Praca z domu – to prostsze niż myślisz
Nowicki PR
ul. Filtrowa 68 lok. 86
02-057 Warszawa
jaroslaw.kril|nowickipr.com| |jaroslaw.kril|nowickipr.com
502 538 324
nowickipr.com
Czy sytuacja, w której się znaleźliśmy na trwałe zmieni codzienne funkcjonowanie milionów ludzi? Czy zmiany w sposobie wykonywania naszych obowiązków będą trwałe i czy aby domowe stanowisko pracy nie stanie się wkrótce standardem? Home office, który do niedawna był luksusem, teraz jest codziennością. Systemy Raumplus pomagają nam stworzyć komfortowe domowe biuro.
Coraz częściej pracownicy wykonują swoje obowiązki zdalnie. Ostatnie tygodnie tylko przyśpieszyły trend przenoszenia pracy z biur do domu. Już nie tylko przedstawiciele wolnych zawodów pracują w ten sposób. Jeśli do pracy wystarczy komputer i szybkie łącze internetowe, możemy wykonać wszystkie zadania nie ruszając się z salonu czy sypialni. Jednak na dłuższą metę praca w łóżku czy przy stole może być uciążliwa. Warto wówczas wygospodarować trochę miejsca na „home office”. Jak to zrobić? Podpowiada firma Raumplus.
Niemiecka marka proponuje umieścić domowe biuro w szafie. To świetne rozwiązanie! Bo przecież nie każdy z nas może pozwolić sobie na wydzielenie osobnego pomieszczenia na gabinet. Dzięki zamawianym na wymiar rozwiązaniom Raumplus możemy na ten cel przeznaczyć nawet nieustawny skos. Gdy swoje obowiązki wykonujemy codziennie, chcemy by po 8 godzinach dom znowu stał się tylko domem. Z systemami Raumplus to proste. Wyjście z pracy to zasunięcie drzwi przesuwnych.
Domowe stanowisko pracy Raumplusa jest ergonomiczne i funkcjonalne, ale przede wszystkim pomyślane tak, aby zwiększyć nasz komfort. Wysokość blatu biurka można dopasować do swojego wzrostu. Systemy marki pozwalają też na indywidualną konfigurację przestrzeni pracy. To od nas zależy, gdzie umieścimy półki lub przegrody na dokumenty
i w którym miejscu szuflada będzie dla nas najbardziej poręczna. Nieocenionym rozwiązaniem jest możliwość schowania wewnątrz fotela (nie zawsze przecież fotel biurowy idealnie pasuje do stylu wnętrza). Zamykane za drzwiami biuro to też rozwiązanie dla stroniących od pedantyzmu. Schowanie „twórczego bałaganu” jest łatwe i szybkie.
Dla wielu pracowników, którzy dziś zostali zmuszeni do pozostania w domu, problemem staje się zachowanie „work-life balance”, gdy od pracy dzieli ich zaledwie kilka metrów. Psychologowie podkreślają, że mentalnej higienie sprzyja oddzielenie życia zawodowego od prywatnego. I właśnie w tym mogą pomóc rozwiązania biurowe Raumplus, z systemami drzwi przesuwnych. www.raumplus.pl

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.