Powrót do szkoły: metamorfoza pokoju ucznia z akcesoriami Peka
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Nowy rok szkolny to dobry pretekst, by dokonać zmian w aranżacji pokoju ucznia. Młodszym dzieciom, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze szkołą niezbędne będzie ergonomiczne biurko. Starsze docenią wygodne miejsce do nauki, które nie będzie ingerować w młodzieżowy styl pokoju. Wszystkim, którzy poszukują niekonwencjonalnych rozwiązań z pomocą przychodzi marka Peka – specjalista od funkcjonalnych akcesoriów meblowych.
Jak się okazuje biurko ucznia i kuchnia mają ze sobą sporo wspólnego. W obu przypadkach liczy się duża powierzchnia robocza blatu, swobodny dostęp do zawartości szafek czy szuflad, a także odpowiednia organizacja ich zawartości. Przekonała się o tym Anita Łopatka z Peki, mama tegorocznej „pierwszoklasistki”.
Oboje z mężem na co dzień dużo czasu poświęcamy praktycznej organizacji przestrzeni kuchni, więc sami zaprojektowaliśmy narożne biurko naszej córki, które oferowało jej wystarczającą ilość miejsca do pracy. Utrudniony dostęp do szuflad i szafek pod blatem powodował jednak, że nie było ono wygodne. Lena nie do końca polubiła swoje biurko i będąc jeszcze w zerówce często odrabiała prace domowe w salonie – opowiada mama dziewczynki.
Ta lokalizacja była jednak zupełnie niedostosowana do wzrostu kilkuletniej dziewczynki, co w przyszłości mogło niekorzystnie odbić się na jej zdrowiu. Dlatego tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego postanowiliśmy wspólnie zastanowić się, co zrobić, aby Lenie było łatwiej, a ja żebym nie przejmowała się bałaganem w salonie – dodaje Anita Łopatka.
Metamorfoza pokoju pierwszoklasistki
Pierwsza wspólna decyzja dotyczyła zmiany układu biurka. Układ narożny zmieniono na linearny, a wszystkie szafki spod blatu przeniesiono pod ścianę. Szybko okazało się też, że akcesoria Peki, na co dzień wykorzystywane w projektach kuchni, mogą przydać się również do zorganizowania strefy nauki. Za pomocą dodatkowych elementów meblowych podniesiono szafki i biurko na odpowiednią wysokość, dostosowaną do wzrostu dziewczynki. Pod blatem, na całej szerokości biurka zamontowano wysuwaną półkę EXTENDO. To idealne miejsce na przechowywanie papieru do rysowania czy podręczników.
Dobra organizacja biurka
Aby przestrzeń sprzyjała kreatywnym pracom, a jednocześnie była dobrze zorganizowana, niezbędne są pojemniki, kubki i pudełka na artykuły papiernicze. W tej roli świetnie sprawdziły się pojemniki kuchenne i organizery łazienkowe. Dziewczynka może w nie wkładać kredki, pisaki, gumkę do ścierania, kolorowe taśmy klejące czy temperówkę. Jest szansa, że nie będzie już gubić każdego dnia swoich szkolnych drobiazgów!
Wnętrza szuflad zostały wyłożone matami antypoślizgowymi. Takie rozwiązanie pomaga utrzymać czystość, zwłaszcza jeśli dziecko przechowuje tam farby, brokatowe kleje i podobne, łatwo brudzące materiały plastyczne. Z boku biurka przymocowano wieszak na akcesoria, aby Lena mogła łatwo odwieszać na nim plecak.
Regulacja wysokości
Praktycznym rozwiązaniem w pokoju młodzieżowym będzie biurko z regulowaną wysokością. Możliwość stworzenia takiego rozwiązania daje stelaż elektryczny biurka, oferowany przez Peka. Wysokość blatu można regulować w zakresie od 65 do 130 cm, aby zapewnić ergonomiczną pozycję podczas pracy. Zmiana wysokości odbywa się za pomocą przycisków na panelu. A zmiana pozycji podczas nauki z siedzącej na stojącą i na odwrót mobilizuje ciało do ruchu, sprzyja zdrowiu i poprawia samopoczucie. Nastolatki z pewnością docenią też to, że blat biurka może być wykonany indywidualnie w taki sposób, aby komponował się z wnętrzem. Jeśli się zniszczy lub jego właściciel zażyczy sobie zmiany stylu pokoju, w każdej chwili można go wymienić, a stelaż wykorzystać ponownie.
Jak się okazuje aranżacja pokoju ucznia z systemami marki Peka, może być równie prosta i przyjemna jak urządzanie kuchni.
Fot. mat. prasowe Peka

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.