Komunikaty PR

Porozmawiamy o wnętrzu. Weekend z designem w DOMOTECE

2024-11-15  |  13:40
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Tegoroczna edycja DOMOdesign „Porozmawiajmy o wnętrzu” zapowiada się szczególnie ekscytująco. DOMOTEKAnajwiększe centrum z wyposażeniem wnętrz premium w Polsce, organizuje 29 i 30 listopada 2024 r. weekend pełen spotkań, warsztatów i prezentacji. Wydarzenie nabierze jeszcze większego splendoru, łącząc swoje siły z OKK! design – cyklem, który zadebiutował w 2012 roku w DOMOTECE i powróci na Malborską 41, by integrować i inspirować profesjonalistów oraz klientów centrum. To będzie prawdziwe święto wszystkich miłośników pięknych wnętrz, sztuki i designu, z roku na rok cieszące się coraz większą popularnością wśród mieszkańców stolicy.

W centrum warszawskiego świata designu

Od lat DOMOTEKA jest miejscem, gdzie miłośnicy luksusowych rozwiązań wnętrzarskich odnajdują dla siebie nowe inspiracje i wyjątkowe produkty. Autorski koncept spotkań „DOMOdesign” zakłada szereg spotkań z architektami, producentami i twórcami użytkowymi, otwierając się jednocześnie na dialog dotyczący współczesnego wzornictwa. W piątek i w sobotę (29 i 30 listopada), czeka nas coś naprawdę specjalnego – weekend pełen kreatywnych wydarzeń, warsztatów, spotkań i premierowych prezentacji, które przyciągną na ul. Malborską wielu pasjonatów dobrze zaprojektowanych przestrzeni.

DOMOdesign łączy siły z OKK!design

W tym roku wydarzenie zyska dodatkowy wymiar dzięki połączeniu z OKK!design – cyklem spotkań skierowanych do architektów i projektantów wnętrz. Partnerska współpraca pozwoli na jeszcze głębsze spojrzenie na najnowsze trendy i wyzwania w architekturze oraz aranżacji wnętrz. Od 2012 roku OKKl!design urosło do rangi jednego z najważniejszych punktów w branżowym kalendarzu. Teraz, po latach, ponownie zgromadzi w DOMOTECE grono liderów i ekspertów, którzy podzielą się swą wiedzą na temat współczesnych rozwiązań i najlepszych praktyk w projektowaniu. W bezpłatnych weekendowych prelekcjach i warsztatach będą mogli wziąć udział zarówno profesjonaliści, jak i osoby, które interesują się nowoczesnym designem, wellbeingiem i aranżacją wnętrz.

W ramach OKK!design odbędzie się m.in. spotkanie z Malwiną Konopacką, WZ Studio, dziennikarką TVN Kasią Jaroszyńską, Ewą Mierzejewską, arch. Magdaleną Federowicz-Boule, arch. wnętrz Jackiem Trycem, a także na warsztaty jogi i life coachingu z Martą Sawicką-Danielak i Marzeną Martyniak. Na najmłodszych czekają warsztaty origami, które poprowadzi Magdalena Rukasz z Dobrze Się Składa.

Dodatkowo, w DOMOTECE pojawi się filia modnej kawiarni Fawory, gdzie uczestnicy wydarzenia będą mogli odpocząć pomiędzy wykładami, zjeść pyszne ciastko i napić się kawy. To idealne miejsce, by złapać chwilę oddechu, wymienić się wrażeniami z innymi uczestnikami DOMOdesign i zrelaksować się w przyjaznej atmosferze. Podczas wydarzenia zostanie zaaranżowana także atrakcyjna przestrzeń z produktami z salonów DOMOTEKI, tworząc Strefę INSTA, na tle której uczestnicy będą mogli samodzielnie robić sobie zdjęcia na social media.

Weekend pełen wiedzy i inspiracji z DOMOdesign

Program wydarzenia obejmie także szereg bezpłatnych wykładów, warsztatów oraz konsultacji, które poprowadzą eksperci branży designu, architektury oraz well-being. Spotkania będą dotyczyły zarówno estetyki wnętrz, jak i ich wpływu na jakość życia. Uczestnicy dowiedzą się, jak stworzyć przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu, pełne harmonii i komfortu. Tematyka obejmie wybór odpowiednich materiałów, aranżację przestrzeni, a także zastosowanie elementów poprawiających jakość życia.

O tym jak urządzić wnętrze, które odzwierciedli nasz styl, opowie Aldona Banasiuk-Suchorzewska. W sobotę będzie można także skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów od projektowania przestrzeni. Znakomici architekci, Ambasadorzy DOMOTEKI, staną się przewodnikami klientów po funkcjonalnych i pięknych rozwiązaniach do strefy salonu z jadalnią, a także sypialni, łazienki i kuchni. To właśnie w sobotę, 30 listopada, będzie można dołączyć do unikalnych tour’ów, podczas których poznamy najciekawsze propozycje sklepów w DOMOTECE.

Z kolei architekci będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach, takich jak: "Zorganizuj swój projekt od A do Z z KIS List – szkolenie dla projektantów wnętrz", "Innowacyjne wizualizacje w twoim projekcie: jak wykorzystać AI i najlepsze praktyki współpracy", "ChatGPT i Claude AI – najlepsze praktyki wykorzystania sztucznej inteligencji dla architektów wnętrz", oraz "Instagramowy Game Changer: strategie dla projektantów wnętrz". To tylko niektóre z wielu dostępnych aktywności, które z pewnością dostarczą cennych narzędzi i wiedzy dla profesjonalistów z branży.

Dla mieszkańców stolicy weekend „Porozmawiajmy o wnętrzu” będzie doskonałą okazją, by uczestniczyć w wydarzeniu łączącym tak wiele wątków: najbardziej pożądane obecnie wyposażenie wnętrz, nowe trendy, technologie, sztukę i pasję. Już dziś warto zarezerwować w swoim kalendarzu czas, by na żywo zobaczyć, jak zmieniają się trendy, a także poznać rozwiązania, które pomogą odmienić każdą przestrzeń. Obecność na wydarzeniach jest bezpłatna po wcześniejszej rejestracji na stronie https://okkdesign.pl/poprzednie-edycje/edycja21/

Szczegółowy program wydarzeń dostępny będzie niebawem na stronie www.domoteka.pl i www.okkdesign.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.