Poznaj jury konkursu Samsung Projektuj z Bespoke
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Marka Samsung zaprosiła studentów architektury, architektów, projektantów i stylistów wnętrz do udziału w konkursie Projektuj z Bespoke. Tegoroczny skład jury, które oceni prace konkursowe, tworzy aż jedenastu ekspertów i praktyków z branży architektury wnętrz. Od redaktorów naczelnych i dziennikarzy najlepszych magazynów oraz portali poświęconych tematyce aranżacji przestrzeni, przez znamienitych architektów, po wykładowców Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Gdańsku – gremium jurorskie konkursu Samsung Projektuj z Bespoke prezentuje się wyjątkowo barwnie. Zapraszamy do zapoznania się ze składem, który będzie oceniał zgłoszone projekty.
Zasady konkursu
Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie Projektuj z Bespoke mają za zadanie zaprojektowanie kuchni z uwzględnieniem lodówki Bespoke oraz innego wybranego sprzętu kuchennego marki Samsung. Kolejnym krokiem jest publikacja zgłoszonej pracy w mediach społecznościowych wraz z dwoma dedykowanymi hasztagami: #projektujzbespoke oraz #kuchniasamsung. Projekty należy zgłaszać wgrywając pracę za pomocą formularza kontaktowego, dostępnego na stronie konkursowej projektujzbespoke.pl a termin składania prac kończy się 6 grudnia 2021 r.
"Jesteśmy świadkami wchodzenia do wnętrz nowego trendu: oto urządzenia elektroniczne zyskują miękki, plastyczny wygląd i wyraz. Jeśli dodamy do tego fakt, że lodówka Bespoke jest modułowa to okazuje się, że mamy produkt pozwalający na nową formę ekspresji we wnętrzu. Temu poświęcony jest ten konkurs - oczekujemy od uczestników by eksplorowali i wyznaczyli nowe trendy w postrzeganiu tego czym jest współczesna kuchnia." – mówi o konkursie Jan Sikora, przewodniczący Jury.
Eksperci z wieloletnim doświadczeniem w jury
Prace oceni tym razem bardzo wyjątkowa komisja, której przewodniczącym jest Jan Sikora – profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, który prowadzi na Wydziale Architektury i Wzornictwa swoją autorską Pracownię Przestrzeni Publicznych. Profesor Jan Sikora jest także właścicielem renomowanej pracowni Sikora Wnętrza. Za swe projekty otrzymał liczne krajowe i międzynarodowe nagrody m.in. Nagrodę Architektoniczną Polityki, nagrodę A’Design Award, Bryłę Roku czy Library Interior Design za projekt Stacji Kultura. Do jury dołączyli także arch. wnętrz Ada Skwira i Małgorzata Liebhart (właścicielki pracowni WZ Studio), Anna Grużewska, (red. naczelna ,,Czas na Wnętrze”, dziennikarka, wybitna znawczyni designu oraz malarstwa), Agnieszka Gruszczyńska-Hyc (red. naczelna ,,Dobre Wnętrze”, Urządzamy.pl, ,,M jak mieszkanie”, związana z rynkiem mediów architektonicznych i wnętrzarskich od 2001 r.), Michał Bachowski (redaktor portalu NOIZZ, współpracujący także z festiwalem GdyniaDesign Days jako członek rady programowej i kurator wystaw), arch. Jacek Tryc (członek zarządu Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, właściciel cenionej pracowni Jacek Tryc Wnętrza), arch. Wioleta Cieślik (Kierownik Działu Decoroom Kitchen w pracowni Decoroom), dr Szymon Hanczar (wykładowca ASP Wrocław i założyciel studia projektowego hanczar studio), Kamil Białas (wydawca i red. naczelny ,,WhiteMAD”) oraz Agnieszka Niedzielak-Kowalska (redaktor portalu elledeco.pl).
Komisja brać będzie pod uwagę: kreatywność pracy konkursowej, związek pracy konkursowej z tematem, funkcjonalność wnętrza, kreatywność i oryginalność projektu, estetykę zastosowanych rozwiązań, ewentualne indywidualne projekty elementów wyposażenia, ich oryginalność i jakość, jakość i poziom prezentacji projektu, zgodność projektu ze współczesną wiedzą, nauką i technologią, zgodność założeń i wytycznych z rezultatem oraz profesjonalizm realizacji pod względem procesowym, zakresowym i budżetowym.
Nagrody i kategorie
Łączna suma nagród w konkursie wynosi 20 000 PLN brutto. W kategorii ,,Projekt Koncepcyjny” zwycięzca otrzyma 5 000 PLN brutto. Za miejsce drugie przewidziano nagrodę w wysokości 3 000 PLN brutto, natomiast za trzecie miejsce, 2 000 PLN brutto. W kategorii ,,Projekt Zrealizowany”, przewidziano także trzy nagrody. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 5 000 PLN brutto. Za miejsce drugie przewidziano nagrodę w wysokości 3 000 PLN brutto, zaś za miejsce trzecie 2 000 PLN brutto.
Uczestnicy mogą aplikować w dwóch kategoriach: projekt koncepcyjny i zrealizowany. Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać jeden dowolny produkt AGD marki Samsung i lodówkę Bespoke.
Szczegółowe zasady konkursu, dostępne w regulaminie na stronie: projektujzbespoke.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.