/motowizja

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/motowizja/

TWITTER: https://twitter.com/motowizja

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Przygotuj swój jednoślad do wiosny Biuro prasowe
2023-03-27 | 13:45

Przygotuj swój jednoślad do wiosny

Przed pierwszą jazdą motocyklem lub skuterem należy obowiązkowo naładować akumulator, nasmarować łańcuch, oraz napełnić bak. Warto także sprawdzić poziom oleju oraz cieczy w układzie
Motoryzacja Wyścig NASCAR z gwiazdami Formuły 1 i komentarzem Mikołaja Sokoła
2023-03-23 | 01:00

Wyścig NASCAR z gwiazdami Formuły 1 i komentarzem Mikołaja Sokoła

Szósta runda tegorocznego sezonu w NASCAR Cup Series, przenosi kierowców najpopularniejszej serii wyścigowej Ameryki na teksański tor drogowy Circuit of The Americas. Samochody
Motoryzacja Georgia przywita kierowców NASCAR Cup Series - Ambetter Health 400 w Motowizji!
2023-03-17 | 01:00

Georgia przywita kierowców NASCAR Cup Series - Ambetter Health 400 w Motowizji!

Atlanta Motor Speedway to kolejny przystanek na tegorocznej mapie cyklu NASCAR Cup Series. Obiekt, który przed ubiegłym sezonem przeszedł rekonfigurację i stał się trzecim

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Farmacja

Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.

Edukacja

Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.