Potrójny must have 2024 dla Bizzarto
Wspaniałe wieści! Rada Ekspertów Łódź Design Festival przyznała prestiżowy znak jakości must have aż trzem nowościom w ofercie Bizzarto. Znakomite meble, których piękno i funkcjonalność docenili jurorzy, to projekty pracowni Grynasz Studio. Dodajmy, niejedyne w katalogu marki!
Ten plebiscyt ma wyjątkowe znaczenie. Obejmuje wyłącznie polskie projekty czy wyroby, i to wdrożone do produkcji – już obecne na rynku. Choć zgłoszenie może nadesłać każdy producent lub nabywca, znak jakości nadają w głosowaniu cenieni eksperci z dziedziny designu. Aby zdobyć ich uznanie, dany model musi reprezentować najwyższą jakość wykonania. Powinien także trafnie odpowiadać na współczesne potrzeby.
W tym roku Rada Ekspertów wskazała na 81 rynkowych znakomitości o niezwykle zróżnicowanym charakterze. Są tu m.in. awangardowe lustra, audiofilski sprzęt muzyczny, wydawnictwa oraz aplikacje. W kręgu mebli spektakularny, bo potrójny triumf przypadł pracowni Grynasz Studio – prowadzonej przez Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza z zespołem projektantów – oraz marce Bizzarto. Oto wyróżnione przez ekspertów modele.
Fotel Bofii – komfort w hołdzie Bofillowi
Ten niepowtarzalny mebel do relaksu zainspirowały prace wyjątkowego hiszpańskiego architekta postmodernisty – Ricardo Bofilla. Fotel występuje w dwóch wariantach różniących się rozmiarami podłokietników i poduszek oparcia. Kryje się tu zachęta, by we wnętrzu tworzyć wyjątkowe zestawienia obu modeli w wybranych obiciach.
Rzecz jednak nie tylko w estetyce! Elegancki cokół (do wyboru: tapicerowany lub fornirowany dębem) został cofnięty nie tylko po to, by eksponować siedzisko niczym dzieło sztuki. Ułatwia też wstawanie. A ponieważ jest obrotowy, pozwala z lekkością zmieniać widoki albo rozmówców. A co najważniejsze, starannie dobrane parametry oparcia sprawiają, że to wymarzony fotel do wypoczynku. Zwłaszcza gdy uzupełni go dopasowany stylistycznie podnóżek.
Kolekcja mebli Torii – mała Japonia
Skojarzenia z Krajem Kwitnącej Wiśni są tu nieodparte. Rzeźbiarskie stelaże z jasnego lub ciemnego drewna nawiązują do ikonicznych bram torii, od których seria wzięła nazwę. W elementach tych jest pewna surowość. Kto chce, może się nią cieszyć, wybierając model z twardym podłokietnikiem. W innym przypadku idealną równowagę wprowadzą tu miękko profilowane poduszki.
Wyrafinowana elegancja kolekcji mebli wypoczynkowych Torii stanowi propozycję dla osób poszukujących wyrafinowanej nowoczesnej elegancji. Z myślą o nich projektanci przygotowali do wyboru nie tylko dwa kontrastujące wybarwienia drewna, ale także bogatą gamę tkanin obiciowych.
Łóżko Aztec – 3 wzory wezgłowi
To jedna z aż 5 nowych propozycji Grynasz Studio i Bizzarto do sypialni, w której śnić się będą najpiękniejsze sny. Unikatowy kształt zagłówka w modelu Aztec czerpie z azteckich motywów zdobniczych. Jednak utrzymany w bieli czy błękicie potrafi się skojarzyć także z obłokiem, natomiast w intensywnych kolorach odsłania związki z estetyką art déco.
Koneserzy wzornictwa bez wątpienia zwrócą uwagę, że model ten występuje w trzech wariantach wielkości i wzoru – od skromnego po efektownie rozbudowany. Ten ostatni, najszerszy, może być wyposażony w podręczne półeczki, pełniące funkcję stolików nocnych. Podobnie jak nóżki, elementy te dostępne są w wielu wybarwieniach drewna, a wszystkie warianty zagłówka – w różnorodnych obiciach z harmonizującymi lub kontrastującymi lamówkami.
Do zobaczenia w Łodzi!
Ukoronowaniem plebiscytu must have – organizowanego już od 2011 roku – są wystawy wyróżnionych obiektów. Już teraz więc zapraszamy na Łódź Design Festival, w tym roku od 21 do 26 maja. To znakomita okazja, by przekonać się, że polskie projekty i polskie produkty należą do europejskiej czołówki. Mówią o tym znakomite formy, doskonałe parametry użytkowe, innowacyjne technologie oraz wysokiej klasy materiały – od eksperymentalnych po bardzo tradycyjne, ale odkrywane na nowo.
Tylko na własne oczy można się przekonać, że wyróżnikiem polskiej produkcji wciąż jest też perfekcja rzemieślniczego wykonania, coraz rzadziej spotykana w innych krajach. Przekłada się ona na doskonały wygląd oraz wyjątkowy komfort użytkowania. Zachęcamy, by przekonać się o tym osobiście – ale już nie na wystawie, a w salonach Bizzarto.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.