Ponadczasowa łazienka – 3 aranżacyjne duety, które nigdy nie wyjdą z mody
Trendy przemijają, styl pozostaje niezmienny – w obliczu faktu, że remont łazienki przeprowadzamy co kilka lat, zdanie to nabiera szczególnego znaczenia. Zatem jakie rozwiązania aranżacyjne nadadzą jej ponadczasowy charakter? Istnieją pewne zestawienia, barwy i materiały, które pozwolą nam stworzyć łazienkę funkcjonalną, atrakcyjną i zawsze na czasie. Oto sprawdzone pomysły oraz inspirujące duety!
Stylowe Black&White
Czerń i biel to kolorystyczne klasyki, które nigdy nie wychodzą z mody. Tworzą harmonijny duet i niczym jing i jang wprowadzają do wnętrza równowagę. To zestawienie kolorystyczne dowodzi także, że przeciwieństwa lubią się przyciągać. Biel tonuje czerń, a ta podkreśla elegancki, wyrafinowany i wyrazisty charakter łazienki. Widać to na przykładzie realizacji autorstwa pracowni KODO.
Honorowe miejsce zajmuje tu strefa prysznicowa z odwodnieniem liniowym. Jej podstawa znajduje się na wyższym poziomie w stosunku do wysokości posadzki w pozostałej części łazienki. Urokliwy charakter nadały jej płytki z motywem przecinających się biało-czarnych pasów, odzwierciedlających strukturę kamienia. Profile prysznica utrzymane zostały w czarnej kolorystyce, podobnie jak pozostałe elementy – pionowy, dekoracyjny grzejnik, deszczownica, baterie czy detale. Kolorystyka ta stała się także doskonałą bazą do poszerzania palety oraz rozwijania pomysłów na wyrafinowaną i funkcjonalną aranżację. Zdecydowaliśmy się na chromowany przycisk spłukujący TECEnow, który nawiązuje do lustrzanej tafli nad strefą umywalkową, a także do srebrnych kinkietów lamp. Dzięki temu uniknęliśmy jednoznaczności – uzupełnia Zbigniew Skupiński, architekt pracowni.
Minimalizm aranżacji przejawia się także w funkcjonalności zastosowanych rozwiązań. Wzdłuż ściany nad toaletą architekci ukryli szafki z białymi frontami. Z pozoru niewidoczne, pozwalają na przechowywanie kosmetyków oraz akcesoriów łazienkowych.
Two shades of grey
Monochromatyczne zestawienia nie muszą oznaczać nudy. Przykładem jest realizacja zbudowana na dwóch odcieniach szarości – kolorze, który kilka sezonów temu wkroczył do naszych wnętrz i wygląda na to, że zadomowił się na dobre. Jasną i ciemną barwę architekci zestawili z niejednorodnym kamieniem. Granit w wykończeniu satynowanym zastosowano na blacie, w który wkomponowano umywalkę, oraz na ścianie – pomiędzy zabudową WC i bidetu a szafką. Dzięki temu zabiegowi aranżacja stała się bardziej dynamiczna.
Wykorzystanie stelaża podtynkowego z mechanizmem uruchamiania spłuczki od góry umożliwiło instalację przycisku w płaszczyźnie poziomej i ukrycie go we wnęce nad toaletą. Takie rozwiązanie docenią z pewnością osoby poszukujące oryginalnych pomysłów, którym zależy na minimalistycznej estetyce łazienki – mówi Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.
Drewno na wzór
Ta realizacja stworzona została z myślą o fanach naturalnych materiałów i nieoczywistych rozwiązań. Drewno to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Aby jednak nadać aranżacji bardziej oryginalny charakter, architekci zdecydowali się na nietypowe usłojenie i wzór jodły. Dzięki zestawieniu go z heksagonalnymi płytkami odwzorowującymi strukturę kamienia i florystycznym motywem na posadzce, uniknęli jednoznaczności. Aranżację ożywiają dodatkowo czarne i chromowane akcenty – blat w strefie umywalki, baterie, profile kabiny czy przycisk spłukujący TECEnow.
Podczas urządzania łazienki warto kierować się własnym stylem życia, a do trendów podchodzić z odrobiną dystansu i traktować je jako inspirację. Dzięki temu stworzymy wnętrze przyjazne domownikom, funkcjonalne, a przede wszystkim ponadczasowe.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.