Komunikaty PR

Powrót klasycznego stylu - rolety wolnowiszące zaciemniające odzyskują popularno

2021-06-18  |  11:00
Biuro prasowe

Rolety wolnowiszące zaciemniające- dlaczego zyskują na popularności?

Rolety wolnowiszące zaciemniające to najstarszy rodzaj osłony okiennej. Te eleganckie rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne w wielu polskich domach. A co wpływa na jego popularność? I dlaczego tak wielu Polaków decyduje się na wybór tego rodzaju rolet? Zdradzamy poniżej.

 

Dostosowane do każdego stylu

Rolety wolnowiszące zaciemniające mogą stanowić doskonałe wykończenie każdego salonu lub sypialni, niezależnie od stylu, jaki dominuje we wnętrzu. Rolety nie tylko wyglądają elegancko, ale są również dostępne w szerokiej gamie kolorów, które stanowić będą doskonałe dopełnienie aranżacji. Wśród rozwiązań dostępnych na rynku znajdziemy rolety typu blackout, które pozwolą na całkowite zaciemnienie wnętrza (doskonale sprawdzą się w pokojach dla dzieci*), czy ciemne, lecz wzorzyste rolety, które nadadzą wnętrzu głębię i przestrzenność.

Dopasowane do funkcji pomieszczenia

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz rolet do salonu, czy pomieszczeń biurowych, rolety wolnowiszaące zaciemniające stanowią świetne rozwiązanie. Znakomicie nadają się zarówno do biura, jak i mieszkania. Częściowo wynika to z faktu, że dostosować można je do każdego rodzaju i rozmiarów okien, w tym do okien sięgających od podłogi do sufitu, które występują w wielu budynkach biurowych. Dzięki temu rolety wolnowiszące zaciemniające mogą stanowić element każdego okna, a także pozwalać w szybki sposób kontrolować ilość światła wpadającego do budynku. Ciekawostką jest też możliwość wykorzystania rolety jako… ekranu projekcyjnego. Jej faktura i rozmiar pozwolą przesłonić różnego rodzaju wnęki, umożliwiając wyświetlanie filmu lub slajdów.

Prosty montaż

Rolety wolnowiszące zaciemniające nie wymagają od użytkownika wykonania skomplikowanych prac montażowych. Dodatkowo możemy zamontować je nad oknem, poza wnęką okienną, czy na skrzydle okna.

Jak mówi Agnieszka Gołębiewska, reprezentująca markę ANWIS: Roleta może być wyposażona także w kasetę oraz prowadnice, które zapewnią jej stabilne prowadzenie i przyleganie do szyby. Takie rozwiązanie ograniczy to możliwość kołysania materiału podczas ewentualnych podmuchów wiatru, czy uchylania okna.

Większy komfort przebywania w pomieszczeniu

Upalne letnie dni dają się we znaki nie tylko mieszkańcom domów, ale także pracownikom. Nie w każdym pomieszczeniu jest bowiem możliwość zamontowania klimatyzacji. Rolety wiszące stanowią zatem jedną z alternatyw, które zmniejszą ilość światła dostającego się do pomieszczenia podczas lata, zapewniając przyjemny cień. Na dodatek większość dostępnych rolet posiada wymagane atesty i są przyjazne alergikom.

Odpowiedź na tytułowe pytanie wydaje się być prosta. Rolety wolnowiszące zaciemniające stają się coraz bardziej popularne ze względu na walory dekoracyjne połączone z łatwością użytkowania. W praktyce wykorzystać można je zarówno w lokalach mieszkalnych, biurach, salach konferencyjnych oraz budynkach użyteczności publicznej. I dzięki temu są doceniane przez wielu z nas.

 

*zabezpieczenia Child Safety – zapobiegają tworzeniu się niebezpiecznej pętli w systemach sterowanych łańcuszkiem koralikowym.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.