Komunikaty PR

Praca zdalna — wygoda czy udręka? Jak zapewnić sobie spokój podczas pracy w domu

2020-05-27  |  09:10
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania KC ( 0.31 MB )

Home office w ostatnich miesiącach stał się codziennością wielu osób. Niektórzy bardzo cenią sobie to rozwiązanie, ponieważ warunki, jakie mają w domu, sprzyjają ich skupieniu, organizacji i wykonywaniu zadań. Jednak duża część osób nie może się doczekać powrotu do biura. Wynika to z faktu, że w domu ciężko jest im znaleźć spokojne i ciche miejsce do pracy. Jak zorganizować domową przestrzeń, aby zapewnić sobie ciszę i spokój?

 

Telekonferencje, rozmowy, koordynacja ważnych projektów, pisanie angażujących treści — to część zadań, jakie wykonujemy, będąc na home office. Co, jeśli w tle słychać jednak szczekanie psa, przejeżdżającą karetkę, śmieciarkę lub dzieci bawiące się na placu zabaw pod blokiem? Te wszystkie czynniki mogą wpływać na niską efektywność pracy. 

 

Ważnym aspektem, który powinien nami kierować przy wyborze mieszkania lub domu, jest jego akustyka. Niestety wciąż niewielu z nas zwraca na nią uwagę. Wynika to często z niedoinformowania. Z pomocą przychodzi Stowarzyszenie Komfort Ciszy, które od lat propaguje wiedzę dotyczącą akustyki w budownictwie. Jak zatem poradzić sobie w momencie, kiedy już zakupiliśmy mieszkanie lub dom, a wciąż przeszkadza nam otaczający hałas?

 

Dobrym rozwiązaniem może okazać się zainwestowanie w dodatkową izolację i jest na to kilka sposobów:

 

  1. Jeżeli hałasy, które nam najbardziej przeszkadzają, to kwestia głośnych sąsiadów, to dość prostym rozwiązaniem jest nieznaczne obniżenie poziomu swojego sufitu poprzez zamontowanie jego lekkiej, podwieszanej wersji z suchej zabudowy z wypełnieniem w środku. Pomoże nam tutaj wysoko pochłaniająca dźwięki wełna mineralna, np. szklana w matach lub płytach o grubości około 5 cm.

  2. Kiedy nie stać nas na wyciszenie wszystkich pomieszczeń, dobrym rozwiązaniem może być wyciszenie jednego z nich (np. domowego biura, lub pomieszczenia, w którym mamy swoje stanowisko pracy). Jeżeli pozwala nam na to ilość miejsca, najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie przedścianki akustycznej z odpowiednim wypełnieniem. Wówczas bardzo ważne jest, aby materiał izolacyjny wypełniający lekkie konstrukcje z gips-kartonu miał jak najbliższy wartości 1,0 współczynnik pochłaniania dźwięku AW (alfa) spotykany na etykietach czy w dokumentacji wyrobu.

 

Rodzaje i jakość materiałów, na jakie się zdecydujemy, jest bardzo ważna, tym bardziej że musimy zachować kompromis grubości. Nie możemy przecież pozwolić sobie na zabranie 20 cm z żadnego pomieszczenia, dlatego materiał wypełniający musi być maksymalnie skuteczny już od grubości kilku centymetrów. Z tego względu warto dokładnie czytać etykiety opakowań produktów i wybierać te materiały, które spełniają odpowiednie normy akustyczne. Dzięki takiej inwestycji możemy zbudować sobie w domu idealny, wyciszony zakątek, który pozwoli nam na efektywną pracę, z dala od hałasu i niechcianych dźwięków. Wówczas „home office” nie brzmi już tak strasznie i może okazać się miłą odmianą pracy. 


 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.