Posezonowa konserwacja drewna
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Przełom lata i jesieni to czas intensywnych prac w ogrodzie, który przed zimą wymaga odpowiedniego zaopiekowania. Lista zadań do wykonania w tym okresie powinna obejmować także konserwację drewna, aby skutecznie przygotować je przed nadchodzącymi trudnymi warunkami pogodowymi. Marka Drewnochron podpowiada, jak odpowiednio zabezpieczyć drewno, by zachować jego funkcjonalność oraz walory estetyczne.
O mobilną architekturę ogrodową, jak np. meble łatwiej jest zimą zadbać, bo można je przechować pod zadaszeniem. Nie sposób jednak w ten sam sposób postąpić po sezonie z altaną czy ogrodzeniem, więc są one przez cały jesienno-zimowy okres wystawione na działanie niskich temperatur czy wilgoci. Aby zapewnić im skuteczną ochronę w tych wymagających warunkach, warto zaimpregnować je stosownym preparatem, jak np. Drewnochron Impregnat Eco&Protection. Dzięki technologii Extreme Aqua Stop, opierającej się na zastosowaniu specjalnych wosków, tworzy on hydrofobową powłokę, przez co woda nie wnika do środka, lecz spływa z powierzchni drewna. W rezultacie elementy ogrodowej architektury zyskują odporność na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, dodatkowo są też zabezpieczone przed działaniem grzybów pleśniowych. Wszechstronne właściwości impregnatu sprawiają, że za jednym razem można nim pomalować zarówno altany, jak i płoty czy meble, by po sezonie znów były efektowną ozdobą ogrodu.
Narażone na działanie zmiennej pogody są też deski tarasowe, które pozostawione pod chmurką w jesienno-zimowym okresie także muszą się mierzyć bezpośrednio z kapryśną w tym czasie aurą. W walce z wilgocią i innymi czynnikami atmosferycznymi, które mają negatywny wpływ na drewno, na powierzchniach płaskich świetnie sprawdzi się olejowanie. Olej marki Drewnochron dogłębnie penetruje surowiec i wzmacnia jego strukturę, zapobiegając rozsychaniu. W efekcie deski zyskują zabezpieczenie przed niszczącym działaniem zmiennych warunków pogodowych, a także przed promieniowaniem UV, plamami i zabrudzeniami.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.