Komunikaty PR

Ponad 165 tysięcy widzów śledziło Rajd Monte Carlo w Motowizji!

2023-02-01  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Wystartował sezon Rajdowych Mistrzostw Świata, które po raz pierwszy w historii telewizji będą w pełni pokazywane na żywo. Prekursorem jest polska telewizja motoryzacyjna Motowizja, która przeprowadziła premierową transmisję z Rajdu Monte Carlo. Relacje z polskim komentarzem ekspertów i zaproszonych gości dotarły przez cały weekend do ponad 165 tysięcy widzów!

 

Od listopada 2022 roku było wiadomo, że pełen sezon Rajdowych Mistrzostw Świata, czyli 13 najbardziej emocjonujących rajdów globu, na żywo i z polskim komentarzem będzie można śledzić tylko na antenie Motowizji. Wydarzenie, na które wielu kibiców w naszym kraju czekało z niecierpliwością, zainaugurował 91. Rajd Monte Carlo, czyli żywa legenda motorsportu.

 

Za nami w sumie aż 24 godziny transmisji z ponad 325 kilometrów prawdziwej, rajdowej rywalizacji, a także ceremonii startu, mety i studiów podsumowujących. Wszystkie odcinki specjalne transmitowane na żywo skomentowało specjalnie pięciu komentatorów: Grzegorz Gac, Sławomir Szymczak, Mikołaj Sokół, Michał Adamiuk i Gabriel Borowy, a swoim doświadczeniem z tras rajdowych podzielili się Michał Kościuszko oraz Kacper Wróblewski.

 

Transmisje w telewizji dotarły ponad 165 tysięcy osób, generując aż 970 tysięcy kontaktów (według danych Nielsen Audience Measurement). Stale rośnie także zainteresowanie transmisjami w internecie i mediach społecznościowych Motowizji, których zasięg i interakcje również liczone są w setkach tysięcy.

 

– Rozpoczęliśmy sezon, do którego długo się przygotowywaliśmy. Już pierwsze wyniki są satysfakcjonujące, a wiemy z doświadczenia, że z biegiem trwania i „rozkręcania się” sezonu publiczność może znacząco rosnąć. Oczywiście nic nie dzieje się przypadkiem, dlatego przed nami nadal wiele pracy. Po pierwszej transmisji mamy ogrom nowych pomysłów, a w dodatku rozwijamy i udoskonalamy zaplecze, by jak najlepiej sprostać wyzwaniu. Rajdy samochodowe to wspaniały sport, w którym przekracza się granice. Również z naszej perspektywy, jako telewizji, jest to pewnego rodzaju przecieranie szlaku. Cieszę się, że widzowie są z nami od samego początku – mówi prezes Motowizji, Krzysztof Mikulski.

 

To pierwszy z aż 13 emocjonujących weekendów z Rajdowymi Mistrzostwami Świata w Motowizji. Warto przypomnieć, że na antenie będzie transmitowany również cały sezon Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC), w tym najważniejszy w naszym kraju Rajd Polski, oraz Mistrzostw Świata w Rallycrossie (World RX). To wszystko dzięki zawarciu wieloletniego strategicznego układu partnerskiego z WRC Promoter GmbH. Kolejne rajdowe emocje na najwyższym, światowym poziomie już od 9 do 12 lutego podczas Rajdu Szwecji, drugiej rundy WRC. 

 

Kontakt dla mediów: Aleksandra Karwacka, tel. +48 669 507 492, e-mail: a.karwacka@agencjafaceit.pl

 

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Motowizja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację czy Autoportret Ostrego – nowy format Aleksandra Ostrowskiego) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander "Ostry" Ostrowski). Programy jak Motowizja Sport PL i AutoSpeed dostarczą widzom aktualnych relacji o polskim motosporcie. Motowizja to także wielkie sportowe emocje: w tym transmisje z licznych zawodów żużlowych, a także wyścigów serii NASCAR Cup Series, ADAC GT Masters, Porsche Carrera Cup Germany, Euroformula Open, Ferrari Challenge Europe oraz relacje z WRC, ERC, WRX, RSMP, GSMP, FIA WTCR,FIM EWC, IOM TT.


Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na Platformie Canal+ na pozycji 190, w Orange TV – pozycja 128,  w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572,  Vectra – pozycja 215, Multimedia Polska – pozycja 127, TOYA - pozycja 34 oraz w Inea na kanale 532 oraz 150 (Hiway) jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport, w player.pl – pakiet Moto oraz WP Pilot, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

 

WWW: https://www.motowizja.pl

FACEBOOK: www.facebook.com/motowizja

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/motowizja/

TWITTER: https://twitter.com/motowizja

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Mistrzostwa Polski w wyścigach równoległych w Toruniu! Biuro prasowe
2024-08-07 | 10:00

Mistrzostwa Polski w wyścigach równoległych w Toruniu!

Już 25 sierpnia na lotnisku w Toruniu odbędzie się oficjalna 4. runda Mistrzostw Polski w Wyścigach Równoległych. Wydarzenie, organizowane przez Fast VAG i Polski Związek Motorowy,
Motoryzacja Znamy wyniki najnowszego Rankingu miast przyjaznych kierowcom
2024-08-07 | 10:00

Znamy wyniki najnowszego Rankingu miast przyjaznych kierowcom

Rankingowe kryteria  Jak co roku dziewiętnaście miast podzielono na dwie grupy – powyżej oraz poniżej 300 tys. mieszkańców. Następnie porównano dane zebrane w
Motoryzacja Fotoradary – jak działają i gdzie można sprawdzić ich lokalizację?
2024-08-01 | 10:00

Fotoradary – jak działają i gdzie można sprawdzić ich lokalizację?

Funkcjonowanie fotoradarów w Polsce Fotoradary w Polsce często ustawiane są w rejonach, w których w przeszłości występowała duża liczba wypadków lub wykroczeń. O

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.