Komunikaty PR

Poznaj Ranking TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem. Tak głosowali Polacy

2023-02-06  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Piszczałka
Publicon Services Sp. z o.o

pl. Grunwaldzki 23
50-365 Wrocław
a.piszczalka|publicon.pl| |a.piszczalka|publicon.pl
721291712
https://publicon.pl

Choć zima kojarzy się z górami i szaleństwem na stokach narciarskich, to coraz więcej osób decyduje się wyjechać nad morze. To zasługa m.in. zdrowego, nasyconego jodem powietrza, pięknych krajobrazów, a także dużo niższych cen niż na południu Polski. Aby ułatwić decyzję, dokąd wybrać się na tegoroczne ferie, Magazyn Travelist zorganizował ogólnopolskie głosowanie na najlepszy zimowy kierunek nad polskim morzem. Oto najnowszy ranking przygotowany w oparciu o głosy internautów.

 

A może nad morze?

Zimą nad morzem można nic nie robić, a jak mawiał Kubuś Puchatek – z nic nierobienia wychodzą najlepsze cosie. I tak, tylko zimą można poczuć niesamowitą lekkość,  spacerując po plaży i nie zatapiając się w piasku. Wreszcie odróżnić mewę od rybitwy i pochwalić się dzieciakom, bo latem to my zajmujemy ich miejsce. W pięknym porcie, wzdłuż którego są klimatyczne tawerny i restauracje, można posłuchać jak przycumowane kutry, ocierając się o odbojniki, wyją i skrzypią, opowiadając niesamowite historie. Można oglądać popis siły morza w czasie sztormu i poczuć krople wody rozbryzgującej o falochron. To świetna lekcja pokory dla dzieci. Można dojechać pociągiem i prosto z dworca, podążając piękną promenadą, poczuć klimat morskiego miasteczka. (…) Jeśli kąpiel w morzu nie wchodzi w grę, liczne baseny w hotelach oferują swoje atrakcje. pisze Paweł S., zwycięzca konkursu na najlepszy argument za zimowym pobytem nad morzem.

 

1. Kołobrzeg

Najwięcej głosów internautów w plebiscycie otrzymał Kołobrzeg. Nadmorski kurort poza jego głównym atutem, czyli dostępem do pięknej i szerokiej plaży (miejscami nawet do 200 m), kusi zimą mnogością atrakcji. Warto tam zajrzeć do zabytkowych kościołów, Bazyliki Mariackiej, Baszty Lontowej z XV w., wejść na molo (o tej porze roku darmowe) czy przespacerować się najdłuższym nadmorskim deptakiem  w kraju, liczącym aż 3 km.

 

Poszukujących regeneracji ucieszy fakt, że miasto jest największym uzdrowiskiem w Polsce. Słynie ono nade wszystko z zabiegów bazujących na solance i borowinie. Warto przy okazji skosztować wody ze źródła solankowego. Rodzice z kolei docenią atrakcje dla dzieci: Muzeum 6DMaszoperia, Ukryta Kraina czy Miasto Myszy. Punktem obowiązkowym w Kołobrzegu jest także historyczna latarnia morska, z której rozciąga się piękna panorama na miasto i morze. 

 

  • (...) Będąc w Kołobrzegu, nigdy nie odpuszczaj sobie spaceru Starym Miastem – wąskimi uliczkami, między odbudowanymi po wojnie kamienicami w stylu, którego nie ma chyba żadne inne polskie miasto – trochę zachodnim, trochę kameralnym, na pewno urokliwym, nie pozwalającym zapomnieć o historii i pięknie tego miejsca. – mówi Paulina S. 

Zima  w Kołobrzegu daje także możliwości uprawiania wielu różnych sportów. Mowa między innymi o łyżwiarstwie czy morsowaniu. Kiedy do tego dodamy organizowane przy niskich temperaturach spływy tzw. SUP-em po rzece Parsęcie czy blokarty (forma niewielkiego jachtu lądowego na kółkach, a w wersji zimowej na płozach), to najwyższe miejsce na podium wydaje się być jak najbardziej zasłużone. 

2. Świnoujście

Miasto położone na 44 wyspach było o krok od wygranej. Zaledwie 3 głosy dzieliły je od pierwszego miejsca. Również poza sezonem zachwyca swoją aurą. Najszersza plaża w Polsce wraz z nadmorskim deptakiem zachęca do spacerów. W Świnoujściu znajduje się też najwyższa latarnia morska nad Bałtykiem. Na szczyt prowadzi 308 schodów, a jej wysokość to prawie 65 metrów. Kolejnym ciekawym punktem widokowym jest zabytkowa wieża kościoła św. Marcina Lutra

 

Poszukując pomysłów na spędzenie wolnego czasu, warto rozważyć spacer transgraniczną promenadą do słynnych niemieckich kurortów Ahlbeck i Heringsdorf. Miłośników historii z pewnością zaciekawią zabytkowe forty Twierdzy Świnoujście czy tajemnicze Podziemne Miasto. Przyjemnym zakończeniem dnia będzie relaks w największym kompleksie wypoczynkowym nad Bałtykiem – Baltic Park Molo z aquaparkiem. To świetne miejsce na romantyczny wieczór! Można tu podziwiać zachód słońca z 13. piętra. Ten nadmorski kurort będzie idealnym pomysłem na wyjazd zarówno dla tych, którzy szukają odpoczynku, jak i dla pragnących wrażeń i atrakcji.

 

3. Gdańsk

To jedno z tych miejsc, w których można korzystać zarówno z uroków natury, jak i doświadczyć wielkomiejskiego życia. Nie bez powodu pojawiło się ono parę lat temu w zestawieniu dziennika „The Guardian”, w którym wskazano  40 najgorętszych kierunków na podróż. Obowiązkowym punktem na turystycznej mapie Gdańska jest Główne Miasto. To tutaj znajduje się m.in. Długi Targ, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Ratusz, Kościół Mariacki czy słynna Brama Żuraw

 

Zimą warto odwiedzić najsłynniejsze gdańskie muzea – a jest tu co zwiedzać! Miłośnicy historii powinni zaplanować wizytę w Muzeum II Wojny Światowej, którego główna wystawa mieści się aż 14 metrów pod ziemią. Muzealnymi perłami, są również Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum Bursztynu. A jeśli zwiedzanie chcemy dopełnić rozrywką w rodzinnym gronie, trzeba wybrać się do Ośrodka Kultury Morskiej oraz Centrum Hewelianum. To interaktywna ekspozycja dla dzieci i dorosłych, w ramach której poprzez ciekawe eksperymenty i aktywności można poznawać historię, naukę i kulturę. 

 

Ale Gdańsk to także idealne miejsce dla miłośników zimowych aktywności na świeżym powietrzu. Gdy temperatury spadają, na tutejszych plażach (szczególnie w Jelitkowie) pojawiają się miłośnicy morsowania. To właśnie w Trójmieście od 1975 r. działa Gdański Klub Morsów, najstarsza polska organizacja zrzeszająca fanów zimnych kąpieli. A po dniu pełnym mroźnych atrakcji (lub spokojnego zwiedzania) można skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej. Miejscem wartymi uwagi jest z pewnością Wyspa Spichrzów będąca kulinarnym sercem Gdańska. To tutaj znajduje się m.in. Słony Spichlerz z food courtami serwujący dania kuchni z całego świata.

 

4. Ustka

Czwarte miejsce w konkursie zdobyła Ustka. Zimą warto odwiedzić to miejsce chociażby ze względu na sprzyjający zdrowiu mikroklimat. Właśnie to miasto zostało uznane za najczystsze spośród polskich uzdrowisk. Ale Ustka przyciąga turystów nie tylko ze względu na prozdrowotne właściwości. Warte uwagi o każdej porze roku jest choćby Muzeum Minerałów, w którym znajdziemy skamieniałości, minerały, muszle sprzed milionów lat czy odlew szkieletu dinozaura. 

 

Ciekawe będzie również zwiedzanie Bunkrów Blüchera – to jedno z najbardziej znanych historycznych miejsc na polskim wybrzeżu. Obowiązkowym punktem wycieczki jest wreszcie Latarnia Morska, która mierzy niecałe 20 metrów. To jedna z najniższych latarni w Polsce, dzięki czemu nawet dzieci zdobędą ją z łatwością. Mimo że budynek nie jest wysoki, to widok na Bałtyk zapiera dech w piersiach.

 

Kolejne miejsca w rankingu TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem zajęły: Sopot, Międzyzdroje, Półwysep Helski, Gdynia, Mielno i Jastrzębia Góra. Więcej informacji na temat Rankingu znajduje się na stronie Magazynu Travelist: https://magazyn.travelist.pl/top-10-miejsc-na-ferie-nad-baltykiem/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Services Sp. z o.o
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże BRAK ZDJĘCIA
2024-08-09 | 13:40

Jak składać reklamację za opóźniony lub odwołany lot?

Wyjeżdżając na upragnione i długo planowane wakacje, oczekujemy samych dobrych chwil. Marzymy o słońcu, relaksie na plaży, odkrywaniu i zwiedzaniu nowych miejsc. Niestety, może zdarzyć się, że na wakacje wylecimy z opóźnieniem
Podróże BRAK ZDJĘCIA
2024-08-09 | 11:00

Nowy program poleceń dla użytkowników Travelist.pl

Portal rezerwacyjny Travelist.pl wprowadził nowy, atrakcyjny program poleceń dla swoich klientów. Akcja opiera się na prostych i przejrzystych zasadach – za każdą poleconą osobę, która zrealizuje pobyt
Podróże BRAK ZDJĘCIA
2024-08-09 | 10:00

Ruszyła hotelowa wyprzedaż – Summer Black Weeks na Travelist

Półmetek wakacji to doskonała okazja, by zaplanować wymarzony wypoczynek w Polsce lub za granicą – jeszcze tego lata, w chłodniejszych miesiącach albo w kolejnym sezonie. Na portalu rezerwacyjnym Travelist.pl

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.