Praktyczne porady na świadome zakupy
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Praktyczne porady na świadome zakupy
Dobre nawyki zakupowe to wspaniały gest w stronę naszej planety. Jak prawidłowo dokonywać zakupów? Odpowiedź brzmi: rozmyślnie, oszczędnie i ekologicznie! Wprowadź w życie poniższe rozwiązania i kupuj świadomie, dbając tym samym o środowisko.
Od czego zaczynamy…
Ogranicz niepotrzebne wydatki. Przed wyjściem do sklepu sprawdź, jakich artykułów brakuje w Twojej lodówce lub szafie i zrób listę. Z punktu widzenia psychologii dobrym pomysłem jest jej odręczne spisanie. Otóż dla naszej podświadomości takie działanie to sygnał, że właśnie zawarliśmy kontrakt. To większa szansa, że w trakcie zakupów nie “złamiemy” go.
Zabierz torbę wielokrotnego użytku. Przygotuj jedną torbę płócienną i miej ją zawsze przy sobie na wypadek spontanicznych zakupów. Ponadto, idąc po owoce i warzywa zabierz tkane eko woreczki - z łatwością zrobisz je sama lub kupisz w markecie. Poprzez takie działania unikniesz gromadzenia plastiku w swoim mieszkaniu. Jak wiadomo, jednorazowe tzw. foliówki przynoszą więcej szkody dla środowiska niż faktycznych korzyści.
Nie kupuj z nadmiarem, zwłaszcza żywności. Możliwe, że za 2-3 dni będziesz musiała ponownie zrobić zakupy, więc produkty kupione w dużej ilości mają większe szanse zepsuć się w Twojej lodówce, zanim pojawi się ochota je zjeść.
Kupuj rzeczy dobrej jakości
Sprawdź informacje o składzie i sposobie wyprodukowania. Znajdziesz je na etykiecie,
a w niektórych przypadkach warto też sięgnąć do internetu i dowiedzieć się więcej
o producencie. Przy okazji zapoznasz się z jego certyfikatami jakości i poczytasz opinie innych użytkowników na temat produktu. Dzięki temu unikniesz impulsywnych i nieprzemyślanych zakupów. Kupowanie rzeczy dobrej jakości opłaca się - nawet jeżeli pojedynczy wydatek na jakościowy produkt będzie większy, bo w perspektywie czasowej może się okazać, że i tak zaoszczędzimy.
Kupuj od odpowiedzialnego producenta
Dobry producent wytwarza nie tylko jakościowe produkty, ale także dba o środowisko: wykorzystuje zrównoważone technologie, minimalizuje ilość odpadów i szuka innowacyjnych ekologicznych rozwiązań dla swojej produkcji. Jednym z takich odpowiedzialnych producentów w Polsce jest marka Wendre. Jej nowa linia kołder i poduszek EKO, wykonanych w całości z materiałów recyklingowych stała się prawdziwym hitem. Tkaniny z których zostały wyprodukowane mają kolor złamanej bieli, ponieważ w procesie produkcji nie poddano ich żadnej chemicznej obróbce. Tekstylia tej linii są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale również wygodne i przyjemne w dotyku. Pikowana poduszka EKO idealnie dostosowuje się do naturalnego ułożenia szyi i głowy, a lekka puszysta kołdra to idealny wybór dla osób ceniących ciepło i komfort podczas odpoczynku. Produkty tej linii są przyjazne alergikom, minimalizują rozwój roztoczy kurzu domowego, są uniwersalne i przeznaczone do użytku przez wszystkich miłośników dobrego snu. Technologia recyklingu, którą Wendre wykorzystuje w tej linii, daje drugie życie dla wielu materiałów, które w przeciwnym razie zanieczyściłyby naszą planetę.
Zadbaj o środowisko kupując świadomie!
Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.
***
Grupa Wendre jest jednym z największych europejskich producentów artykułów pościelowych z własnymi zakładami produkcyjnymi w Estonii i Polsce, o rocznej zdolności produkcyjnej 18 milionów kołder i poduszek oraz 600 000 łóżek i materacy. Wendre ma biura sprzedaży w Szwecji, Finlandii, Niemczech i Polsce, a wśród klientów grupy znajduje się wiele wiodących europejskich sieci handlowych z branży mebli i tekstyliów domowych. Obroty ze sprzedaży wynoszą 126 mln Euro, a liczba zatrudnionych wynosi 800 pracowników. Główną częścią działalności Wendre są marki własne, ale sukcesy odnoszą również dzięki markom Wendre, Familon oraz Geska. Grupa Wendre jest firmą świadomą ekologicznie, stosuje najnowsze technologie tak by wykorzystać ponownie do 95% odpadów produkcyjnych. Więcej informacji na: www.wendre.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.