Porozmawiamy o wnętrzu. Weekend z designem w DOMOTECE
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Tegoroczna edycja DOMOdesign „Porozmawiajmy o wnętrzu” zapowiada się szczególnie ekscytująco. DOMOTEKA, największe centrum z wyposażeniem wnętrz premium w Polsce, organizuje 29 i 30 listopada 2024 r. weekend pełen spotkań, warsztatów i prezentacji. Wydarzenie nabierze jeszcze większego splendoru, łącząc swoje siły z OKK! design – cyklem, który zadebiutował w 2012 roku w DOMOTECE i powróci na Malborską 41, by integrować i inspirować profesjonalistów oraz klientów centrum. To będzie prawdziwe święto wszystkich miłośników pięknych wnętrz, sztuki i designu, z roku na rok cieszące się coraz większą popularnością wśród mieszkańców stolicy.
W centrum warszawskiego świata designu
Od lat DOMOTEKA jest miejscem, gdzie miłośnicy luksusowych rozwiązań wnętrzarskich odnajdują dla siebie nowe inspiracje i wyjątkowe produkty. Autorski koncept spotkań „DOMOdesign” zakłada szereg spotkań z architektami, producentami i twórcami użytkowymi, otwierając się jednocześnie na dialog dotyczący współczesnego wzornictwa. W piątek i w sobotę (29 i 30 listopada), czeka nas coś naprawdę specjalnego – weekend pełen kreatywnych wydarzeń, warsztatów, spotkań i premierowych prezentacji, które przyciągną na ul. Malborską wielu pasjonatów dobrze zaprojektowanych przestrzeni.
DOMOdesign łączy siły z OKK!design
W tym roku wydarzenie zyska dodatkowy wymiar dzięki połączeniu z OKK!design – cyklem spotkań skierowanych do architektów i projektantów wnętrz. Partnerska współpraca pozwoli na jeszcze głębsze spojrzenie na najnowsze trendy i wyzwania w architekturze oraz aranżacji wnętrz. Od 2012 roku OKKl!design urosło do rangi jednego z najważniejszych punktów w branżowym kalendarzu. Teraz, po latach, ponownie zgromadzi w DOMOTECE grono liderów i ekspertów, którzy podzielą się swą wiedzą na temat współczesnych rozwiązań i najlepszych praktyk w projektowaniu. W bezpłatnych weekendowych prelekcjach i warsztatach będą mogli wziąć udział zarówno profesjonaliści, jak i osoby, które interesują się nowoczesnym designem, wellbeingiem i aranżacją wnętrz.
W ramach OKK!design odbędzie się m.in. spotkanie z Malwiną Konopacką, WZ Studio, dziennikarką TVN Kasią Jaroszyńską, Ewą Mierzejewską, arch. Magdaleną Federowicz-Boule, arch. wnętrz Jackiem Trycem, a także na warsztaty jogi i life coachingu z Martą Sawicką-Danielak i Marzeną Martyniak. Na najmłodszych czekają warsztaty origami, które poprowadzi Magdalena Rukasz z Dobrze Się Składa.
Dodatkowo, w DOMOTECE pojawi się filia modnej kawiarni Fawory, gdzie uczestnicy wydarzenia będą mogli odpocząć pomiędzy wykładami, zjeść pyszne ciastko i napić się kawy. To idealne miejsce, by złapać chwilę oddechu, wymienić się wrażeniami z innymi uczestnikami DOMOdesign i zrelaksować się w przyjaznej atmosferze. Podczas wydarzenia zostanie zaaranżowana także atrakcyjna przestrzeń z produktami z salonów DOMOTEKI, tworząc Strefę INSTA, na tle której uczestnicy będą mogli samodzielnie robić sobie zdjęcia na social media.
Weekend pełen wiedzy i inspiracji z DOMOdesign
Program wydarzenia obejmie także szereg bezpłatnych wykładów, warsztatów oraz konsultacji, które poprowadzą eksperci branży designu, architektury oraz well-being. Spotkania będą dotyczyły zarówno estetyki wnętrz, jak i ich wpływu na jakość życia. Uczestnicy dowiedzą się, jak stworzyć przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu, pełne harmonii i komfortu. Tematyka obejmie wybór odpowiednich materiałów, aranżację przestrzeni, a także zastosowanie elementów poprawiających jakość życia.
O tym jak urządzić wnętrze, które odzwierciedli nasz styl, opowie Aldona Banasiuk-Suchorzewska. W sobotę będzie można także skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów od projektowania przestrzeni. Znakomici architekci, Ambasadorzy DOMOTEKI, staną się przewodnikami klientów po funkcjonalnych i pięknych rozwiązaniach do strefy salonu z jadalnią, a także sypialni, łazienki i kuchni. To właśnie w sobotę, 30 listopada, będzie można dołączyć do unikalnych tour’ów, podczas których poznamy najciekawsze propozycje sklepów w DOMOTECE.
Z kolei architekci będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach, takich jak: "Zorganizuj swój projekt od A do Z z KIS List – szkolenie dla projektantów wnętrz", "Innowacyjne wizualizacje w twoim projekcie: jak wykorzystać AI i najlepsze praktyki współpracy", "ChatGPT i Claude AI – najlepsze praktyki wykorzystania sztucznej inteligencji dla architektów wnętrz", oraz "Instagramowy Game Changer: strategie dla projektantów wnętrz". To tylko niektóre z wielu dostępnych aktywności, które z pewnością dostarczą cennych narzędzi i wiedzy dla profesjonalistów z branży.
Dla mieszkańców stolicy weekend „Porozmawiajmy o wnętrzu” będzie doskonałą okazją, by uczestniczyć w wydarzeniu łączącym tak wiele wątków: najbardziej pożądane obecnie wyposażenie wnętrz, nowe trendy, technologie, sztukę i pasję. Już dziś warto zarezerwować w swoim kalendarzu czas, by na żywo zobaczyć, jak zmieniają się trendy, a także poznać rozwiązania, które pomogą odmienić każdą przestrzeń. Obecność na wydarzeniach jest bezpłatna po wcześniejszej rejestracji na stronie https://okkdesign.pl/poprzednie-edycje/edycja21/
Szczegółowy program wydarzeń dostępny będzie niebawem na stronie www.domoteka.pl i www.okkdesign.pl.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.