Komunikaty PR

Pośrednik nieruchomości czy samodzielny zakup? Na co się zdecydować?

2020-06-23  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.13 MB )

Zakup mieszkania, domu czy działki to zazwyczaj najważniejsza życiowa inwestycja i nie ma nic gorszego niż źle ulokowane, skądinąd ogromne, pieniądze. Oczywiście można na własną rękę szukać swego miejsca na ziemi i liczyć na to, że się uda. Jednak to dość ryzykowne rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli nie ma się żadnego doświadczenia związanego z rynkiem nieruchomości. Dlatego też, aby czuć się bezpiecznie, warto oddać się w ręce specjalisty – pośrednika nieruchomości.

- Kupując jakąkolwiek nieruchomość trzeba mieć pewność, że zainwestowane pieniądze nie okażą się katastrofą. Warto więc maksymalnie obniżyć jakiekolwiek ryzyko strat. Agent nieruchomości będzie gwarantem poczucia bezpieczeństwa. Przede wszystkim pomoże rzeczowo przeanalizować możliwość zysków i strat, a także załatwi wiele formalności – mówi Andrzej Kazberuk z białostockiego biura nieruchomości Homefull.

Zakup czy sprzedaż nieruchomości zazwyczaj nie przydarza się nam często, ale zawsze ma to wpływ na jakość naszego dalszego życia. Skorzystanie z szerokiej oferty usług, jakie mają do zaoferowania biura nieruchomości i agenci, najczęściej spotyka się z podstawowym pytaniem: Ile to kosztuje?
 - Zazwyczaj koszt usługi biura nieruchomości to 3 procent od wartości inwestycji, ale ile by nie kosztowało warto skorzystać z porady doświadczonego pośrednika nieruchomości. Jego obecność najbardziej jest potrzebna w chwili uzgadniania warunków transakcji. Niejednokrotnie bywa tak, że strony potrafią zawzięcie walczyć o swoje oczekiwania finansowe, że tak naprawdę tylko pośrednik jest w stanie wyciszyć złe emocje i doprowadzić do pomyślnego końca transakcji – mówi Andrzej Kazberuk.

Kiedy szukamy odpowiedniej nieruchomości, doświadczony pośrednik pomoże nam sprecyzować nasze oczekiwania oraz możliwości finansowe i jako osoba dobrze orientująca się w realiach na lokalnym rynku nieruchomości podpowie nam, co jesteśmy w stanie nabyć.
 Proces wyszukiwania ofert, które będą dla nas odpowiednie, potrafi być bardzo czasochłonny i nie zawsze odnajdziemy faktycznie te ogłoszenia, które będą spełniać nasze oczekiwania. Agencje nieruchomości zazwyczaj dysponują dużą bazą własnych ofert, na które mają wyłączność.
 - Klient może z nich skorzystać tylko decydując się na usługi pośrednika – dodaj Andrzej Kazberuk z Homefull. - Co ważne, agenci obu stron współpracują ze sobą podczas transakcji .

Sprzedajesz – na co możesz liczyć?

Zawsze osoba sprzedająca chce uzyskać jak najlepszą (najwyższą) cenę, jednak bardzo często nie ma ona nic wspólnego z realiami. W ten sposób zainteresowanie ofertą jest znikome, a sprzedaż staje się niemożliwa. Doświadczony agent podpowie w jakich przedziałach cenowych umieścić ofertę, wcześniej oszacuje wartość nieruchomości. Dodatkowo pośrednik pokaże jak dzięki pewnym zabiegom najlepiej zaprezentować dom, mieszkanie, działkę czy lokal.
Profesjonalny agent nieruchomości będzie odpowiadał również za zorganizowanie sesji zdjęciowej, nakręcenie video przy użyciu profesjonalnego i nowoczesnego sprzętu. Podczas sprzedaży ważna jest tak zwana umowa Premium z klauzulą wyłączności. To rozwiązanie jest bardzo skuteczne i pozwala pośrednikowi rozwinąć skrzydła, a także reklamować ofertę w bardziej transparentny sposób.
Pomoc przedstawiciela agencji na pewno będzie nieodzowna podczas przygotowania dokumentów. Pośrednik może także szybciej zebrać wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do sprzedaży, jak m.in. akt nabycia nieruchomości, zaświadczenia ze spółdzielni, zaświadczenie o braku osób zameldowanych, wypis i wyrys z rejestrów gruntów itp.

Jednym słowem…

Zarówno sprzedający jak i kupujący dzięki pośrednictwu oszczędza czas, korzysta z większych możliwości biura, które dysponuje lepszymi narzędziami marketingowymi oraz większą wiedzą w tym zakresie. Warto więc zainwestować pieniądze, by móc cieszyć się swoim wymarzonym lokum lub korzystnie sprzedać swoją nieruchomość.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.